OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rozpoczynają się protesty rolników – utrudnienia na drogach (wideo)

Od dzisiaj rolnicy skupieni wokół Agrounii rozpoczynają protesty na terenie całego kraju. Jeden z nich, ten przewidziany na ruchliwej drodze Ostrów – Kalisz odbędzie się jutro (środa).

Protest na drodze krajowej 25 na odcinku Ociąż – Ostrów Wielkopolski rozpocznie się o godzinie 10 i zakończy około godziny 14. W tym czasie ciągniki będą jechały gęsiego spowalniając ruch na najbardziej uczęszczanej drodze w regionie.

Ciągniki wyruszą spod salonu mercedesa i będą zawracać przy galerii Ostrovia.

Druga grupa rozpoczęła protest już dziś na trasie do Poznania. 48-godzinna blokada odbywa się w Nowym Mieście nad Wartą – odcinek Jarocin-Środa Wielkopolska.

Utrudnienia będą także na trasie Ostrzeszow – Kępno
Z uwagi na zapowiadane przez środowiska rolnicze zgromadzenie informujemy, że w dniach od 25.08.2021 r. od godziny 9:00 do 26.08.2021 r. do godziny 9:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na drodze krajowej K 11 (439 km) przy granicy powiatów kępińskiego i ostrzeszowskiego.
W związku z powyższym planowane są objazdy:
1. Od strony Katowic w kierunku Poznania zjazd z drogi ekspresowej S11 na wysokości m. Olszowa (węzeł Kępno Wschód), następnie przez m. Kępno w kierunku m. Doruchów, drogą wojewódzką W450 w kierunku m. Grabów nad Prosną oraz drogą wojewódzką W447 w kierunku m. Antonin.
2. Od strony Poznania w kierunku Katowic zjazd z drogi krajowej DK11 w m. Ostrzeszów w drogę wojewódzką W449 w kierunku m. Syców, a następnie drogą ekspresową S8 w kierunku m. Olszowa (węzeł Kępno Wschód), skrzyżowanie z drogą ekspresową S11 bądź drogą wojewódzką W482 w kierunku m. Kępno.

Transmisja z rozpoczęcia protestu w Nowym Mieście nad Wartą:

O postulatach Agrounii można dowiedzieć się z ich profilu na Facebooku
https://www.facebook.com/projektAGROunia/

POLECANE NEWSY
63 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Breko
6 dni temu

Niech pan Kołodziejczyk !!!!!,ech szkoda słów.

Last edited 6 dni temu by Breko
Roman
3 miesięcy temu

Rolnicy maja krotka pamiec.
Jak sa wspierani doplatami to Rzad ok.
Niech pomysla,jak trudno jest innym zawodom.
Bez doplat, a zyc trzeba.
A im ciagle malo.
Nie strajkuja na swoich zagrodach, a nie przrszkadzaja na drogach.
Czy inne zawody strajkuja na ich gospodarstwach.
Droga ma byc wolna dla wszystkich,a nie dla lansu Agrouni.

Jacek
3 miesięcy temu

ZSL a POtem POstkomunistyczny PSL „rządził” od 1945 do 2015.

Do Kaziu
3 miesięcy temu

Poradzi sobie sam? Chyba śnisz śmieszny człowieku. Maszyny wyprodukowane w mieście przez mieszczuchów, bez dotacji – lipa, będzie za drogo to nie kupię, a ty będziesz miał np. 200 świń do sprzedaży, kto ci to kupi jak będzie za drogie, będziesz utylizowal albo płakał że pomor świń afrykański, reasumując – będziesz oral końmi jak 200 lat temu Boryna. Bo technika poszła do przodu ale wasza mentalność stoi w miejscu.

Adrian
3 miesięcy temu

Jak polski rolnik eksportuje mięcho za granicę to jest OK. Jak dopłaty unijne to OK. Ale jak już zobaczą importowane jabłka to jest BEEE.

O S W
3 miesięcy temu

Prawda jest taka, że rolnicy nie umieją się odnaleźć na wolnym rynku, nie umieją konkurować z zagranicznymi rolnikami …
Niestety, ale inne Polskie firmy (transportowe, handlowe, produkcyjne) muszą konkurować z zagranicznymi firmami w walce o klienta i dochody, a rolnicy od zawsze niestety byli bardzo roszczeniową grupą zawodową …
Kapitalizm – sprawa jest prosta, nie jesteś konkurencyjny na wolnym i otwartym rynku to wypadasz z gry i tyle, takie życie.

Blokada giełdy Kaliskiej kto jest za?
3 miesięcy temu

Może My wszyscy zwykli ludzie zorganizujmy się i zablokujmy dojazd do giełdy Kaliskiej? Dlaczego Rolnik ma utrudniać naszą równie ciężka pracę, to może i my utrudnijmy jego i zostanie z tymi wszystkimi produktami na ulicy.

Last edited 3 miesięcy temu by Blokada giełdy Kaliskiej kto jest za?
***** ***
3 miesięcy temu

I tu się zgodzę z Seniortakaprawda . Dziś rolnictwo to potęga a nie jakiś marny rolnik który przepisał 12 h na córkę a on na emeryturę w wieku 58 lat . Stary dalej paterake pilnuje córka pracuje w jakiejś firmie na czarno i siedzą cicho bo na nic nie ma . Stodoła się wali , z chałupy dachówki spadają ale jak sąsiad zapiernicza za granicą i robi wokół swojej posesji pięknie to w oczy razi i zazdrość i jak by mu tu zrobić żeby miał zle ? A weź się do pracy i korzystaj z tego co UE daje a nie aby było . Ja jestem za likwidacją tych co mają te pateraki . Nie jesteś rentowny zabrać dotację , a jeśli chcesz gospodarzyć proszę ale bez wsparcia Unijnych środków . Taka moja sugestia .

Taka prawda
3 miesięcy temu

Agrounia i pan Kolodziejczyk ma parcie na Wiejską w Warszawie tylko jak już tam się dostanie zobaczy że systemu nie zmieni co najwyżej będzie krzykaczem w stylu Korwin Mikke bez posluchu

Ostrowik
3 miesięcy temu

To parę osób dziś spóźni się do pracy…
Na moje ten pan szuka trampoliny do wybicia się na Wiejską jak Pan L….

63
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x