Podczas ulewy zalana została także prezydencka limuzyna. Co z wozami straży miejskiej?

Udostępnij
Tweet

Trudno zaakceptować ignorancję  i brak odpowiedzialności osób sprawujących nadzór nad majątkiem miejskim, którzy miesiąc temu zignorowali wysyłane przez  wydział zarządzania kryzysowego ostrzeżenia meteorologiczne. Oprócz wozów straży miejskiej, całkowitemu uszkodzeniu uległa także prezydencka limuzyna. 

Okazuje się, że tłumaczenie urzędników budzi zażenowanie lub irytację. Z jednej strony nie wyprowadzono samochodów zaparkowanych w garażach pod magistratem, ponieważ mężczyzną mieszkający w urzędzie i któremu zlecano takie działania był na urlopie. Nikt nie pomyślał by zorganizować zastępczy dyżur. Ten nawet nie wydawał się konieczny, ponieważ ostrowski Wydział Zarządzania Kryzysowego wysyłał ostrzeżenia o zagrożeniach pogodowych. Te najwyraźniej zlekceważono.

Dotarliśmy do tłumaczeń sekretarza urzędu miasta Andrzeja Baraniaka, który broni się, że aut nie wyprowadzono, ponieważ w ostrzeżeniach pogodowych była też mowa o możliwym gradzie. Ten, jego zdaniem, mógłby zniszczyć auta. Panie sekretarzu… kiedy w Ostrowie spadł grad, który uszkodziłby chociaż jedno auto?

Strażnicy Miejscy pozbyli się 3 aut, które jak podkreślają urzędnicy miały już ponad 10 lat i przebieg przekraczający ponad 200 tys. kilometrów. Szczęśliwie udało uratować się dwa skuterki, ale wymagały doraźnego remontu. Strażnicy pozbawieni samochodów, są zmuszeni do wynajmowania innych pojazdów. Wśród nich znalazł się ford tourneo będący w majątku spółki Centrum Rozwoju Komunalnego (dawny Holdikom). Przez pierwsze dni wynajmowali także dwa fiaty 500 i fiata tipo. Wynajem forda kosztuje 1200 zł netto co miesiąc.

Co ciekawe i do tej pory ukrywane, uszkodzeniu uległa prezydencka limuzyna marki skoda. Tu warto wrócić do przetargu, który był tak rozpisany, że tylko ten model auta pasował w specyfikacji. Prezydencki wóz, którym najczęściej podwożona jest Beata Klimek, został zalany. Co prawda w mniejszy stopniu, bo był na specjalnym podjeździe, ale wystarczająco by z niego zrezygnować.

CZYTAJ  Utwory Wodeckiego w ostrowskiej Arenie

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Beata
1 rok temu

to nie jest tłumaczenie że duży przebieg i stary był jeszcze dobry i mógł służyć ale przecież to nie z kieszeni pani prezydent i pana komendanta zostały zakupione podatki podwyższa i kupią następne kredyt wezmą i więcej betonu wyleją więcej drzew wytną i na razie jak słyszę to większości mieszkańcom to się podoba

21
0
Napisz co o tym sądziszx