Podczas ulewy zalana została także prezydencka limuzyna. Co z wozami straży miejskiej?

Trudno zaakceptować ignorancję  i brak odpowiedzialności osób sprawujących nadzór nad majątkiem miejskim, którzy miesiąc temu zignorowali wysyłane przez  wydział zarządzania kryzysowego ostrzeżenia meteorologiczne. Oprócz wozów straży miejskiej, całkowitemu uszkodzeniu uległa także prezydencka limuzyna. 

Okazuje się, że tłumaczenie urzędników budzi zażenowanie lub irytację. Z jednej strony nie wyprowadzono samochodów zaparkowanych w garażach pod magistratem, ponieważ mężczyzną mieszkający w urzędzie i któremu zlecano takie działania był na urlopie. Nikt nie pomyślał by zorganizować zastępczy dyżur. Ten nawet nie wydawał się konieczny, ponieważ ostrowski Wydział Zarządzania Kryzysowego wysyłał ostrzeżenia o zagrożeniach pogodowych. Te najwyraźniej zlekceważono.

Dotarliśmy do tłumaczeń sekretarza urzędu miasta Andrzeja Baraniaka, który broni się, że aut nie wyprowadzono, ponieważ w ostrzeżeniach pogodowych była też mowa o możliwym gradzie. Ten, jego zdaniem, mógłby zniszczyć auta. Panie sekretarzu… kiedy w Ostrowie spadł grad, który uszkodziłby chociaż jedno auto?

Strażnicy Miejscy pozbyli się 3 aut, które jak podkreślają urzędnicy miały już ponad 10 lat i przebieg przekraczający ponad 200 tys. kilometrów. Szczęśliwie udało uratować się dwa skuterki, ale wymagały doraźnego remontu. Strażnicy pozbawieni samochodów, są zmuszeni do wynajmowania innych pojazdów. Wśród nich znalazł się ford tourneo będący w majątku spółki Centrum Rozwoju Komunalnego (dawny Holdikom). Przez pierwsze dni wynajmowali także dwa fiaty 500 i fiata tipo. Wynajem forda kosztuje 1200 zł netto co miesiąc.

Co ciekawe i do tej pory ukrywane, uszkodzeniu uległa prezydencka limuzyna marki skoda. Tu warto wrócić do przetargu, który był tak rozpisany, że tylko ten model auta pasował w specyfikacji. Prezydencki wóz, którym najczęściej podwożona jest Beata Klimek, został zalany. Co prawda w mniejszy stopniu, bo był na specjalnym podjeździe, ale wystarczająco by z niego zrezygnować.

CZYTAJ  Dziupla samochodowa w powiecie ostrowskim

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Beata
1 rok temu

to nie jest tłumaczenie że duży przebieg i stary był jeszcze dobry i mógł służyć ale przecież to nie z kieszeni pani prezydent i pana komendanta zostały zakupione podatki podwyższa i kupią następne kredyt wezmą i więcej betonu wyleją więcej drzew wytną i na razie jak słyszę to większości mieszkańcom to się podoba

Jonas
1 rok temu

Ostatnio widziałem dwóch panów ze straży miejskiej na skuterach w kozim Borku, co oni tam robi to zaiste nie wiem, ale gorąco było to się schladzaki a służba płynie. Co do 200000 km to fakt jadąc i rozwożąc się po pracy w rejonie wylotowej można tyle nakręcić. Pozdrawiam

Andre
1 rok temu

Prezydencka limuzyna marki Skoda…..o nie !!!!!

xxxxx
1 rok temu

A może komentarz w tej sprawie ze strony Pani Prezydent przecież jest szefem wszystkich urzędników.

O S W
1 rok temu

Oj tam, oj tam przecież nic takiego wielkiego się nie stało – standardowo w państwowych urzędach zero jakiejkolwiek odpowiedzialności, tak na prawdę nikt za nic nie odpowiada – w prywatnej firmie nie do pomyślenia, od razu wobec osoby odpowiedzialnej zostały by wyciągnięte odpowiednie konsekwencje i tyle, a w państwówce nic zero, żal i nic więcej, a pomyśleć jeszcze, że to wszystko za Nasze pieniądze !!!

ostrowiak
1 rok temu

A nagrody jak zwykle będą…….

T.T.
1 rok temu

Na nogach nie teraz chodzi. Przyda jej się to !

Tomek
1 rok temu

Wezmą kredyt i kupią nowe kto by się przejmował przecież oni spłacać pożyczek nie będą i tak się k…a buduję legendę. Banaś powinien się za to wziąć

Ciepłownik
1 rok temu

Wiadomo było od zawsze, że te garaże są niebezpieczne, ponieważ przy takiej nawałnicy żadna kanalizacja nie jest w stanie odebrać takiej ilości wody. Wiele razy już zdarzyło się ich zalanie, ale Polak jak zwykle mądry po sprawie i na własnych błędach się nie uczy. Należy zamurować te bramy i z pomieszczeń zrobić magazyny z dostępem od środka budynku, a nie od zewnątrz. Oczywiście przy zamurowywaniu zaizolować ten mur należycie. I zapomnieć o garażach. Jest tyle miejsc w obiektach należących do miasta, żeby te garaż postawić bez obawy o takie rzeczy. A swoją drogą, komunikaty władza wysyła, a sama je najmniej respektuje, bo nie po to jest władzą.

Jarek
1 rok temu

Klimkowa na stopach i cyk focie dla mediów……

21
0
Napisz co o tym sądziszx