Nowy niebezpieczny punkt na mapie Ostrowa

Po 5 zdarzeniach drogowych przy starej przepompowni, kwestią czasu jest kiedy dojdzie do kolejnego wypadku. Tym razem mieszkaniec „markos” zauważył kilkukrotnie niebezpieczne sytuacje wg tego samego scenariusza. Niektórzy kierowcy jadąc od strony ulicy Raszkowskiej, przy zaświeconej zielonej strzałce do warunkowego skrętu w prawo, jadą na wprost.

Podobna sytuacja występuje na skrzyżowaniu ulic Kr. Jadwigi i Alei Słowackiego. Tam w ostatnich miesiącach nie było jednak wypadków.

Tym razem udało się uniknąć zderzenia, dzięki zachowanej czujności mieszkańca. Trzeba także zauważyć, że znacznie pogorszył się wyjazd aut z ulicy Wańkowicza, z powodu zmiany programu.

POLECANE NEWSY

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
abcd
1 rok temu

Proponuję namalowanie linii przerywanej między pasem do skrętu w lewo z Krotoszyńskiej, a pasem do jazdy prosto i w lewo z Raszkowskiej. Taka linia sugerowałaby kierowcom konieczność ustąpienia pierwszeństwa, tak samo jak przy zmianie pasa ruchu. Była zaznaczona w projekcie, jednak ktoś o niej zapomniał i przebieg pierwszeństwa nie jest wyraźny. Poza tym można postawić większe i czytelniejsze znaki odnośnie pierwszeństwa.

niki
1 rok temu

ZADNE RONDO – NA NIM IDIOCI TAKŻE POJADĄ NA WPROST!!!! 1,20 PAŁY NA CYMBAŁÓW, I BĘDZIE OK!!!!

Tadeusz
1 rok temu

Jak ktoś jest tumanem i tłukiem, nie stosuje sie do znaków i nie rozróżnia czerwonego światła od zielonego to nie powinien kierować autem! Przestańcie pisać, że skrzyżowanie jest niebezpieczne, tylko durni kierowcy są niebezpieczni. Sam byłem świadkiem, jak na skrzyżowaniu/Odolanowska/ Długa przedstawiciel handlowy wjechał na czerwonym świetle prosto i brakowało dosłownie sekundy, żeby staranowała go ciężarówka która miała zielone światło. Skrzyżowania są bezpieczne, tylko głupi kierowcy bywają niebezpieczni, tyle na temat.

Yogi
1 rok temu

Jest lepiej , pod mostem jadąc od Krotoszyna nie już takich korków na lewym pasie jak były

Debile za kierownicą
1 rok temu

To nie jest niebezpieczny punkt tylko kierowcy są IDIOTAMI.Wiecznie ślepi nieznający znaków i komóra w łapie.Tyle w temacie…

Rysiu
1 rok temu

Porobić szlabany na skrzyżowaniach😉
Ostatnio na długiej jakaś A-klasa też pojechała prosto na warunkowej srzałce!!!

Gurke
1 rok temu

Super. Caryca tworzy nowe czarne punkty zamiast je likwidować

smail
1 rok temu

Rondo rozwiązało by problem. Oszczędności na światłach.

P.R.
1 rok temu

Na innych skrzyżowaniach też jadą nie patrząc na sygnalizator na swoim pasie.
Co najmniej dwa razy widziałem jak na Al. Słowackiego zapalił się sygnalizator do skrętu w lewo, w Olsztyńską, na to zareagowali nawet dwaj kierowcy jadący na wprost, w stronę Kalisza. Także często widzę tam jazdę w lewo w Nową Krępę mimo strzałki, która dopuszcza skręt w Kaliską w stronę centrum.
Co można zrobić? nic. Kierowcy są zajęci wieloma sprawami i zawsze się śpieszą i dlatego nie uważają.

leonek
1 rok temu

Zmienili program świateł a ludzie jeżdżą na pamięć, mi się zmiana podoba. Przynajmniej, jak wyjeżdżam z Browarnej to nie ma kierowców, którzy stawali za sygnalizatorem przed przejściem dla pieszych a później jak widzieli zielone z przodu to się pchali mimo, że to Browarna i Wańkowicza miała zielone. A takich co widzą zielone warunkowe i jadą prosto, to nigdy nie brakowało. Kiedyś widziałem jak babka pojechała prosto z Chłopickiego na strzałce i wydzwoniła w BMW – jakaż była zdziwiona, że to jej wina 🙂

17
0
Napisz co o tym sądziszx