OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rolnicy będą protestować na trasie Ostrów – Kalisz

Rolnicy skupieni wokół Agrounii zapowiedzieli protesty na terenie całego kraju. Jeden z nich odbędzie się na ruchliwej drodze Ostrów – Kalisz, a drugi na trasie do Poznania.

Protest na drodze krajowej 25 na odcinku Ociąż – Ostrów Wielkopolski odbędzie się 25 sierpnia. Rozpocznie się o godzinie 10 i zakończy około godziny 14. W tym czasie ciągniki będą jechały gęsiego spowalniając ruch na najbardziej uczęszczanej drodze w regionie.

Ciągniki wyruszą spod salonu mercedesa i będą zawracać przy galerii Ostrovia.

Druga grupa rozpocznie protest dzień wcześniej we wtorek 24 sierpnia. 48-godzinna blokada odbędzie się w Nowym Mieście nad Wartą – odcinek Jarocin-Środa Wielkopolska. Najpewniej policja wyznaczy objazdy, ale należy liczyć się z utrudnieniami.

O postulatach Agrounii można dowiedzieć się z ich profilu na Facebooku
https://www.facebook.com/projektAGROunia/

POLECANE NEWSY
56 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olek
3 miesięcy temu

Nabrali i teraz protesty

Kulfon
3 miesięcy temu

Normalni ludzie pracują od 7 do 15 więc rolnicy nie będą im przeszkadzać

Miruszka z limbuszka
3 miesięcy temu

Niech protestują na trasie :” między pi*ką żony a jej niewygolonym rowem”. Rodacy apeluje do was: bierzcie kamienie i w te ciągniki. Nawet jest to zalecane .

Walo
3 miesięcy temu

Cechy chlopa rolnika w tym kraju 1.nic się nie opłaca 2.wszystko mi należy za darmo albo co najwyżej za pięć złotych 3.wszyscy się na mnie uwzieli i chcą mnie zniszczyć gmina weterynaria agencja rolna 4 nic nie muszę wiedzieć i do niczego się nie dostosuje bo po co to zamach na moje gospodarstwo Unia najgorsza. 5 jestem najbiedniejszy miastowe zawsze mają czas i dużo zarabiają 6.za jeden litr mleka powinienem kupić litr paliwa a za jedną świnie tonę węgla tak było kiedyś…. itd

Aslolo
3 miesięcy temu

Ja powiem tak w sklepach drożeje u nas tanieje u nas drożeje w sklepach drożeje myślę że zrozumiałe wszyscy się czepiają maszyn jakie mają gospodarze tak samo możemy się czepiać miastowych jakie mają auta ale to wszystko może się zmienić jak rolnictwo się no poprawi o te małe gospodarstwa będą pozamykane ludzie z tych gospodarstw będą szukać pracy w waszych miejscach pracy wtedy pracodawca będzie miał w czym wybierać i płacą się zmieni na mniejszą bo ludzie z gospodarstw będą chcieli zarobić grosza aby chleb sobie kupić także nie kozakowac że rolnicy to taki czy taki

Adam
3 miesięcy temu

Cześć, jestem rolnikiem i nigdy nie blokowałem dróg bo nie chce komuś utrudniać życia. Bardzo przykro czytać mi te komentarze że aż wstyd przyznać się w wśród ludzi czym się zajmuje. Nagle każdy wybitnie się zna na rolnictwie..i nienawidzi rolnika bo dostaję zwrot akcyzy i to w ograniczonej ilości. Akcyza przekazywana jest na infrastrukturę drogową, ciągniki głównie pracują w polach..
Ludzie zastanówcie się co kieruję rolnikami, jacy my jesteś bezsilni i jak miasto i każdy NIE Rolnik patrzy na nas gorzej jak na psa.

czytelnik2
3 miesięcy temu

Mamy focha na rząd, ale zablokujemy drogę zwykłym obywatelom. No no, podejście godne gumofilca.
Mam was tam, gdzie wy mieliście ten kraj w czasie wyborów.

Ewa
3 miesięcy temu

Do dziki jesteś facet naprawdę walnięty więc lecz się na nogi bona głowę faktycznie za późno nierobów wredny

Stachu
3 miesięcy temu

Zlikwidować ten cały śmieszny KRUS, przenieść kmiotów do ZUSu i finito, niech płacą jak każdy inny ciężko pracujący człowiek, co to oni są jakaś specjalna kasta z jakimiś specjalnymi przywilejami ???
Dopłaty na paliwo i oczywiście na maszyny również zabrać niech kupują za swoje jak im tak ciągle źle i nie dobrze !!!
Prawda jest taka, że większość rolników nie potrafi się odnaleźć na wolnym rynku, nie potrafią konkurować z rolnikami zagranicznymi, a jakoś Polskie firmy np. transportowe muszą konkurować z mocną konkurencją chociażby z zachodu i jakoś nikt im nie pomaga, a tym ciągle źle i nie dobrze, tylko mało, ciągle mało, dopłaty, suszowe i Bóg jeden wie co jeszcze, żal nawet tych ludzi, że są aż tak ograniczeni i dają się zwodzić za nos temu szczylowi małemu … wielki prezes agrounii się znalazł nie potrafi nic załatwić tylko pozory, że coś robi i że strajki coś dadzą, tak dadzą to, że jeszcze więcej osób zniechęcicie do siebie nic poza tym, tylko potraficie szczuć społeczeństwo na rolników nic więcej !!!

Wiaczesłav Bierezuckiy
3 miesięcy temu

Wlekłem się dziś za biednym rolnikiem który jechał … Lamborghini! Tak tak to nie pomyłka. Zwykły człowiek musiałby mieszkanie z wyposażeniem sprzedać aby taki ciągnik kupić a kmiotom ciągle mało

Last edited 3 miesięcy temu by Wiaczesłav Bierezuckiy
56
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x