Rolnicy będą protestować na trasie Ostrów – Kalisz

Udostępnij
Tweet

Rolnicy skupieni wokół Agrounii zapowiedzieli protesty na terenie całego kraju. Jeden z nich odbędzie się na ruchliwej drodze Ostrów – Kalisz, a drugi na trasie do Poznania.

Protest na drodze krajowej 25 na odcinku Ociąż – Ostrów Wielkopolski odbędzie się 25 sierpnia. Rozpocznie się o godzinie 10 i zakończy około godziny 14. W tym czasie ciągniki będą jechały gęsiego spowalniając ruch na najbardziej uczęszczanej drodze w regionie.

Ciągniki wyruszą spod salonu mercedesa i będą zawracać przy galerii Ostrovia.

Druga grupa rozpocznie protest dzień wcześniej we wtorek 24 sierpnia. 48-godzinna blokada odbędzie się w Nowym Mieście nad Wartą – odcinek Jarocin-Środa Wielkopolska. Najpewniej policja wyznaczy objazdy, ale należy liczyć się z utrudnieniami.

O postulatach Agrounii można dowiedzieć się z ich profilu na Facebooku
https://www.facebook.com/projektAGROunia/

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zwolnione z pracy za brak staników
Subskrybuj
Powiadom o
56 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olek
2 lat temu

Nabrali i teraz protesty

Kulfon
2 lat temu

Normalni ludzie pracują od 7 do 15 więc rolnicy nie będą im przeszkadzać

Miruszka z limbuszka
2 lat temu

Niech protestują na trasie :” między pi*ką żony a jej niewygolonym rowem”. Rodacy apeluje do was: bierzcie kamienie i w te ciągniki. Nawet jest to zalecane .

Walo
2 lat temu

Cechy chlopa rolnika w tym kraju 1.nic się nie opłaca 2.wszystko mi należy za darmo albo co najwyżej za pięć złotych 3.wszyscy się na mnie uwzieli i chcą mnie zniszczyć gmina weterynaria agencja rolna 4 nic nie muszę wiedzieć i do niczego się nie dostosuje bo po co to zamach na moje gospodarstwo Unia najgorsza. 5 jestem najbiedniejszy miastowe zawsze mają czas i dużo zarabiają 6.za jeden litr mleka powinienem kupić litr paliwa a za jedną świnie tonę węgla tak było kiedyś…. itd

Aslolo
2 lat temu

Ja powiem tak w sklepach drożeje u nas tanieje u nas drożeje w sklepach drożeje myślę że zrozumiałe wszyscy się czepiają maszyn jakie mają gospodarze tak samo możemy się czepiać miastowych jakie mają auta ale to wszystko może się zmienić jak rolnictwo się no poprawi o te małe gospodarstwa będą pozamykane ludzie z tych gospodarstw będą szukać pracy w waszych miejscach pracy wtedy pracodawca będzie miał w czym wybierać i płacą się zmieni na mniejszą bo ludzie z gospodarstw będą chcieli zarobić grosza aby chleb sobie kupić także nie kozakowac że rolnicy to taki czy taki

Adam
2 lat temu

Cześć, jestem rolnikiem i nigdy nie blokowałem dróg bo nie chce komuś utrudniać życia. Bardzo przykro czytać mi te komentarze że aż wstyd przyznać się w wśród ludzi czym się zajmuje. Nagle każdy wybitnie się zna na rolnictwie..i nienawidzi rolnika bo dostaję zwrot akcyzy i to w ograniczonej ilości. Akcyza przekazywana jest na infrastrukturę drogową, ciągniki głównie pracują w polach..
Ludzie zastanówcie się co kieruję rolnikami, jacy my jesteś bezsilni i jak miasto i każdy NIE Rolnik patrzy na nas gorzej jak na psa.

56
0
Napisz co o tym sądziszx