OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kaliszanie oburzeni, że muszą się leczyć w ostrowskim szpitalu

– To jest jakiś skandal! Dziecko ze złamaną ręką w łokciu nie zostało przyjęte w kaliskim szpitalu, musieliśmy jechać do Ostrowa – to jedno ze zgłoszeń, jakie odbieramy od Państwa od weekendu. Okazuje się, że kaliska chirurgia dziecięca ma planową przerwę w pracy…

W tej sprawie od weekendu redakcja faktykaliskie.pl otrzymuje od mieszkańców wiadomości i telefony.

Pani Aleksandra w minioną niedzielę pojechała z dzieckiem na SOR kaliskiego szpitala. Dziecko uskarżało się na ból nadgarstka.

Wyszła do nas Pani i powiedziała, że mamy jechać do Ostrowa, ponieważ nie ma chirurga dziecięcego. Pojechałyśmy z córką na SOR w Ostrowie, a tam przyjął nas ortopeda ogólny i nie było problemu z przyjęciem córki, zrobieniem jej rentgena. Co to za czasy, że jesteśmy mieszkańcami Kalisza, a musimy korzystać z opieki medycznej w Ostrowie – śmieszne. Dobrze, że mam auto i prawo jazdy, bo musiałabym czekać z silnym bólem ręki córki do jutra, by dostać się do poradni chirurgicznej na Rogatce, jeśli  w ogóle by mnie tam przyjęli. Żart jakiś – pisze do nas kaliszanka.

Dziś – w środę zadzwoniła do faktówkaliskich w tej samej sprawie czytelniczka. Poprosiła ich o interwencję po tym, jak została odesłana z wnuczkiem z kaliskiego szpitala do szpitala w Ostrowie.

Wnuk miał złamaną rękę w łokciu, ze strasznym bólem pojechaliśmy do szpitala i tam usłyszeliśmy, że nie ma chirurga dziecięcego i nikt nam nie pomoże. Odesłali nas do Ostrowa. Wnukowi nie dali nawet niczego przeciwbólowego. To jest jakiś skandal, że w tak dużym mieście nie było ratunku do dziecka. W Ostrowie w szpitalu też były kolejki, bo tam teraz mają dwa razy więcej pacjentów. I nawet przy nas lekarz dzwonił do Kalisza, żeby już mu nie przysyłali pacjentów. Do kaliskiego szpitala pojechaliśmy po południu, a do domu z Ostrowa wracaliśmy po północy. Kilka długich godzin dzieciak musiał chodzić ze złamaną ręką i okropnym bólem – mówi nam kaliszanka

O tym, że kaliska chirurgia dziecięca nie działa dowiedzieliśmy się przy okazji zapytania rzecznika kalskiego szpitala o stan zdrowia 13-letniej dziewczynki potrąconej przez samochód. Ona również została przewieziona do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Od 14 do 29 sierpnia chirurgia dziecięca ma planową przerwę w pracy. Powodem są kwestie kadrowe związane z urlopem personelu. Zostali o tym powiadomieni: NFZ i wojewoda, uzyskaliśmy na takie rozwiązanie zgodę – mówi nam Paweł Gawroński, rzecznik szpitala w Kaliszu.

Niestety informacji zapowiadającej, że dzieci z urazami nie będą przez dwa tygodnie przyjmowane przez kaliski szpital, próżno szukać na facebooku lecznicy. Znajdziemy tam jednak np. ciekawostkę o tym, jak precyzyjnie zmierzyć poziom stresu. Z pewnością naszym zdenerwowanym czytelnikom taka wiedza się przyda… Nie pomyślano także o tym, żeby przez media uprzedzić mieszkańców o przerwie w pracy oddziału.

Ocenę takiego rozwiązania jakim jest zawieszenie pracy oddziału chirurgii dziecięcej w czasie wakacji, gdy do urazów i różnego rodzaju wypadków dochodzi częściej, w kaliskim szpitalu, który jest szpitalem wojewódzkim, zostawiamy Państwu.

– Dodajmy, że pod koniec lutego tego roku informowaliśmy, że wypowiedzenia z pracy w okrąglaku złożyło 4 chirurgów pracujących na tym oddziale. – komentuje portal faktykaliskie.pl

Mamy przejściowe problemy kadrowe i pilnie poszukujemy lekarzy na dyżury do chirurgii dziecięcej – wyjaśniał wówczas sytuację Paweł Gawroński. – Nie ma mowy o zamykaniu chirurgii. Wręcz przeciwnie, chcemy ten oddział rozwijać – dodawał w lutym tego roku rzecznik placówki.

POLECANE NEWSY
38 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pracuś
2 miesięcy temu

to moze zacznicie od płac niedlugo beda pracowac sami koledzy ze wschodu jak ie wyjad na zachód

Karolo
3 miesięcy temu

Co za czasy? Niech się kobita cieszy, że może sobie tak swobodnie przejechać z miasta do miasta i nikt jej nie odprawia z kwitkiem z powodu braku dokumentów na granicy rosyjsko niemieckiej, bo musieliby ją przemytnicy przez Prosnę przeprowadzać ;P

Last edited 3 miesięcy temu by Karolo
***** ***
3 miesięcy temu

Do tego co pisał do Set . Barania głowo Ty może zacznij oglądać telewizje gdzie powiedzą co się dzieje w kraju a nie zasraną tvpisiory i błaznów tvp info . W tvp to tylko posłuchasz idiotów i pizgnietego jakimowicza brudasa . Ale polecam jak najbardziej jest oddział i tam możesz się udać . Oddział Psychiatryczny . A i zabierz ze sobą tych co wierzą w ten śmieszny rząd .

Paulina
3 miesięcy temu

Moja córka 21 maja rozcięła wargę, w Kaliskim szpitalu po 1.5h siedzenia, czekania na lekarza usłyszałyśmy ze nie jesteśmy przyjęte bo to dziewczynka i oni jej nie podejmą się szycia tylko mamy jechać do Ostrowa. Jak zapytałam co to za różnica w płci dziecka, to lekarz na sorze powiedział,, jak ją krzywo zszyjemy to kto będzie chciał dziewuchę z takimi warami,, jak się później dowiedziałam to w Kaliszu nie ma chirurga dziecięcego, ale otwarcie nikt tego nie powiedział od razu. Ostrów rewelacja, od ręki byłyśmy brane do gabinetu bez wymyślania narkozy, co też było mówione w kaliszu. Miejscowe znieczulenie wystarczyło raptem 15min trwał nasz pobyt w Ostrowie

Eli
3 miesięcy temu

Dyrektorem szpitala w Kaliszu jest osoba powiązana z po . Kilka lat temu zrobił zwolnienia personelu i teraz brakuje specjalistów, a on dostał za to nagrodę.

obserwator44
3 miesięcy temu

Dawno temu też brak pomocy dla dziecka i odesłanie do Ostrowa Wlkp.Pomoc była ale w kolejce i na rtg 7godzin to zajęło .ale co sie dziwić jak dzieci na szycie bo jeden drugiego na drzwi szklane popycha,ja zaś ćórkę miałem z wybiciem w łokciu.Ręka nastawiona i powrót do domu.Pozdrawiam Chirurgów z Ostrowa:)

Biały kieł
3 miesięcy temu

Też byłem w okrąglaku parę lat temu na chirurgiczne usunięcie zęba. Ten szpital to istny labirynt , ciężko się tam połapać. Po drodze pytałem pielęgniarek gdzie co A i tak biegałem między piętrami. Poplątane z pomieszanym te oddziały , tu dziecięcy tu dla starszych , znowu dziecięcy. Normalnie , burdel na kółkach tam jest. P.S. W Ostrowie nikt się nie chciał tego podjąć , wszyscy się bali.

Last edited 3 miesięcy temu by Biały kieł
Zorientowany
3 miesięcy temu

Do „mamy”- czyli pani zdaniem personel tego oddziału nie zasługuje na urlop? Proponuje pani niewolnictwo ? To coś nowego…

Onufry
3 miesięcy temu

Jak dyrektorem szpitala jest polityk to tak się będzie dziać

Set
3 miesięcy temu

Kuba, zgadzam się w 100 procentach, nie winie tylko tego rządu za obecną sytuację, bo problem jest od przynajmniej kilkunastu lat, wiele rządów nic z tym nie zrobiło, wprowadzono kontrakty, które na chwilę (dekadę) zalataly dziurę, niestety teraz nawet mimo tego że medycy pracują po 300 godzin, nie ma komu pracować, ludzie są zmęczeni, rezygnują, nowi nie przychodzą, a system się wali. Tylko że ucierpimy na tym my pacjenci, bo każdy z nas niezależnie od wieku, kiedyś się z tym zderzy. Przykład braku obsady chirurgii dziec. w Kaliszu i konieczność jechania 30 km dalej z dzieckiem, aby otrzymać pomoc.

38
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x