Pożar paneli fotowoltaicznych. Szczęśliwie nie zapalił się dom (ZDJĘCIA)

4 zastępy straży pożarnej wysłano do zgłoszonego pożaru paneli fotowoltaicznych zamontowanych na wiacie przylegającej do domu jednorodzinnego. Na miejscu okazało się, że pożar uszkodził co najmniej 1 panel.

Dzięki reakcji osób postronnych udało się ugasić pożar przed przyjazdem pierwszego zastępu z jednostki OSP Czekanów do miejscowości Słaborowice. Kolejne wozy dojechały z Ostrowa Wielkopolskiego, a na końcu wysłużony ŻUK z OSP Słaborowice.

Okazało się, że panele zostały zamontowane raptem 2 miesiące temu. Na miejsce dotarł przedstawiciel ostrowskiej firmy, która kładła panele. Rozłączył obwód i zapewnił, że wkrótce przyjedzie ekipa, żeby wymienić uszkodzone elementy instalacji.

Właściciel posesji zgłaszał, że jeden z paneli przebarwiał się, ale był zapewniany że to nic groźnego. Ostatecznie zapewniono go, że wymiana nastąpi za około 2-3 tygodnie. Zanim jednak firma przyjechała, doszło do pożaru.

POLECANE NEWSY
30 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
karol3414
11 miesięcy temu

@do oo: w sierpniu piszesz o tym że prawdopodobnie od lipca będzie można składać wnioski nie nie wiadomo czy utrzymają? Zdajesz sobie sprawę, że lipiec jest przed sierpniem i szczegóły drugiej tury są już znane a nie prawdopodobne?

misio
11 miesięcy temu

fotovoltalika podróba,corveta podróba,żuk orginał 🙂

do oo
11 miesięcy temu

Jaszcze nikomu nie zwróciła się inwestycja w panele, bo zbyt mało czasu minęło. Pomijając tych, którzy kładli 10 lat temu, ale wtedy było dużo drożej.
O „funduszach miejskich” szkoda pisać.
A co do zwrotu z programu “Mój prąd”, to dostałam rzetelną informację, że będzie można składać wnioski prawdopodobnie od lipca i nie wiadomo czy utrzymają 5.000.
Ogólnie, jak taki “instalator PV” przyszedł, co to nic nie wiedział, to powiedziałam, że „oddzwonię”.
Ale nie wszyscy tacy są, tym bardziej, że rozmawia się z przedstawicielem, a nie z instalatorem Z instalatorem to dopiero przy montażu, bo oni nie maja czasu jeździć na rozmowy.
Ale cieszę się, że nie wzięłam tej firmy z Ostrowa i wybrałam mikroinwertery.

PS. Rachunek zapłaciłam w wysokości 1/10 poprzedniego i to tylko za abonament i przesył oraz akcyzę. A tego się nie uniknie. Ale o tym też mnie poinformowali przedstawiciele PV.

Last edited 11 miesięcy temu by do oo
666
11 miesięcy temu

Rs podaj jakieś linki bo cos nie wierzę. W te tanie corvetty

Pozdrawiam
11 miesięcy temu

Kupię tego żuka, ładny klasyk! 😀

js
11 miesięcy temu

Jaki szpan i lansik. Corvetta, panele. Stać mnie. A wszystko na kredyt i w dodatku chińska podróba. Ale nam się klasa średnia wyrabia.

Star 200
11 miesięcy temu

Tak się składa że jestem elektronikiem . w jednym domu gdzie są zamontowane te panele z ciekawości wsadziłem sądy multimetru ( multimetr z wysokiej półki a nie jakiś z bazaru za 20 zł ) do gniazda , jakie skoki napięć w granicach 242V do 252V i tak cyklicznie to napięcie skakało . Ciekawe jaki ten falownik tam jest na pewno chiński bo jaki by inny . W mich okolicach już nie jeden falownik się spalił . Ja zwolennikiem paneli fotovoltaiczych nie jestem

Last edited 11 miesięcy temu by Star 200
RS
11 miesięcy temu

ta niby corvetta to koło prawdziwej corvetty nie stała ,chinskie podróby puszczane na rynek polski,podobnie jak mustangi,doge ,i ferarri na płycie seata 🙂 po 15.000 zł do sciągnięcia z chrl 🙂

Wieslaw
11 miesięcy temu

Promocje na instalacje są najważniejsze i ludzie którzy płaca niska cenę za towar i usługę płaca za co maja. Koniec tematu
Przedstawiciele dużych firm twierdzą ze barany są po to by je strzyc. Żadna z takich firm nie posiada lub znikoma ilość ekip monterskich a każda jest spółka haha

oo
11 miesięcy temu

Pierwszy któremu zwróciła się ta „inwestycja” niech zabierze tu głos!!!!!!!!!!!!! Pomijam osoby które skorzystały z funduszy miejskich .których nasze władze miejskie nie potrafiły ogarnąć!Jestem elektrykiem i po rozmowach z kilkoma „instalatorami PV”jestem załamany poziomem ich wiedzy i nie dał bym im żarówki wymienić a co dopiero zainstalować coś na moim dachu!Taniość.fuszera,brak wiedzy i ściema klienta co do zwrotu z programu „Mój prąd”na który ludzie czekają już ponad rok!

30
0
Napisz co o tym sądziszx