Pożar paneli fotowoltaicznych. Szczęśliwie nie zapalił się dom (ZDJĘCIA)

Udostępnij
Tweet

4 zastępy straży pożarnej wysłano do zgłoszonego pożaru paneli fotowoltaicznych zamontowanych na wiacie przylegającej do domu jednorodzinnego. Na miejscu okazało się, że pożar uszkodził co najmniej 1 panel.

Dzięki reakcji osób postronnych udało się ugasić pożar przed przyjazdem pierwszego zastępu z jednostki OSP Czekanów do miejscowości Słaborowice. Kolejne wozy dojechały z Ostrowa Wielkopolskiego, a na końcu wysłużony ŻUK z OSP Słaborowice.

Okazało się, że panele zostały zamontowane raptem 2 miesiące temu. Na miejsce dotarł przedstawiciel ostrowskiej firmy, która kładła panele. Rozłączył obwód i zapewnił, że wkrótce przyjedzie ekipa, żeby wymienić uszkodzone elementy instalacji.

Właściciel posesji zgłaszał, że jeden z paneli przebarwiał się, ale był zapewniany że to nic groźnego. Ostatecznie zapewniono go, że wymiana nastąpi za około 2-3 tygodnie. Zanim jednak firma przyjechała, doszło do pożaru.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Premier Morawiecki przyjeżdża do nas
Subskrybuj
Powiadom o

28 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
karol3414
2 lat temu

@do oo: w sierpniu piszesz o tym że prawdopodobnie od lipca będzie można składać wnioski nie nie wiadomo czy utrzymają? Zdajesz sobie sprawę, że lipiec jest przed sierpniem i szczegóły drugiej tury są już znane a nie prawdopodobne?

misio
2 lat temu

fotovoltalika podróba,corveta podróba,żuk orginał 🙂

do oo
2 lat temu

Jaszcze nikomu nie zwróciła się inwestycja w panele, bo zbyt mało czasu minęło. Pomijając tych, którzy kładli 10 lat temu, ale wtedy było dużo drożej.
O „funduszach miejskich” szkoda pisać.
A co do zwrotu z programu “Mój prąd”, to dostałam rzetelną informację, że będzie można składać wnioski prawdopodobnie od lipca i nie wiadomo czy utrzymają 5.000.
Ogólnie, jak taki “instalator PV” przyszedł, co to nic nie wiedział, to powiedziałam, że „oddzwonię”.
Ale nie wszyscy tacy są, tym bardziej, że rozmawia się z przedstawicielem, a nie z instalatorem Z instalatorem to dopiero przy montażu, bo oni nie maja czasu jeździć na rozmowy.
Ale cieszę się, że nie wzięłam tej firmy z Ostrowa i wybrałam mikroinwertery.

PS. Rachunek zapłaciłam w wysokości 1/10 poprzedniego i to tylko za abonament i przesył oraz akcyzę. A tego się nie uniknie. Ale o tym też mnie poinformowali przedstawiciele PV.

Ostatnio edytowany 2 lat temu by do oo
666
2 lat temu

Rs podaj jakieś linki bo cos nie wierzę. W te tanie corvetty

Pozdrawiam
2 lat temu

Kupię tego żuka, ładny klasyk! 😀

js
2 lat temu

Jaki szpan i lansik. Corvetta, panele. Stać mnie. A wszystko na kredyt i w dodatku chińska podróba. Ale nam się klasa średnia wyrabia.

Star 200
2 lat temu

Tak się składa że jestem elektronikiem . w jednym domu gdzie są zamontowane te panele z ciekawości wsadziłem sądy multimetru ( multimetr z wysokiej półki a nie jakiś z bazaru za 20 zł ) do gniazda , jakie skoki napięć w granicach 242V do 252V i tak cyklicznie to napięcie skakało . Ciekawe jaki ten falownik tam jest na pewno chiński bo jaki by inny . W mich okolicach już nie jeden falownik się spalił . Ja zwolennikiem paneli fotovoltaiczych nie jestem

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Star 200
RS
2 lat temu

ta niby corvetta to koło prawdziwej corvetty nie stała ,chinskie podróby puszczane na rynek polski,podobnie jak mustangi,doge ,i ferarri na płycie seata 🙂 po 15.000 zł do sciągnięcia z chrl 🙂

28
0
Napisz co o tym sądziszx