OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wypadek na obwodnicy. 9 osób w busie (aktualizacja)

W poniedziałek po godzinie 22 na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego doszło do wypadku. Na pewno brał w nim udział bus marki opel zarejestrowany w powiecie lęborskim w województwie pomorskim.

Busem podróżowało 9 osób. 4 osoby odniosły obrażenia, w tym 7-letnie dziecko.

Aktualizacja:

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawym pasem jechała osobówka. Kierowca busa jechał lewym i postanowił zmienić pas na prawy. Wtedy w tył busa wjechał rozpędzony mercedes.

Oba samochody jechały od ronda Strugi w kierunku Poznania. Około 30-letni kierowca mercedesa jechał prawym pasem docelowo do Gołuchowa. Wcześniej kupił małe rybki, które zamierzał społecznie wrzucić do zbiornika w Gołuchowie.

Obwodnicą Ostrowa lewym pasem jechał bus marki Opel. Podróżowało nim 9 osób. Kierowca busa postanowił zjechać z lewego pasa na prawy. Wtedy uderzył w jego tylny narożnik rozpędzony mercedes.

Bus przewrócił się, zaczął sunąć po asfalcie obracając się. Jedna z nieoficjalnych informacji wskazuje, że z busa wypadła kobieta. Jej kontakt z asfaltem zakończył się bardzo mocnym zdarciem skóry.

Ostatecznie do szpitala przewieziono 7 osób. 4 dzieci i 3 dorosłe.

Ruch na obwodnicy udrożniono po ponad godzinie.

Aktualizacja 2

W wypadku uczestniczyły opel Vivaro i mercedes. Busem kierował 35-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, natomiast mercedesem 18-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego – mówi portalowi faktykaliskie.pl mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. – Do szpitala przewieziono w sumie osiem osób podróżujących oplem. To cztery osoby dorosłe oraz czwórka dzieci w wieku 7 miesięcy, 8, 9 i 11 lat

 

POLECANE NEWSY
19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Romek73
3 miesięcy temu

Gdyby było jak mówi kierowca Mercedesa uszkodzenia pojazdów byłyby inne. Kwestię rybek pozostawiam bez komentarza. Skoro uderzył w tył na prawym pasie tzn , że jechał szybciej i pewnie planował tym pasem wyprzedzić wleczącego się Opla. 120 km/h to za mało. Wg mnie kierowca Opla był już na prawym pasie. Mercedes wychylił się z impetem z lewego pasa na prawy i dlatego środkiem uderzył w lewy a nie prawy tylny narożnik Opla. Popatrzcie dokładnie na zdjęcia. Szczęście że wszyscy żyją.

TTRS
3 miesięcy temu

Sytuacja taka sama jak na rondzie – zmieniasz pas ustępując pierwszeństwa pojazdowi który już tym pasem jedzie

kierowca bombowca
3 miesięcy temu

napiszcie kogo obwinili, ciekawi mnie czy prawidłowo jadący kierowca busa oberwie czy gówniak gaz do dechy z prawej

kit
3 miesięcy temu

DO BUKA –> rybki wpuszczono nieopodal do zbiorników retencyjnych co wędkarze tam zrobili sobie łowiska i w razie ulewy powinny nadmiar wody gromadzić. 😉

Droga wolna.
3 miesięcy temu

Mam pytanie do komentujących. Od kiedy się wyprzedza prawym pasem? Jak niby bus zajechał mu drogę to samo się tłumaczy że chciał wyprzedzać prawym pasem. Bus zwalniał mu lewy pas, ale są kierowcy którzy potrafią tylko dusić na gaz. Przepisy o ruchu drogowym to już nieważny temat.

Rysiu
3 miesięcy temu

18latek za kierownicą mercedesa chciał to prawym pasem pewnie wyprzedzić, a ten z busa jak widział że auto za nim jedzie szybko stwierdził że zjedzie z lewego żeby ten mógł go wyprzedzić. Jak widzę idiotów którzy prawym pasem wyprzedzają to włos się jeży…..

Milena888
3 miesięcy temu

Do RS nie zajechał nikomu drogi, to jadący za nim Mercedes uderzył w jego bok ,gdy bus zmieniał pas na prawy.

Do twgrtw
3 miesięcy temu

To ty czytaj ze zrozumieniem-to nie takie trudne- kierowcy busa i mercedesa jechali lewym pasem! Busem chciał zjechać na prawy pas i wtedy wjechał w niego mercedes! Kapewu?

Krystekm
3 miesięcy temu

Społecznie po zmroku….

Emeryt
3 miesięcy temu

Ostatnio sam osobiście widziałem jak koleś na trasie Czekanów ~ Ostrów jechał suvem i wzrok w telefonie. Potem każdy się dziwi , że są wypadki.

19
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x