Wysłali strażaków do gaszenia pożarów w Grecji

W związku z pożarami lasów w Grecji, poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre) otrzymano zapotrzebowanie na pomoc ratowniczą w postaci modułów GFFFV. GFFFV to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles – moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów.

W odpowiedzi na prośbę Grecji, Polska skierowała do walki z pożarami siły i środki Państwowej Straży Pożarnej tj. dwa moduły GFFFV z Wrocławia i Poznania, w sumie 143 strażaków i 46 pojazdów.
W skład wielkopolskiego modułu GFFFV wchodzi 65 strażaków i 21 pojazdów, w tym pojazdy gaśnicze, wężowe, pompy dużej wydajności, quady, zaplecze logistyczne oraz sprzęt łączności z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Szkoły Aspirantów PSP 19 komend miejskich i powiatowych PSP woj. wielkopolskiego (Kalisz, Konin, Leszno, Poznań, Chodzież, Czarnków, Gniezno, Jarocin, Koło, Kościan, Krotoszyn, Międzychód, Ostrzeszów, Piła, Pleszew, Rawicz, Turek,  Wolsztyn i Złotów).

7 sierpnia 2021 r. o godzinie 10.00, po odprawie z zastępcą wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosławem Zamelczykiem, moduł wielkopolski wyjechał z Komendy Miejskiej PSP w Lesznie i udał się do Wrocławia, gdzie ok. godz. 14.00. nastąpi koncentracja sił i środków. Odprawę przeprowadzi Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny.

Wideo

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje. Został przygnieciony przez drzewo
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
czytelnik2
2 lat temu

Dupa i Pinokio już torują sobie drogę na spędzenie starości pod skrzydłami greckich przyjaciół gdy dostaną kopa od suwerena za przekręty po utracie władzy.

1
0
Napisz co o tym sądziszx