Wiele śniętych ryb z powodu oczyszczalni ścieków?

Udostępnij
Tweet

Malownicza rzeka Lutynia została zanieczyszczona. Przyczyną jest najprawdopodobniej zrzut ścieków z oczyszczalni w Wyszkach gm. Kotlin. Zdaniem przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego JAFO Jarocin, padło kilkaset ryb.

Z relacji wędkarzy i mieszkańców wynika, że zrzut trwa od tygodnia. Po kilku dniach kiedy ryby zaczęły padać, temat zrobił się głośny. Powiadomiono Państwową Straż Rybacką, OKRĘG PZW Kalisz, Wody Polskie oraz kaliską delegaturę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kaliszu. Wczoraj pobrano do badań próbki zanieczyszczonej wody.

Wędkarze zauważyli, że: woda już wygląda lepiej, nie ma już takiego fetoru, woda staje się już przejrzysta i nie widać ryb łapiących tlen pod powierzchnią. Z tych gorszych rzeczy natomiast jest to że zauważyłem więcej śniętych ryb, być może jednak dlatego że jak już pisałem woda jest czyściejsza.
Nie mniej jednak do ideału jeszcze daleko.

Wędkarze oczekują rozliczenia winnych. Tymczasem jeden z internautów nie pozostawia złudzeń:

Nic nie będzie. Warta zatruta i co? Do dnia dzisiejszego nie ma winnych chociaż każdy wie kto jest odpowiedzialny za zatrucie. Zalew w Siedleminie zatruty i co? Szkoda nerwów ogromu pracy i pieniędzy które z własnej kieszeni sympatycy i wędkarze poświęcili malowniczej i pięknej rzeczce Lutynia i to wszystko w jednej chwili jakiś nieodpowiedzialny człowiek zniszczył 😭- Tomasz Walczak.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
żurek
2 lat temu

Czaskoski całą Wisłę zatruł i co , ano , jak zwykle nic.

Bażant
2 lat temu

A co z tą firmą z franklinowa co szambo pompowała do strugi wprost na piaski?

Ralf Czajkowski
2 lat temu

Zachciało się „światowego” stylu jak w Warszawie i są efekty.

AdamTKMK
2 lat temu

Żeby winny tego zatrucia co piątek jedna z tych ryb na obiad dostawał.

szkoda
2 lat temu

Znając życie skończy się na symbolicznym mandacie i wszyscy zapomną. Oczyszczalnia powinna na własny koszt zrobić wszystko, żeby przywrócić stan sprzed katastrofy.

5
0
Napisz co o tym sądziszx