Duży pożar k. Radziwiłłowa (aktualizacja)

Udostępnij
Tweet

Około godziny 16 pojawił się pożar koło wsi Radziwiłłów. Silny wiatr powodował błyskawiczne rozprzestrzenianie się ognia na ściernisku. Ogień objął również kombajn. W akcji wiele zastępów straży pożarnej i samolot gaśniczy.

Wszystko zaczęło się od zapalenia się Komory silnika w pracującym na polu kombajnie. Kierowca użył dwóch gaśnic. Ogień jednak przedostał się na ściernisko. 

Z powodu dużego wiatru płomienie przeskakiwały pasy drogowe szerokie na około 5 metrów. Do akcji ściągnięto także wozy gaśnicze z powiatu kaliskiego oraz krotoszyńskiego. Akcja została opanowana w sytuacji gdy ogień dotarł do łąki, która nie była już łatwopalna. 

Do akcji zadysponowano około 30 jednostek straży pożarnej.

Spłonęło 32,5 hektara.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Utwory Wodeckiego w ostrowskiej Arenie
Subskrybuj
Powiadom o

38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
anon
2 lat temu

biedny poski rolnik mial bizona co sie zapalil, i spalil 40ha… a reszta to bzrudy.

lii lii
2 lat temu

do Eco i tu się pan myli kombajnista jest wrogiem palaczy papierosów

Eco
2 lat temu

Hipotetycznie żniwuje Pan kombajnista z
tlącym się papierosem w końcu pet
się dopala trzeba coś z tym zrobić ?????

Do Hkd
2 lat temu

Nie byłeś na miejscu to nie osadzaj, albo czytaj najstarsze komentarze. To że zdjęć nie ma, a dziennikarze nie wspomnieli, to nie znaczy że rolnicy na pole nie wyjechali. Uwierz ze było ich wielu i zapobiegli wejściu ognia w budynki. Mimo drogich maszyn jechali tuż obok ognia odgradzając go. A spośród całej publiczności tylko pare osob chętnych żeby pomoc i kulac baloty. Także swoje roszczenia kierujesz w złym kierunku.

Cała prawda tylko przypadkiem
2 lat temu

Kombajny z PRLu należy szybko zezłomować

🚒hahaha
2 lat temu

Jan ty u matki w nogach spałeś i wszystko widziałeś,
i jaki ty (mundry) teraz jesteś haha

pseudo fachowcy z lanosów i innych złomów
2 lat temu

Jelcz robił dobrą robotę przy gaszeniu pożaru i nie tylko teraz, a kto się nie zna niech nie zabiera w ogóle głosu bo się tylko ośmiesza …

Hkd
2 lat temu

A sąsiedzi pewnie zachwyceni ze pole sie pali zamiast Wyciagnac ciagniki pługi zaczepić i zaorac pole zeby ogien sie nie rozprzestrzenial By to opanowali szybciej niz straz pozarna ale po co bo u nich sie nie palilo. Dlatego wies w polsce wyginie bo zamoast sie zjednoczyc i stworzyc bardzo duze gospodarstwa to kazdy z nich ma po te 7 hektarow i jakos ciula ale jeszcze pare lat i znikna tez ..

38
0
Napisz co o tym sądziszx