Duży pożar k. Radziwiłłowa (aktualizacja)

Około godziny 16 pojawił się pożar koło wsi Radziwiłłów. Silny wiatr powodował błyskawiczne rozprzestrzenianie się ognia na ściernisku. Ogień objął również kombajn. W akcji wiele zastępów straży pożarnej i samolot gaśniczy.

Wszystko zaczęło się od zapalenia się Komory silnika w pracującym na polu kombajnie. Kierowca użył dwóch gaśnic. Ogień jednak przedostał się na ściernisko. 

Z powodu dużego wiatru płomienie przeskakiwały pasy drogowe szerokie na około 5 metrów. Do akcji ściągnięto także wozy gaśnicze z powiatu kaliskiego oraz krotoszyńskiego. Akcja została opanowana w sytuacji gdy ogień dotarł do łąki, która nie była już łatwopalna. 

Do akcji zadysponowano około 30 jednostek straży pożarnej.

Spłonęło 32,5 hektara.

POLECANE NEWSY

38 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
anon
1 rok temu

biedny poski rolnik mial bizona co sie zapalil, i spalil 40ha… a reszta to bzrudy.

lii lii
1 rok temu

do Eco i tu się pan myli kombajnista jest wrogiem palaczy papierosów

Eco
1 rok temu

Hipotetycznie żniwuje Pan kombajnista z
tlącym się papierosem w końcu pet
się dopala trzeba coś z tym zrobić ?????

Do Hkd
1 rok temu

Nie byłeś na miejscu to nie osadzaj, albo czytaj najstarsze komentarze. To że zdjęć nie ma, a dziennikarze nie wspomnieli, to nie znaczy że rolnicy na pole nie wyjechali. Uwierz ze było ich wielu i zapobiegli wejściu ognia w budynki. Mimo drogich maszyn jechali tuż obok ognia odgradzając go. A spośród całej publiczności tylko pare osob chętnych żeby pomoc i kulac baloty. Także swoje roszczenia kierujesz w złym kierunku.

Cała prawda tylko przypadkiem
1 rok temu

Kombajny z PRLu należy szybko zezłomować

🚒hahaha
1 rok temu

Jan ty u matki w nogach spałeś i wszystko widziałeś,
i jaki ty (mundry) teraz jesteś haha

pseudo fachowcy z lanosów i innych złomów
1 rok temu

Jelcz robił dobrą robotę przy gaszeniu pożaru i nie tylko teraz, a kto się nie zna niech nie zabiera w ogóle głosu bo się tylko ośmiesza …

Hkd
1 rok temu

A sąsiedzi pewnie zachwyceni ze pole sie pali zamiast Wyciagnac ciagniki pługi zaczepić i zaorac pole zeby ogien sie nie rozprzestrzenial By to opanowali szybciej niz straz pozarna ale po co bo u nich sie nie palilo. Dlatego wies w polsce wyginie bo zamoast sie zjednoczyc i stworzyc bardzo duze gospodarstwa to kazdy z nich ma po te 7 hektarow i jakos ciula ale jeszcze pare lat i znikna tez ..

Jakiś tam fan marki
1 rok temu

A może Pan Pieczarka zasponsoruje nowy GCBA na wymianę tego Jelcza ? Koszt gołego takiego wozu to grubo ponad milion złotych .

Jeleń
1 rok temu

Ten stary jelcz z Gorzyc Wielkich to już nieraz udowodnił swoją wartość bojową na niejednej akcji mimo swego wieku. Jest on w bardzo dobrym stanie technicznym, dzięki zaangażowaniu ochotników z Gorzyc godnie służy lokalnej społeczności oraz całemu powiatowi Ostrowskiemu. I to zdanie potwierdzi wiele osób związanych ze strażą pożarną tą ochotniczą i państwową. Wszystkim strażakom WIELKIE DZIĘKI za tę akcję !!!

38
0
Napisz co o tym sądziszx