OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Zawyją syreny o godz. 17

Zawyją syreny o godz. 17

W ramach wojewódzkiego systemu ostrzegania i alarmowania, 1 sierpnia 2021 roku, o godzinie 17.00 na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe dla upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 🇵🇱

W godzinę „W”, dźwięk syren będzie uhonorowaniem heroizmu uczestników oraz ofiar tych wydarzeń.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Czy miasto powinno dać kolejne miliony na sport?
9 komentarzy
Wawa
4 lat temu

A… to mieli siedziec na tylkach i czekac az ich wywiozą do Oświęcimia……

Karolo
4 lat temu

Dla psa z kulawą girą w Wielkopolsce tak na prawdę było istotne jakieś powstanie gdzieś tam w obcym mieście na wschodzie, w dodatku nieudane i skazujące dziesiątki jeśli nie setki tysięcy cywilów na niepotrzebną śmierć. Nie wiem co to za głupia moda bezkrytycznego przyjmowania narracji centralizacyjnej, która marginalizuje jednocześnie tożsamość lokalną. Dziesiątki lat wciskania w szkołach do głów, że „wszyscy jesteśmy z byłej Kongresówki i myślimy przez ten pryzmat” robi swoje.

Promil76
4 lat temu

Cześć i chwała bohaterom !

Promil76
4 lat temu

Syreny niech wyją dla upamiętnienia wszystkich bohaterów Polski !!!

W
4 lat temu

Cześć i chwała bohaterom !

UCS3781
4 lat temu

Czy 27 grudnia też zawyją syreny? Czy na mieście pojawią się flagi narodowe? Czy w mediach ogólnopolskich ktoś wspomni o Powstaniu Wielkopolskim?

NadeszłaBurzaIzaskoczyłaWszystkichMieszkańcówZiemi
4 lat temu

Tylko żeby w międzyczasie nie przyszła burza lub tornado , bo ludzie się pogubią i nastanie wielka panika , stratują się nawzajem i dojdzie do tragedii. Czuwajcie i bądźcie trzeźwi bo nie znacie dnia ani godziny.

bartek
4 lat temu

I o wielkopolskim i warszawskim pamietaja, ostrowiacy tez tam brali udzial.

Ostatnio edytowany 4 lat temu by bartek
Konrad
4 lat temu

A o jedynym zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim nikt nie pamięta. Warszawka najważniejsza.

9
0
Napisz co o tym sądziszx
×