Znany wójt Sylwiusz J. z kolejnym wyrokiem

“Będziesz z szamba żarła”, “Ty kur**, wyp*****aj stąd, nie będziesz tu rządziła”, “Ty niepokorna babo”, “wykończę Cię finansowo” – tymi słowami wójt gm. Żelazków Sylwiusz J. zniesławił byłą dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Żelazkowie – orzekł sąd w postępowaniu cywilnym o naruszenie dóbr osobistych.

Pokrzywdzona Agnieszka Dumańska pozwała wójta na kwotę 50 tysięcy złotych. Kaliski sąd zmniejszył tę kwotę do 10 tysięcy i nakazał przeproszenie powódki. Powyższe, obraźliwe słowa pani Dumańska słyszała w obecności innych osób.

Proces ruszył w październiku 2019 roku. Najpierw wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Kaliszu, a jego ostateczne brzmienie ogłosił Sąd Apelacyjny w Łodzi. Nie była to sprawa karna o mobbing, a o naruszenie dóbr osobistych byłej urzędniczki.

Pokrzywdzona podkreślała, że wójt poniża ludzi w bardzo brzydki, wulgarny sposób. Agnieszka Dumańska cieszy się z ostatecznego wyroku i jak podkreśla: „wójt nie stoi ponad prawem i warto walczyć o swoje”.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Kierowca zawodowy oszukiwał
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ciepłownik
2 lat temu

Lucka i wszystko jasne. Taki tam naród.

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Ciepłownik
Do Lucka
2 lat temu

Chyba Ci nieźle dogodził, czy może dobrze polewa? 🤣

McJ
2 lat temu

Żelazków to widocznie gmina pełna patusów, skoro takiego buraka wybierają na urząd wójta. Pewnie głosy kupuje 'przelewem’ pod sklepem – krata taniego piwka i kolejna kadencja przyklepana.

lucka
2 lat temu

Nasz wojt to super zarabisty czlowiek szczery i uczciwy odpowiedni czlowiek na odpowiednim stanowisku .Szanujemy naszego wojta a wy odwalcie sie wreszcie od Niego szanowna p.direktor tez

Ciepłownik
2 lat temu

Burak do entej potęgi.

Ja
2 lat temu

Nie rozumiem dlaczego twarz jest zamazana skoro
1. I tak każdy go zna
2. Jest na YT w TVN

6
0
Napisz co o tym sądziszx