Kolejny oddział zostanie wyremontowany

Dobra informacja dla szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Oddział Internistyczny B będzie przebudowany. Dziś Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przekazaniu 2,4 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej na realizację zadania „Przebudowa II piętra bloku łóżkowego na oddziale internistycznym z dwoma odcinkami pielęgnacyjnymi po 30 łóżek każdy – etap II”.

Pieniądze te były przyznane już w zeszłym roku, ale w związku gwałtownym atakiem podczas drugiej fali COVID-19, jesienią ubiegłego roku, zostały zwrócone, a szpital ostrowski mocno zaangażował się w walkę z epidemią. Aktywność i operatywność szpitala w Ostrowie Wielkopolskim została zauważona w Radzie Ministrów – podczas wizyty w tutejszej placówce Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, stwierdził, że tutejszy szpital był, w zakresie walki z Covid-19, mocnym punktem na mapie nie tylko Wielkopolski, ale całej Polski.

Sumując – szpital powiatowy w Ostrowie Wielkopolskim otrzyma w roku bieżącym rekordowe ponad 20-milionowe wsparcie inwestycyjne od rządu. 14 mln zł będzie przeznaczone będzie na budowę Bloku Operacyjnego, 5 mln zł, pochodzące z funduszu covidowego, dedykowane będzie m.in. na modernizację starego oddziału neurologii, zakup sprzętu, czy modernizację rozdzielni prądu, a 2,4 mln zł na przebudowę Oddziału Internistycznego B.

POLECANE NEWSY

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ferdynand i Halina
1 rok temu

Cud nad Wisłą. Za nasze składki zdrowotne i podatki wyremontują nam 1 oddział. Ktoś jeszcze kupuje to PISowskie bajki. Inflacja szaleje w sklepach drożyzna, prąd i gaz do góry, a uśmiechnięte gęby mają to w dupie.

Cc
1 rok temu

Dobrze że remontują ten Szpital, potrzebuje tego bo niektóre Oddziały to nie są za ciekawe w samym wyglądzie to „komuna” jeszcze, strasze. Teraz już więcej tych oddziałów jest wyremontowanych poprawia to napewno komfort pacjentów i personelu. Jestem jak najbardziej zaaa, długo przed laty leżał… w tym szpitalu więc wiem jak przykro było na takim obskurnym oddziale leżeć i nie dzien dwa tylko miesiącami. Oby wszystkie oddziały wyremontowali tak by spełniały te standardy i nie były już takie koszmarne, inaczej sie leży pacjentowi i pracuje

Pacjent.
1 rok temu

Dobrze by było żeby jeszcze ktoś zajął się praca pielęgniarek na ratunkowym. Miałem okazję niedawno korzystać z ich pomocy. Lekarze wszyscy bez wyjątku bardzo grzeczni, kompetentni, super opieka z ich strony, ale panie pielęgniarki niestety już nie takie empatyczne. Może są zmęczone już ta pandemią , rozumiem, ale trochę więcej grzeczności w stosunku do chorych mogłyby wykazać. Owszem, robią to co należy ale zwracanie się do chorych z niechęcią i ciągle upominanie w sposób trochę nawet arogancki nie jest na miejscu. Warto aby te młode panie zrozumiały że nikt tam dla przyjemności nie leży a niejednokrotnie są to osoby bardzo cierpiące i z przykrością przyjmują taką nieraz krępująca opiekę. Warto tym też się zajacy. A sam szpital rzeczywiście kwitnie, oczywiście ogromną zasługa naszego Pana Starosty i tutaj wielkie ukłony.

Maciej
1 rok temu

Szkoda kasy. kasa wywalona w błoto. Od ponad roku mamy i tak tylko jedną chorobę COV19 i to się leczy. Reszta chorób nie istnieje.

Pacjent
1 rok temu

Nie PiS wspiera ostrowski szpital, tylko My podatnicy wspieramy.

Czesław
1 rok temu

Nadal w Ostrowie nie ma oddziału okulistycznego, jak coś wam sie stanie w oko to czekajcie aż was przestanie boleć, szczególnie w sobotę po południu, informacja pomocna to zobaczyć w internecie gdzie przyjmują w nagłych przypadkach Wrocław, Poznań, Kalisz tylko w Niedzielę po 10. Życze zdrowia i nowych czołgów Abrams.

Ogurek
1 rok temu

Przynajmniej PIS wspiera ostrowski szpital.

Eli
1 rok temu

Brawo PiS. Tak trzymać!!! Ostro po swoje!!! A rudy i marudny do niemieckiej budy. He! He! He!!!

8
0
Napisz co o tym sądziszx