OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wyrok sądu za śmiertelny wypadek, w którym zginęła 16-latka

Niemalże równo rok temu doszło do tragicznego w skutkach wypadku koło miejscowości Ligota/Kobyla Góra w powiecie ostrzeszowskim. W wyniku zdarzenia zginęła 16-letnia pasażerka. Teraz zapadł wyrok w sprawie kierowcy i jednocześnie sprawcy.

Sąd uznał, że 25-latek powinien trafić na 5 lat do więzienia. Na wyrok sądu wpłynęły takie okoliczności jak prowadzenie auta bez uprawnień, a także pod wpływem alkoholu i co najważniejsze spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Sąd zdecydował o dożywotnim zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi. Na etapie karnym sąd zdecydował o zapłacie 25 tysięcy złotych nawiązki dla każdego z rodziców. Mężczyzna może odwołać się od wyroku z powodu jego nieprawomocności.

Szczegółowo o wypadku pisaliśmy tutaj:

16-latka zginęła. Jechała z przyjaciółmi nad zalew (aktualizacja)

POLECANE NEWSY
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jacek
4 miesięcy temu

„wolne sądy”

O S W
4 miesięcy temu

5 lat to jest śmiech na sali, a nie żaden wyrok – wyrok powinien brzmieć: zabójstwo z premedytacją i tyle. Dobry papuga i dostanie zawiasy jak nie był wcześniej karany … i pytanie jak później ma być dobrze i bezpiecznie na tych drogach jak pijaczki czują się bezkarne ?!
Pasażerowie i świętej pamięci nastolatka również nie za mądrzy godząc się na jazdę z pijanym mordercą …

karol3414
4 miesięcy temu

5 lat? Czyżby jazda po pijaku i bez uprawnień to były jakieś okoliczności łagodzące?
Każde, ale to absolutnie każde zdarzenie po pijaku, nie jest wypadkiem tylko działaniem celowym, a więc powinien odpowiadać za morderstwo.

Józef
4 miesięcy temu

Moim zdaniem wyrok jak najbardziej rozsądny. Niektórzy tutaj wyłącznie dożywocia by chcieli orzekać.

Waga
4 miesięcy temu

Sąd …. szacunek dla wyważenia sprawy… niezwykłość osądu pośród plucia pajaców na wszystko co wokół….

O S W
4 miesięcy temu

Nadzwyczajna kasta nadludzi znów się nie popisała – 5 lat za zabójstwo i za usiłowanie zabójstwa reszty pasażerów to jest jakaś kpina, fakt faktem reszta pasażerów, która przeżyła również powinna odpowiadać karnie za współudział …
Prawo już dawno powinno być zmienione w tej kwestii – ile ludzkich istnień dało by się uratować jeśli pasażer, który w pełni świadomie jedzie z pijakiem również odpowiadał karnie chociażby za dopuszczenie do kierowania pojazdem kierowcy w stanie nietrzeźwości …
PS Dobry papuga i gość dostanie jeszcze zawiasy – zobaczycie, przecież to jest straszne, masakra co się dzieje w kwestii wyroków …

Koledzy
4 miesięcy temu

Kara powinna być dla pasażerów. Wiedzieli z kim jadą. Wiedzieli że pijany i kazali mu jechać a teraz co, Kozioł Ofiarny?

Ktos
4 miesięcy temu

Normalnie śmieszna kara za śmierć młodej osoby ,a jeszcze gdzie jest dwójka osób która jechała w tym samochodzie ,fakt przeżyli ale trauma ze dziewczyna zginęła zostaję do końca życia. Kara jaka nałożył sąd to naprawdę jest za niska ,a moim zdaniem powinien posiedzieć więcej niż 5lat plus dla tego debila dodatkowe ciężkie pracę, bo za debila nasza kasa z podatków idzie ,a on powinien sam na swoje lokum zarobić, a nie za naszą siedzieć kasę.

T,i,T
4 miesięcy temu

Sądy tylko z nazwy, komunistyczna sitwa

Dfff
4 miesięcy temu

Jak by ofiara byl ktos z rodziny sedziego to wyrok 15 lat w góre by byl na 100% .

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x