OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Niskie poziomy krwi – kto może niech oddaje

W imieniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu apelujemy o oddawanie krwi. Ten cenny i niezastąpiony lek można oddać w Centrum w Kaliszu, ale również w oddziałach terenowych, w tym także w Ostrowie Wielkopolskim oraz podczas akcji wyjazdowych. Najbliższa akcja oddawania krwi w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się w sobotę, 31 lipca, w godzinach 10 – 13 w Centrum Aktywności Lokalnej. 

Poważne niedobory tego bezcennego leku stanowią ZAGROŻENIE dla zdrowia oraz życia człowieka. Obecnie, stan niemal każdej grupy krwi, jest na bardzo niskim poziomie.

Wakacje są szczególnie trudnym momentem dla publicznej służby krwi, gdyż z jednej strony zmniejsza się ilość honorowych dawców krwi, którzy korzystają z urlopów wypoczynkowych, a z drugiej strony wzrasta zapotrzebowanie szpitali na krew i jej składniki.

Warto również pamiętać, że dla każdego z nas, dla naszych najbliższych może być potrzebna krew i nie możemy pozwolić, aby brak krwi decydował o życiu i zdrowiu człowieka. Wspólnymi siłami możemy zrobić wiele.

Krew można oddać w RCKiK w Kaliszu oraz w oddziałach terenowych w Koninie, Krotoszynie, Ostrzeszowie i Ostrowie Wlkp. oraz w ramach akcji wyjazdowych.

  • Terenowy Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

ul. Limanowskiego 20-22 | 63-400 Ostrów Wlkp.

62 595 13 31

[email protected]

Harmonogram akcji wyjazdowych znajduje się na stronie: https://krwiodawstwo.kalisz.pl/dla-krwiodawcy/akcje-wyjazdowe/

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rafa
8 dni temu

Oczywiście mu oddajemy honorowo, a oni potem biorą ciężkie pieniądze za nią i handel idzie na całego. W innych krajach europy np. w Niemczech każdy kto odda krew ma za to ekwiwalent pieniężny, a u nas dadzą 8 czekolad i pasuje. Te wspomniane czekolady to tak naprawdę równowartość energetyczna pobranej ilości krwi.

Jarek
10 dni temu

Krew oddajesie honorowo i zycze wam zebyscie nigdy jej niepotrzebowali pozdrawiam

Zdzisław
10 dni temu

Przykład z dwóch miesięcy-ja jako krwiodawca miałem przepisane zastrzyki od lekarza z prywatnego gabinetu,wykupiłem je w aptece a to był piątek wekend a więc udałem się do szpitala aby ktoś mi je podał a tam zarządano ode mnie 8zł książeczka HDK nie była brana pod uwagę wielkie dzięki.

Elektor
11 dni temu

Nie ma żadnej epidemii. Durni robią z ludzi. Ściągnijcie maski. Koniec tego. Żyjemy już 1.5 roku z wymysłami gówniarza zwanego profesorem cwaniaka Simona i podobnych sk….now. Ktoś jeszcze wierzy tym gowniarzom? Ogarnijcie się.

Wku... Krwiodawca
11 dni temu

Od czasu jak dają 2 dni wolnego to trzeba czekać kilka godzin w kolejce. To krwi brakuje ale na pewno nie krwiodawcow. A jestem pewien że cała krew nie idzie do transfuzji. Jest jeszcze coś takiego jak produkcja leków krwiopochodnych i tam może sporo trafiać, czyli do koncernów farmaceutycznych. A z przedmówcami też się zgodzę że to jest żenujące żeby ludzi nie przyjmować z powodu covida ale z krwią – proszę bardzo. To niech chociaż tam “bez kolejki” przyjęli po okazaniu legitymacji zasłużonego dawcy krwi. Niestety, coś takiego nie nastąpi…

Maciej
11 dni temu

Do lekarza dostać się problem. Teleporady. Do szpitala na zabiegi operacje itp. problem musisz robić testy na COV19. Traktują cię jak qrwe trędowatą.
Ale na oddanie krwi to z otwartymi rekami zapraszają banda żenujących cynicznych ch.ów.

panek
11 dni temu

mogę oddać krew przez telefon
sQrwiele nie lecza tylko tele porady ale jak krew potrzebna to zapraszam
szczyt chamstwa

O Rh-
11 dni temu

Pani PREZYDENT NIECH TERAZ ODDA ZE SWOJA PARTIĄ i dziadkiem fotografem ,jak przywileji nie chcą dać ,ile by miasto straciło jak by jakieś ulgi zrobili dla krwiodawców ..

Adrian
11 dni temu

Przez telefon mogę oddać? Tak jak lekarskie teleporady? Szczyt chamstwa! Ludzie do lekarzy nie mogli się dostać ale krew, nie ma problemu.

Maurycy
11 dni temu

Jak chcesz iść, do lekarza to nie bo pandemia. Do szpitala nie wejdziesz, musisz mieć test robiony, ale oddać krew to zapraszamy w tedy jesteś ok. Wypieli dupe na wszystkich chorych i potrzebujących pomocy, odprawiali z kwitkiem na bramie. Oddać krew? Raki ch…!!!

16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x