OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zarzuty dla rodziców utopionego 2-latka

Są prokuratorskie zarzuty dla rodziców 2-latka, który utonął w jeziorze Szperek na terenie ośrodka wypoczynkowego w Antoninie (pow. ostrowski).

– Rodzicom przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na tym, iż 15 lipca br. w Antoninie, będąc zobowiązanymi do opieki nad małoletnim synem, nie zapewnili sprawowania tejże opieki ze strony osoby dorosłej, przez co narazili małoletniego chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przez pozostawienie niezabezpieczonych, niezamkniętych drzwi wejściowych do domku letniskowego, w związku z czym pokrzywdzony samodzielnie wyszedł, udając się bez opieki osoby dorosłej nad oddalone o około 200 m jezioro. Następnie po wejściu na pomost wpadł do akwenu, co doprowadziło do śmierci w wyniku uduszenia gwałtownego przez utonięcie – informuje Jerzy Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Rodzice złożyli krótkie wyjaśnienia, w których przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.
Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
Unoszące się na wodzie ciało dziecka zauważył około godz. 7.00 w czwartek spacerowicz. 1,5-godzinna reanimacja chłopca nie powiodła się.

Rodzina narodowości Ukraińskiej przebywała w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Szperek z dwójką dzieci: 2-letnim synkiem i 12-letnią córką oraz znajomym i jego 12-letnią córką. Przyjechali dzień przed tragedią.

W momencie trwania akcji ratunkowej przebywali w domku letniskowym. Tam zastała ich policja poszukująca rodziców dziecka. Nie mieli pojęcia, co się stało. Matka chłopca była nietrzeźwa, miała 1 promil alkoholu w organizmie. Ojciec był trzeźwy.
Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu, aby ustalić, kiedy chłopiec oddalił się od rodziców. Fot. ostrow24.tv

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Juska
6 dni temu

Wielka tragedia dla rodziny! Polak czy Ukrainiec czy to ważne? Tragedia ta sama. Nie ich wina , nie oni są sprawcami niedopilnowanie może i proszę was… każdy pisze ze matka pijana nie wierzę że u was na imprezach ochy rodzinnych czy na wyjeździe nie jesteście oboje rodzice pod wpływem alkoholu nie mówię że nastukani tylko chodzić Piwko czy dwa . Każdy teraz mądry trzeba im współczuć , wyrzuty do końca życia

Mp
7 dni temu

Prawidłowo, mając tak małe dziecko nie imprezuje się do 5 rano (chyba że ma się niańkę), bo taki mały dzieciak budzi się wcześnie i trzeba się nim zająć, a nie spać najebanym. Trzeźwi rodzice, zwłaszcza matka, budzą się na każdy szelest w nocy, a najebani nie. To jest ta różnica. Zaniedbanie i to rażące obowiązków przez rodziców.

xxx
7 dni temu

Co to za pierd***nie o nie niezapieczonych drzwiach,,,, prokurator się leczy gdzieś ? Jak dziecko wyjdzie w nocy, a w drzwiach wyjściowych klamka jest po stronie wewnętrznej mieszkania z drugiej tylko gałka, to co ? dzieciak każdemu może wyjść w nocy, dzień itd. A w imieniny to jak lub urodziny zawsze rodzice są na bani. muśieli by być wszyscy po zamykani, a w Antoninie jeden był trzeźwy i prokurator może ich pocałować !!! chyba że dzieciak był z lewego łoża a to co się stało to ukartowana tragedia. W końcu jeden opiekun był trzeźwy, dziwna sprawa bo gdyby on był nastukany to by lepiej wyglądało jak na Ukraińca. A tak można uknuć historie że matka się nawaliła a stary dokonał czynu,,, HIPOTETYCZNIE. Inaczej to wszystko nie trzyma się kupy dupy

michał
7 dni temu

biedne dziecko spoczywaj w pokoju

WyjetySpodPrawaSynCzeslawa
7 dni temu

guma i waskie drzwi!

8 dni temu

W normalnych czasach, jak matka stracila dziecko wszyscy jej współczuli. Dziś widać większość psy na niej wiesza. Czy z nie cieszył się ojciec z powrotu syna marnotrawnego, nie znając jego przewinień?

Ktos
8 dni temu

Co to jest od 3 mc do 5 lat. A ci ludzie którzy podobno widzieli to dziecko….tez dac im odsiadke. Dlaczego nie zabrali dziecka skoro samo chodziko. Nikt nie zareagowal a konentowac umieja!!!!!

Penis
8 dni temu

Gruzinki też ładne dupeczki. A jest ich trochę w Ostrówku. 😉

Ania
8 dni temu

Stać na imprezowanie na domki na alkohol to stać na opiekunkę. Skoro ojciec trzeźwy to nic nie słyszał wszyscy Pili oprócz niego jasne..

BMW5
8 dni temu

W głowie się nie mieści …

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x