OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Pożar domu podczas burzy (aktualizacja)

Najprawdopodobniej w wyniku uderzenia pioruna zapaliło się poddasze domu mieszkalnego w miejscowości Strzyżew Kolonia. Dom skończony około 2-3 lat temu był pokryty dachem ze strzechy. 

Właściciele mogą mówić o dużym pechu, bowiem piorun uderzył akurat w ich dom. Początkowo z dachu wydobywała się nieznaczna ilość dymu. Po półtorej godzinie, pomimo tytanicznej pracy strażaków, na zewnątrz wyszły płomienie. Akcję gaśniczą utrudniało duże zadymienie i konstrukcja dachu. 

Kiedy strażacy walczyli z pożarem, z wnętrza domu ratowany był dobytek. Wynoszono łóżeczko dziecięce, pralkę i mnóstwo innych przedmiotów. 

Kiedy trwała walka z pożarem z nieba momentami padał ulewny deszcz. Dookoła następowały spektakularne wyładowania atmosferyczne. Akcja potrwa kolejne godziny i dachu raczej nie uda się uratować. 

W domu mieszkały 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci. Noc spędzili u rodziny.

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Orany
5 dni temu

Jaki nie byłby człowiek trzeba wyciągnąć rękę i pomoc, ale w Strzyzewie ludzie zawistni…pójdą do kościoła i będą udawać wierzących…Nie od dzisiaj wiadomo że na wsiach nie ma akceptacji na ludzi wyróżniających się, odstajesz, żyjesz inaczej A już wogole jak ci się powodzi to jesteś skreślony bo masz lepiej bo jesteś wolny i robisz co chcesz A nie żeby przypodobać się ludziom. Ludzie piszą że to kara za to jacy są ? A chyba niedawno spalił się też dom innej rodziny w okolicy więc czym tamta rodzina sobie zasłużyła?

lolo
6 dni temu

ludzie darujcie sobie postawcie sie w ich sytuacji stracili dorobek zycia i nie jest im wesolo

stanisław sptryk
8 dni temu

dom w poznaniu, dom letniskowy nad morzem ta pani nigdy nie pracowała dostała wszystko od rodziców powiem tak może ktoś być bogaty jestem za nie wolno nikomu zazdrościć ale powiem tak sklep na wsi w miejscowości Strzyżew jest wieśniacki, nos zawsze do góry ludzie to wsiaki brak odpowiedzi dzień dobry lub cześć wyższa półka może jednak nauczą się pokory a przestaną pokazywać cwaniactwo i wyższość niczego do grobu jak i jak nie zabierzecie może nauczcie się tego to że macie forse nie znaczy że jesteście inni od kazia którego nie stać nawet na wczasy jakiekolwiek , a zbiórka nie wiem ??? życzę powodzenia i pokory mam nadzieję że Bóg was czegoś nauczył

Last edited 8 dni temu by stanisław sptryk
***** ***
9 dni temu

Widzisz nie potrafisz się podpisać pisowski pajacu tylko jakieś kreski które nic nie znaczą . Ja chociaż wiem co pisze stawiając 8 gwiazdek . A śmieszny kaczor czy Tusk to mi powiewa miedzi nogami . Tylko Boga nie mieszaj do swoich wypowiedzi bo Bóg jest wszędzie nie trzeba chodzić do kościoła i wysłuchiwać bredni co opowiadają niektórzy księża . Bo katolik nie robi tak jak to robi obecna durna władza .

Stanisław z Kalisza
9 dni temu

Mużyn z PRL . To Ty bliżej Putina musisz stać jak Ty pogodzisz dwie firmy jedna Moskwie druga w Pradze przypuszczam że wyobraźnie to Ty masz bo wiedzy o prowadzeniu firmy to raczej nie . Zatrudniając 27 to jedynie kołchoz lub mały PGR . I opowiadasz nam tutaj że jedziesz na wakacje kiedy chcesz . Hy wydaje mi się że powinieneś zmienić dilera . Ja tez jestem przedsiębiorcą ale bzdur takich nie opowiadam . Pozdrawiam

Sąsiad
9 dni temu
Last edited 9 dni temu by Sąsiad
???
9 dni temu

Świry,chciały zaimponować odmiennością i stylem folkloru – kryjąc dach strzechą ! Może słoma,trzcina ? W sytuacji,gdy klimat się zmienia i przynosi coraz częściej wichury,trąby,gwałtowne burze i pioruny. To tak,jakby przygotować podpałkę na ognisko ! Nie mówiąc o wichurach ! Mury przewracają. Żal dobytku,ale wyobraźnia razi głupotą i brakiem przewidywalności. Instakacje odgromowe, nigdy nie chronią w 100 % ! A iskry hulają po niej.

,-,-
9 dni temu

do ***** ***- typowe , im większa szuja i łachudra tym bliższa sercu platforma obywatelska, zapytam tusk to ten co pozwolił synowi pracować u przestępcy? przepraszam tamten to był Józef Bak

Błogosławię was
9 dni temu

Ten naród jest grzeszny i nie pokutuje ze swoich grzechów. Nic się w kraju nie zmieni póki ludzie się nie upamiętają i nie odwrócą od swoich grzechów. Popatrzcie na protestanckie kraje , mają się o wiele lepiej w porównaniu do pogańskiej Polski. Ja trzymam się przykazań Bożych (stosuję je w życiu) i codziennie czytam Biblię i jestem przez Boga bardzo błogosławiony. Niczego mi nie brakuje. Bóg jest dobry. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Zaufaj Bogu i pozwól mu się prowadzić a On odmieni Twoje życie.

Bobo
9 dni temu

Serdeczne wyrazy wspoczucia ,jestesmy z wami ,trzymajcie sie ,Zyczymy wam duzo spokoju i zdrowia ,dacie rade ,dobrze ze cala rodzina w calosci zdrowa jest.,to jest chyba najważniejsze.

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x