Ukąszeni przez owady. Było zagrożenie życia

Udostępnij
Tweet

Wczoraj w Kaliszkowicach Kaliskich (gm
Mikstat) interweniował śmigłowiec LPR. Powodem interwencji medycznej były skutki ukąszenia przez owada. 39-latek wpadł we wstrząs anafilaktyczny i przestał oddychać.

Mężczyzna w godzinach późno popołudniowych został ukąszony przez owada. Organizm 39-latka był uczulony na jad. Mężczyzna na 2-3 minuty przestał oddychać. Wezwano karetkę pogotowia, a ta poptoeila o pomoc załogę śmigłowca LPR.

Poszkodowanego przetransportowano do ostrowskiego szpitala. Jego stan podczas pobytu na SOR znacząco się poprawił i został wypisany.

Do podobnej sytuacji doszło dzisiaj rano na ogródkach działkowych przy ul. Kąpielowej w Ostrzeszowie. W tym przypadku strażacy otrzymali zgłoszenie do nieprzytomnej osoby, którą wcześniej pogryzły tzw. owady błonkoskrzydłe (chodziło najprawdopodobniej o osy). Ratownicy udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie karetką pogotowia przetransportowano ją do szpitala.

Jak możemy przeczytać na Wikipedii, anafilaksja, wstrząs anafilaktyczny – to rodzaj nagłej, ciężkiej reakcji alergicznej lub niealergicznej, która może być przyczyną zgonu. Anafilaksja ma charakter reakcji ogólnoustrojowej; jej objawy zazwyczaj obejmują równoczesne wystąpienie kilku objawów, m.in.: swędzącej wysypki, obrzęku górnych dróg oddechowych oraz znacznego spadku ciśnienia tętniczego krwi. Częstymi przyczynami wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego są ukąszenia owadów, a także alergeny w pożywieniu i leki.

Owady najbardziej są agresywne w gorące dni.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Młodzi mężczyźni wjechali w barierkę
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
entomolog
2 lat temu

Cytat – „W tym przypadku strażacy otrzymali zgłoszenie do nieprzytomnej osoby, którą wcześniej pogryzły tzw. owady błonkoskrzydłe (chodziło najprawdopodobniej o osy).”
To musiała być jakaś młoda osa bo starym osom wypadają zęby i nie gryzą. ;))

O S W
2 lat temu

Do Smyk: słuchaj wszystko zależy tak na prawdę od tego czy owad, który Cię ukąsi będzie zarażony i czy będzie nosicielem korona wirusa COVID19 jeśli tak to masz przechlapane – najlepiej od razu jak ukąsi to dziada packą myt i do laboratorium na badania czy miał koronkę …

Seba
2 lat temu

Ja byłem w wojsku i mnie aby ino chlania nauczyli i nic wincy hehe.

Typ co sika na tecze
2 lat temu

Poptoeila heheheeee

Sewer
2 lat temu

Do Gimbo tabletki też są małe i potrafią trupem powalić jak źle połkniesz

Smyk
2 lat temu

Mnie w dzieciństwie ukąsiła osa i palec miałem opuchnięty ale nic poza tym. To znaczy że nie jestem uczulony na jad osy? Boję się ukąszenia szerszenia , bo słyszałem , że z nimi nie ma żartów i ich jad jest groźniejszy niż osy? Uświadomi mnie ktoś jaka jest różnica?

Gimbo
2 lat temu

Takie małe to a może Człowieka Trupem powalić

7
0
Napisz co o tym sądziszx