Strażnicy miejscy nie mają czym jeździć. Radiowozy zatopione

Nocna ulewa zalała garaże z tyłu urzędu miasta. To właśnie tam były chowane na noc radiowozy straży miejskiej. Poziom wody sięgał wysokości 1,2 metra. Teraz stróże prawa nie mają czym jeździć.

W garażach znajdowały się 3 radiowozy. Zaglądając do środka odkryliśmy, że są tam magazynowane dwa skutery którymi wiele lat temu jeździli strażnicy.

Sekretarz miasta Andrzej Baraniak wyklucza by strażnicy przesiedli się na konie. Na rowerach też ich nie widzi, że względu na ich bezpieczeństwo i komfort pracy. Najprawdopodobniej urząd zapewni auta zastępcze.

W garażu został także zalany drogi agregat prądotwórczy o dużej mocy.

Woda wdarła się równiez do budynku, w którym przebywa około 10 urzędników (dawna siedziba banku). Poziom wody nie był wysoki i wynosił około 2 centymetry. Urzędników przeniesiono do innego budynku. Wczesnym popołudniem powinni móc wrócić. Pracownicy uskarżali się na codzienne warunki pracy w postaci braku naturalnego światła i siedzenie „w piwnicy”.

Jeden z internautów napisał następujący komentarz:

Z tego co mi wiadomo temat zalewania urzędu miał być rozwiązany poprzez wybudowanie zbiornika retencyjnego przy Sadowej! No i? Wydali ciężką kasę i nie działa? Jak pamiętam na początku był tam poziom wody trochę za kolana, a potem nie wiem czy wędkarze (sami lub w uzgodnieniu z MZD?) podnieśli poziom wody do jakiś 1,20-1,30. To jak przy podniesionych deskach na grobli przy wypływie wody ten zbiornik miał coś pomieścić? Wystarczyło wiedząc o opadach spuścić z 1 metr wody i założyć deski wysoko, zbiornik by się napełnił, a potem stopniowo wystarczyłoby spuszczać wodę! Ot takie proste, ale nie dla urzędników.

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

114 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof
1 rok temu

Na nogach niech chodzą a nie ino się wozić albo w aucie na upałach w cieniu siedziec

xz
1 rok temu

Nie ma samochodów czyli jest okazja zlikwidować ten niepotrzebny organ!!

Kaja
1 rok temu

Pierwszo łazić czym problem !!

Ryszard
1 rok temu

Napisałem ten komentarz będąc w pełni świadomy że zaraz będę zlinczowany he he he.

Wszyscy piszą że strażnicy z buta, na rowery itd. ( to nie są parkingowi co sprawdzają bilety z parkometru)
strażnicy miejscy tego nie robią. Strażnicy miejscy realizują zadań związane z wykroczeniami za złe parkowanie ale też realizują zadania i interwencje porządkowe również na obrzeżach miasta nie widzę tego że strażnicy jadą z drugiego końca Ostrowa np. Zębców z interwencji na np. Wenecję a potem nie wiadomo gdzie. Jeżeli tak wam zależy na rozwaleniu straży to wejście pod uwagę że policja parkowanie będzie miała w du… a sprawy porządkowe? Pieniądze ze straży wystarczą może na czterech i policjantów i samochód( dwóch na rano dwóch na popołudnie w nocy już brak ) Jak rozwalą straż to Ostrów leży Powodzenia.

IRENA
1 rok temu

Ja proponuje jak dawniej chodzic na nozkach Ale takaELITA nie pojdzie bo SAMOCHODY ZALANE jUZ SIE W GLOWACH PRZEWRACA. pRZYKLAD iDZIE Z gory.kupic im rowery wszedzie dojedzie i ekologicznie!!!!!!!!!!

Moralniak
1 rok temu

Do 997, każdy ma prawo do własnej opinii. Straż miejska nie tylko zajmuje się wykroczeniami drogwymi. Realizuje wiele zadań, które nakłada na nią ustawa. Kłamiesz pisząc, że nic nie robią…
Nie mnie oceniać kto jest winny tej sytuacjii. Jak zarządzana jest ostrowska SM – każdy widzi.
Nikogo nie bronię i nie usprawiedliwiam.
Straż ma działać sprawnie i wykonywać swoje ustawowe zadania. Do tego musi mieć odpowiednie siły i środki.

Ulps
1 rok temu

Ktos tan wczesniej napisal, zlikwidowac to fikcyjne cos…. Kto to zrobi wygrywa wybory👏

po
1 rok temu

Osoba odpowiedzialna za mienie SM,bezwzględnie do ukarania.Zigrował ostrzeżenia RCB.Powinien wiedzieć że pierwsze co jest zalewane,to garaze pod UM.

997
1 rok temu

Do „Moralniaka”.
Ty kolego chyba jesteś ich pracownikiem albo bardzo z Nimi jesteś związany. Pan Komendant dostając alert pogodowy na komórkę powinien wyjechać tymi pojazdami z podziemnych garaży na zewnątrz prze UM
Każdy zdrowl myślący człowiek mając podziemnu garaż wyjechaby na zewnątrz wiedząc o intensywnych opadach. Według mnie Pan Komendant do ukarania. A Strażników Miejskich oczywiście tych co się nadają zatrudnić w Policji. A pro ich pełnienia służby, wielokrotnie widziałem jak nie reagowali na wykroczenia drogowe.I chyba są nie potrzebni, po co my mieszkańcy mamy ich utrzymywać. Skoro nic nie robią i jeszcze bezmyślnie przynoszą straty. A my podatnicy mamy za to płacić.

Aniuch
1 rok temu

Tak nic nie robią. W Rynku burdel totalny z parkowaniem aut.Stoją wzdłuż,w poprzek zastawiają jeden drugiego i nikt z tym nic nie robi, Straży miejskiej nie widać. To po co Oni??

114
0
Napisz co o tym sądziszx