Będzie czysta woda na Piaskach. Ale jest pewien haczyk

Obiekt Piaski-Szczygliczka powstał w latach 1974-1978. Na plażę przywieziono wagonami piasek aż z Kołobrzegu. Dzięki pracy społecznej powstał obiekt rekreacyjny dla mieszkańców powiatu ostrowskiego. Po 43 latach atutem tego miejsca jest cywilizowana infrastruktura dookoła i atrakcje w postaci Parku linowego czy parku olbrzymich owadów, a także wyasfaltowane ścieżki pieszo-rowerowe. Teraz z inicjatywy lokalnej będzie czysta woda.

Dariusz Perz wymyślił, że na Piaskach przydałaby się czysta woda. Złożył wniosek do Urzędu Miasta i inwestycja jest na ukończeniu. Póki co poleci ona z pryszniców, pod którymi będzie można się opłukać czy ochłodzić. Woda będzie czerpana z sieci wodociągowej, co gwarantuje jej wysoką czystość.

Woda w zbiorniku nie jest pierwszej czystości i daleko jej do tej z jezior w Skorzęcinie czy Powidzu. Specyfika ostrowskiego zbiornika nie pozwala na uzyskanie bardzo czystej wody, bowiem jego maksymalna głębokość wynosi około 2 m. Dodatkowo nie przepływa przez niego żadna rzeka.

Inwestycja kosztuje prawie 50 tysięcy złotych, a termin oddania klaruje się na koniec lipca br.

POLECANE NEWSY

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zyczliwy
10 miesięcy temu

Toalety są ale w rynku wieczorem się nie zalatwisz ironia to po bramach a w parku miejskim jak nie masz parę złotych to w krzaki i to jest ta poprawa i nasze podatki

Fil
1 rok temu

Są jakieś pompy ale odpalają dopiero gdy jest sinica więc z filtrami będzie tak samo…

Polecający
1 rok temu

To prawda zarządzanie Piaskami woła o pomstę do Nieba, betonowy zaścianek, który tym steruje do wymiany!!! Czy Pani prezydent i jej zastępcy nie widzą tego????????
Dlaczego nie otworzą się dla innych prywatnych przedsiębiorców jak np Kofikpoint, jakieś fajne jedzenie a nie ten syf na fryturze starej co sprzedają masakra.. Na szczęście napić się można w fajnym miejscu chociaż coś 😎😎😎

Damian
1 rok temu

Pilotazyscenarzystopizdolotuś: Racja! Oczyszczalnia powinna informować o zrzutach z czajki i wrazie Wu wystarczy zamknąć śluzę. Wg. PZW Piaski-Szczygliczka to zbiornik zaporowy i taki też stosuje się operat zarybieniowy. W zaporówce to raczej z założenia jest zapora, spiętrzenie wody i stały dopływ. Struga franklinowska nie jest stałym dopływem, wręcz tylko okazjonalnym na ulewy. Do tego wspaniała firma wulkanizacyjno-szambiarska z franklinowa zanieczyściła tereny, z których spływa woda strugą. Ponieśli jakieś konsekwencje? Jest tak jak piszą ludzie od lat. Caryca wokół pałacu stawia ładnie wyglądające i niepraktyczne bajery, a reszta ugorem. Jaka władza takie miasto. Schludnie choć nasrane.

Józef
1 rok temu

Do Przyjaciele psów: co nie zmienia faktu, że na plażę jest zakaz wstępu z kundlami i morda w kubeł się tego stosujcie przyjaciele psów. Nie ma zakazu posiadania psa. Można się cieszyć czworonogiem jednocześnie nie irytując innych. Ale jak to w polsce, właściciele piesków starają się być tak samo wku4wiający jak rowerzyści na drodze.

MATEUSZ
1 rok temu

Na Piaskach nie robi się NIC. Postępująca degradacja…..

Kompan psa
1 rok temu

Ja wychodzę z psem czystym na piaski następnie pies się kapie w jeziorze a po powrocie pies się kæpie w wannie po tych szczynach ludzkich

Przyjaciele psów
1 rok temu

Do @mieszkaniec
Psy nie sikają do jeziora gamoniu
To ludzie jszczaja do wody będąc w niej

Ogurek
1 rok temu

Fujka ta woda a ludzie do niej wchodzą.

Mieszkaniec
1 rok temu

A woda w zbiorniku jeden syf zielona i piana przy brzegach psy sikają do niej i na plaży też mimo że jest zakaz wyprowadzania psów ludzie mają to gdzieś wieża od parku linowego nieczynna od kilku lat nie ma możliwości przejazdu na drugi brzeg nad wodą od dłuższego czasu nie działa kilka lamp oświetleniowych nie ma kto wymienić żeby świeciły ludzie robią ogniska na plaży w lesie i zostawiają bałagan na plaży na całym terenie obiektu jak i w lasach i nikt nie reaguje policja jeździ udaje że nie widzi wieczorne zjazdy młodzieży na parkingu głośna muzyka i spożywanie alkoholu auta na rejestracjach PKR, POT , PPL i POS piją alkohol w samochodach a butelki i śmieci zamiast w koszach lądują na trawniku albo na parkingu koło samochodów

26
0
Napisz co o tym sądziszx