Będzie czysta woda na Piaskach. Ale jest pewien haczyk

Udostępnij
Tweet

Obiekt Piaski-Szczygliczka powstał w latach 1974-1978. Na plażę przywieziono wagonami piasek aż z Kołobrzegu. Dzięki pracy społecznej powstał obiekt rekreacyjny dla mieszkańców powiatu ostrowskiego. Po 43 latach atutem tego miejsca jest cywilizowana infrastruktura dookoła i atrakcje w postaci Parku linowego czy parku olbrzymich owadów, a także wyasfaltowane ścieżki pieszo-rowerowe. Teraz z inicjatywy lokalnej będzie czysta woda.

Dariusz Perz wymyślił, że na Piaskach przydałaby się czysta woda. Złożył wniosek do Urzędu Miasta i inwestycja jest na ukończeniu. Póki co poleci ona z pryszniców, pod którymi będzie można się opłukać czy ochłodzić. Woda będzie czerpana z sieci wodociągowej, co gwarantuje jej wysoką czystość.

Woda w zbiorniku nie jest pierwszej czystości i daleko jej do tej z jezior w Skorzęcinie czy Powidzu. Specyfika ostrowskiego zbiornika nie pozwala na uzyskanie bardzo czystej wody, bowiem jego maksymalna głębokość wynosi około 2 m. Dodatkowo nie przepływa przez niego żadna rzeka.

Inwestycja kosztuje prawie 50 tysięcy złotych, a termin oddania klaruje się na koniec lipca br.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  To oni włamywali się do domów
Subskrybuj
Powiadom o

25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zyczliwy
1 rok temu

Toalety są ale w rynku wieczorem się nie zalatwisz ironia to po bramach a w parku miejskim jak nie masz parę złotych to w krzaki i to jest ta poprawa i nasze podatki

Fil
2 lat temu

Są jakieś pompy ale odpalają dopiero gdy jest sinica więc z filtrami będzie tak samo…

Polecający
2 lat temu

To prawda zarządzanie Piaskami woła o pomstę do Nieba, betonowy zaścianek, który tym steruje do wymiany!!! Czy Pani prezydent i jej zastępcy nie widzą tego????????
Dlaczego nie otworzą się dla innych prywatnych przedsiębiorców jak np Kofikpoint, jakieś fajne jedzenie a nie ten syf na fryturze starej co sprzedają masakra.. Na szczęście napić się można w fajnym miejscu chociaż coś 😎😎😎

Damian
2 lat temu

Pilotazyscenarzystopizdolotuś: Racja! Oczyszczalnia powinna informować o zrzutach z czajki i wrazie Wu wystarczy zamknąć śluzę. Wg. PZW Piaski-Szczygliczka to zbiornik zaporowy i taki też stosuje się operat zarybieniowy. W zaporówce to raczej z założenia jest zapora, spiętrzenie wody i stały dopływ. Struga franklinowska nie jest stałym dopływem, wręcz tylko okazjonalnym na ulewy. Do tego wspaniała firma wulkanizacyjno-szambiarska z franklinowa zanieczyściła tereny, z których spływa woda strugą. Ponieśli jakieś konsekwencje? Jest tak jak piszą ludzie od lat. Caryca wokół pałacu stawia ładnie wyglądające i niepraktyczne bajery, a reszta ugorem. Jaka władza takie miasto. Schludnie choć nasrane.

Józef
2 lat temu

Do Przyjaciele psów: co nie zmienia faktu, że na plażę jest zakaz wstępu z kundlami i morda w kubeł się tego stosujcie przyjaciele psów. Nie ma zakazu posiadania psa. Można się cieszyć czworonogiem jednocześnie nie irytując innych. Ale jak to w polsce, właściciele piesków starają się być tak samo wku4wiający jak rowerzyści na drodze.

25
0
Napisz co o tym sądziszx