Zaszczepiliście się? I tak czeka was kwarantanna (aktualizacja)

Jeśli myśleliście, że dzięki szczepionce wrócicie szybko „do normalności”, możecie być zawiedzeni. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z Polsat News poinformował, że kwarantanna czeka wszystkich, także tych zaszczepionych przeciw COVID-19. Powodem jest wariant Delta, zyskujący na popularności i powszechności wśród osób zakażonych.

Obecnie w Polsce odnotowuje się około 100 nowych przypadków dziennie spośród zakażonych Sars-CoV-2. Mutacji koronawirusa są tysiące, ale wyszczególnia się kilka głównych rodzin. Ostatnio media informują o Delta i Lambda. Wariant Delta, zwany także indyjskim zwiększa liczbę osób zakażonych w Wielkiej Brytanii. Obecnie, pomimo zaszczepienia dużej populacji, wskaźnik dziennych zakażeń urósł do 27 tysięcy przypadków. W szczycie trzeciej fali mieli ich 70 tys. Półtora miesiąca temu ta liczba wynosiła raptem 2500. Należy podkreślić, że pomimo czwartej fali i wariantu Delta NIE wzrasta liczba zgonów.

Sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu z osobą zakażoną wariantem Delta na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną J&J – powiedział w Polsat News rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz

Na ten moment wariant Delta nie jest powszechny w Polsce i wynosi około 5% wszystkich zakażonych. Sanepidy stosują 14 dniową kwarantannę, ponieważ wariant Delta ma być bardziej zakaźny.

Po szczepieniach w Polsce mamy ok. 98 tys. przypadków zakażenia, to 90 proc. tych przypadków, to są zakażenia między podaniem pierwszej a drugiej dawki szczepionki. W granicach 8,5-9 proc., to są zakażenia po drugiej dawce, więc widzimy, jaka znikoma możliwość jest zakażenia się, jeżeli przyjmiemy pełną dawkę szczepionki – dodał Andrusiewicz.

Na portalach popularność zdobywa poniższy mem

AKTUALIZACJA:

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia po krytyce ze strony internautów wycofał się z zamiaru obejmowała kwarantanną osób będących w kontakcie. Powodem jest strach rządu przed zwiększeniem zniechęcenia do procesu szczepień. Sanepid będzie wdrażał jedynie pewien nadzór sanitarny, to znaczy, że będziemy w kontakcie z osobami, które dotknął kontakt z osobą zakażoną, ale są zaszczepione – przekazał rzecznik MZ. Oznacza to, że te osoby zostaną odnotowane przez sanepid, ale mogą prowadzić normalny tryb życia. Sytuacja zmienia się dopiero, gdy taka osoba będzie się źle czuła. Rzecznik dodał w rozmowie z TVN24, że na kwarantanną będą obejmowane osoby niezaszczepione.

POLECANE NEWSY

98 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
matti
1 rok temu

Marzec 2020 – jak się zarazisz, to umrzesz. KWIECIEŃ 2020 – jak jesteś zdrowy, to tak naprawdę jesteś chory bezobjawowo. MAJ 2020 – ty może nie umrzesz, ale zarazisz rodziców i oni na pewno umrą. WRZESIEŃ 2020 – Przechorowanie nie uodparnia. STYCZEŃ – 2021 SEPSA u dzieci zmienia nazwę na Zespół Pocovidowy. Marzę 2021- przeciwciała uzyskane naturalnie są złe, a te że szczepionki są Cacy. Kwiecień 2021- trzeba szczepić dzieci, mimo, że one nie chorują. CZERWIEC – 2021 Będziemy was szczepić aż do usranej śmierci.

Do Jolanta
1 rok temu

Jolu to nie Sylwia,to komentarz typu fakenews z farmy troli,pisany za 5 gr/szt.

Jolanta
1 rok temu

Sylwia S. Żal mi Ciebie.. .Widze, że pseudoszczepionka zrobiła już swoje…Moze porozmawiamy po jakimś czasie. Ten się śmieje, co się śmieje ostatni!

sylwia s.
1 rok temu

Zaszczepiłam sie podwójna dawką i jestem z tego dumna a jak będzie możliwość to zaszczepie się 3 dawką . Jestem wzorową i odpowiedzialną obywatelką , słucham się instrukcji rządu ja myśle ja nie jestem nieodpowiedzialną skrajną egoistką jak antyszczepionkowcy . To skandal że tacy ludzie nie są leczeni w jakimś zakładzie psychiatrycznym sprowadzają niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia odpowiedzialnych obywateli , obywateli którzy cenią swoje życie . Ja juz jestem bezpieczna przed covidem ale wy uważajcie na antyszczepinkowców , gardze takimi ludźmi . Słuchać się takich ekspertów jak Włodzimierz Gut ,Krzystof Simon i Doktor Sutkowski a nie jakiegoś janusza foliarza z internetu . Proponuje dla osób niezaszczepionych karę więzienia lub śmierci #SZCZEPIMY SIE

Karmnik
1 rok temu

Antyszczepionkowcy zawsze znajdą ćwierć wytłumaczenie na swoje zabobony.
Kiedy umrzesz, to nic nie czujesz, nie cierpisz. Cierpią, przeżywają inni. To dokładnie tak samo, kiedy jesteś zjebany.

Anty pisowiec
1 rok temu

Za dwa lata wybory!! . Czas na rozliczenie bandy Pisiorow za łamanie prawa, sprzedaż suwerenności, złodziejstwa, łamanie Konstytucji, ukrywanie przestępców z pod flagi Pisiorow i zboków kościelnych, segregację społeczną. Bez litości dla nich. A gwarancją tego rozliczenia jest Konfederacja.

do Do Antypisowiec
1 rok temu

możesz wszak mu grzecznie wytłumaczyć OCB
reasumując każdy kraj ma swoją grupę która trzyma stado za mordę
my mamy PIS

do Precz z kłamstwem
1 rok temu

Dokładnie tak jak z windowsem. A zaszczepionym żal dupę ściska, że nie mogą żyć normalnie i zwyczajnie nam zazdroszczą. Dlatego u nich takie ciśnienie. A będzie większe bo za 2 miesiące wyjdzie ile dało im to szczepienie haha.

Precz z kłamstwem
1 rok temu

Czyli Zaszczepieni muszą zrobić tzw „aktualizację oprogramowania” aby dalej zyć normalnie.A my niezaszczepieni żyjemy normalnie już od początku tego cyrku i nie śpieszno nam do kolejki baranów.

Last edited 1 rok temu by Precz z kłamstwem
Do Antypisowiec
1 rok temu

Antypisowiec ty jesteś głupi jak Franka pies.We Francji Niemczech Holandii Belgii tez pisiorów wina ze covid? Uzupelnij wiedzę i dowiedz się kto trzyma Światową władzę a później się bierz za forum.Głąbie.

Last edited 1 rok temu by Do Antypisowiec
98
0
Napisz co o tym sądziszx