Masz budynek lub nim zarządzasz? Musisz to wypełnić

Od 1 lipca 2021 roku każdy właściciel lub zarządca będzie miał obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Deklarację będzie można złożyć drogą elektroniczną na stronie: zone.gunb.gov.pl lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim (wniosek dostępny pod adresem: www.zone.gunb.gov.pl/dokumenty-do-pobrania lub w Referacie Obsługi Mieszkańców).

Na wysłanie deklaracji mieszkańcy będą mieli 12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

Więcej informacji na stronie GUNB: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

POLECANE NEWSY
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ryszard K
11 miesięcy temu

Ta wolność i demokracja odbiera mi radość życia. Za komuny, mimo że rząd twierdzy, że byliśmy pod okupacją, to wtedy czułem się naprawdę wolnym człowiekiem. żaden urzędnik nie wtrącał się do mojego życia i ksiądz też nie pytał co, z kim i jak robię pod kołdrą. Dzisiaj czuję się osaczony i coraz mniej mi wolno. Faktem jest też, że coraz mniej mogę, ale jest to kwestia wieku.

Zula
11 miesięcy temu

Muszę to się wysrać

Defro
11 miesięcy temu

I w ten oto magiczny sposób władza dowie się kto ma jeszcze kopciucha i kogo 2 stycznia 2024 skontrolować i ukarać. Inwigilacja na każdym kroku…

Adam
11 miesięcy temu

coś mi się wydaje, że szykuje się nowy podatek a jego wysokość będzie zależała od rodzaju paliwa…

ola
11 miesięcy temu

Wypełniamy takie i podobne deklaracje a potem w skrzynce pełno głupawego spamu a telefon musi wysłuchiwać akwizytorów wszelakich. Nie ma odpowiedniej ochrony danych.

tr
11 miesięcy temu

Tak jak Pan niżej pisał. Pismo dostarczone ze znaczkiem urzędowym ze zwrotną zaadresowaną kopertą. Inaczej nie ma obowiązku wypełniana takiego Pisma . Wszystko musi odbywać się drogą urzędową pieczątka data wysłania i pokwitowanie odbioru . Państwo od nas wymaga tego wiec my od nich też tego wymagajmy !

Stachu
11 miesięcy temu

A co jeśli nie będę chciał tego wypełnić? Na każdym kroku nas kontrolują , mam tego dosyć !!! Jeszcze trochę to będę musiał się zwierzać ile razy w miesiącu uprawiam sex !!!! A wypad odemnie gnoje holerne !!!!

dssd
11 miesięcy temu

Pewnie ojciec tadeusz wyprodukował za dużo energii geotermalnej i rząd kombinuje jak nas zmusić do pozbycia się nie eko pieców żeby kupować wiadomo skąd.

kit
11 miesięcy temu

Czekam na dostarczenie odpowiedniego pisma z urzędu, wraz z kopertą zwrotna. co do ogrzewania to mam piec CO węgłowy, kocioł gazowy , ogrzewanie elektryczne i piec kaflowy. grzeje jak mi wygodnie i jak akurat mam ochote. a….. zapomniałem o kominku

Tomasz Niezaszczepiony
11 miesięcy temu

Musze to jedynie iść do klozetu. Jak już to mogę to wypełnić i to pod warunkiem, że mi się będzie chciało.

10
0
Napisz co o tym sądziszx