Masz budynek lub nim zarządzasz? Musisz to wypełnić

Udostępnij
Tweet

Od 1 lipca 2021 roku każdy właściciel lub zarządca będzie miał obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Deklarację będzie można złożyć drogą elektroniczną na stronie: zone.gunb.gov.pl lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim (wniosek dostępny pod adresem: www.zone.gunb.gov.pl/dokumenty-do-pobrania lub w Referacie Obsługi Mieszkańców).

Na wysłanie deklaracji mieszkańcy będą mieli 12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

Więcej informacji na stronie GUNB: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tancerze świętowali
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ryszard K
2 lat temu

Ta wolność i demokracja odbiera mi radość życia. Za komuny, mimo że rząd twierdzy, że byliśmy pod okupacją, to wtedy czułem się naprawdę wolnym człowiekiem. żaden urzędnik nie wtrącał się do mojego życia i ksiądz też nie pytał co, z kim i jak robię pod kołdrą. Dzisiaj czuję się osaczony i coraz mniej mi wolno. Faktem jest też, że coraz mniej mogę, ale jest to kwestia wieku.

Zula
2 lat temu

Muszę to się wysrać

Defro
2 lat temu

I w ten oto magiczny sposób władza dowie się kto ma jeszcze kopciucha i kogo 2 stycznia 2024 skontrolować i ukarać. Inwigilacja na każdym kroku…

Adam
2 lat temu

coś mi się wydaje, że szykuje się nowy podatek a jego wysokość będzie zależała od rodzaju paliwa…

ola
2 lat temu

Wypełniamy takie i podobne deklaracje a potem w skrzynce pełno głupawego spamu a telefon musi wysłuchiwać akwizytorów wszelakich. Nie ma odpowiedniej ochrony danych.

tr
2 lat temu

Tak jak Pan niżej pisał. Pismo dostarczone ze znaczkiem urzędowym ze zwrotną zaadresowaną kopertą. Inaczej nie ma obowiązku wypełniana takiego Pisma . Wszystko musi odbywać się drogą urzędową pieczątka data wysłania i pokwitowanie odbioru . Państwo od nas wymaga tego wiec my od nich też tego wymagajmy !

Stachu
2 lat temu

A co jeśli nie będę chciał tego wypełnić? Na każdym kroku nas kontrolują , mam tego dosyć !!! Jeszcze trochę to będę musiał się zwierzać ile razy w miesiącu uprawiam sex !!!! A wypad odemnie gnoje holerne !!!!

dssd
2 lat temu

Pewnie ojciec tadeusz wyprodukował za dużo energii geotermalnej i rząd kombinuje jak nas zmusić do pozbycia się nie eko pieców żeby kupować wiadomo skąd.

kit
2 lat temu

Czekam na dostarczenie odpowiedniego pisma z urzędu, wraz z kopertą zwrotna. co do ogrzewania to mam piec CO węgłowy, kocioł gazowy , ogrzewanie elektryczne i piec kaflowy. grzeje jak mi wygodnie i jak akurat mam ochote. a….. zapomniałem o kominku

Tomasz Niezaszczepiony
2 lat temu

Musze to jedynie iść do klozetu. Jak już to mogę to wypełnić i to pod warunkiem, że mi się będzie chciało.

10
0
Napisz co o tym sądziszx