OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Będą nowe bloki operacyjne – relacja

Budowa nowego bloku operacyjnego to największa planowana w tym roku inwestycja w powiatowym szpitalu. Umowę z wykonawcą podpisano w obecności m.in. wizytującego szpital Ministra Zdrowia, Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Wojewody Wielkopolskiego.

Tylko w minionym roku na bloku operacyjnym wykonano prawie 4.000 różnych operacji i zabiegów, co pokazuje jak ważne dla rozwoju szpitala jest to zadanie.

– „Warunki lokalowe dla pracowników są dla nas ważne, ale zawsze na pierwszym planie jest pacjent. Staramy się, aby pacjent, który trafia do naszego szpitala był zadowolony, miał odpowiednią opiekę, aby diagnostyka była na najwyższym poziomie” – powiedział Dariusz Bierła Dyrektor ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.

zdjecie

Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce na terenie szpitala w dniu 30 czerwca 2020r. Dokument podpisali Dariusz Bierła dyrektor ZZOZ oraz członkowie zarządu spółki INFORMER MED: Tomasz Elzanowski i Jędrzej Mroczyński.

– „Mamy to szczęście, że za każdym razem kiedy szpital odwiedzają kolejni ministrowie możemy pokazać coś nowego. Tak było i tym razem, kiedy prezentowaliśmy wyremontowany Oddział Ortopedii. Te pieniądze, które idą na ostrowski szpital pochodzą z budżetu powiatu ostrowskiego, od mieszkańców powiatu ostrowskiego, ale mamy też wielu tych, którzy ostrowski szpital wspierają, między innymi z funduszy rządowych” – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.zdjecie

Blok operacyjny powstanie na ostatniej kondygnacji nowego skrzydła szpitala, która jeszcze nie została zagospodarowana. Obecnie w nowym skrzydle funkcjonują: Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii (parter), Oddział Chirurgii Dziecięcej z Wielkopolskim Centrum Oparzeń (I piętro) oraz Centralna Sterylizatornia (przyziemie).

zdjecie

– „Dziś spełniamy kolejne marzenie. Powstanie tego budynku to była nasza wielka odwaga. W 2015 roku dobudowaliśmy do budynku szpitala nowe skrzydło, wypełniliśmy je treścią, jest na wskroś nowoczesne. Budowa bloku będzie taką wisienką na torcie, dokończeniem tego co wspólnymi siłami robimy” – dodał Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Nowy blok operacyjny to jedno z największych przedsięwzięć budowlanych w dziejach ostrowskiego szpitala. Wartość całej inwestycji wynosi 16,5 mln zł z czego 14 mln zł to wsparcie rządowe, a pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Ostrowskiego.

– „Szpital w Ostrowie Wielkopolskim jest bardzo dobrym przykładem szpitala powiatowego, który wykonał ogromną pracę, która polegała na wyborze pewnej specjalizacji, zdefiniowaniu tego ośrodka w różnych zakresach na wyższych poziomach referencyjnych. To pozwoliło szpitalowi, który w latach 2010/2011 miał ujemny wynik finansowy, przekształcić się przy współpracy z lokalnymi radnymi, starostą powiatowym i  całą dyrekcją w jednostkę, która jest w tej chwili można powiedzieć jest perłą w Wielkopolsce” – powiedział Adam Niedzielski Minister Zdrowia.

zdjecie

– „Rozwój szpitala ostrowskiego przede wszystkim służy drugiemu człowiekowi. Pacjenci tego szpitala to nie tylko mieszkańcy Powiatu Ostrowskiego, ale regionu południowej wielkopolski i nie tylko. Serce mi rośnie, że dzięki rządowemu wsparciu od 2015 roku do tego czasu do ostrowskiego szpitala trafiło 27 milionów złotych” – podkreśliła Marlena Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

zdjecie

Blok operacyjny to kluczowe ogniwo w funkcjonowaniu szpitala. Obecny blok operacyjny jest zbyt mały dla tak prężnie rozwijającej się jednostki. Mimo ciasnoty w 2020 roku wykonano na nim: 1198 operacji w ramach chirurgii ogólnej, 1146 ortopedycznych, 1120 z chirurgii dziecięcej i ponad 330 laryngologicznych.

– „Ostrowski szpital ma status palcówki specjalistycznej, w której wykonuje się wiele zabiegów operacyjnych. Roczne są one liczone w tysiącach sztuk. I właśnie ta skala pokazuje potrzebę zainwestowania w ten obszar. Dla nas oznacza to także szanse na rozwój całej części zabiegowej” – wyjaśnił Dariusz Bierła Dyrektor ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.

Nowy blok operacyjny powstanie na powierzchni ok. 1000 m kwadratowych. Projekt przewiduje, że znajdzie się w nim pięć sal operacyjnych wraz z wyposażeniem oraz m.in. salami wybudzeń pacjentów oraz pozostałym niezbędnym zapleczem socjalno-technicznym. Równolegle z budową sal operacyjnych wybudowana zostanie dezynfektornia w pomieszczeniach obok Centralnej Sterylizatorni. Pozwoli to m.in. na automatyczne dezynfekcję łóżek w  specjalnych komorach. Budowa ma zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku.

W uroczystości podpisania umowy wzięli również udział: Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, parlamentarzyści w osobach: Katarzyny Sójki, Tomasza Ławniczaka, Jana Mosińskiego, Radni Powiatu Ostrowskiego z Przewodniczacym Piotrem Walkowskim na czele, dyrekcja szpitala, kierownicy i personel oddziałów szpitalnych.

POLECANE NEWSY
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do Ostrowianki kłamczuchy
5 miesięcy temu

Łżesz babo jak twoi idole z premierem Pinokiem na czele. Ostrowski szpital nigdy nie został zlikwidowany, durnoto. Kto ci te bajki wymyśla? Remont szpitala zapoczątkował starosta Jędrzejak z SLD a kontynuował wraz z rozbudową i nadal kontynuuje starosta Rajski wywodzący się z Platformy. Więc przestań kłamać babo, bo to już się staje niesmaczne. Obecna władza w Polsce raczej specjalizuje się w niszczeniu- przykładem pierwszym z brzegu stadniny.

Do ostrowianki
5 miesięcy temu

Halo,szanowna pani – czekam na konkrety w kwestii rzekomej likwidacji szpitala po roku 1990…jest tam pani jeszcze .. czy może wzruszenie przemową Jarosława K. uniemożliwia pani pisanie ?

Maniek
5 miesięcy temu

Piguły zrelaksowane a pacjenci zesrani po pachy z odleżynami. A najlepsze na konferencji…kamery nie działają- gęby odkryte, kamery start wszyscy w maskach

Obserwator
5 miesięcy temu

Ale rewelacja :)) muzeum żydowskie Polin 42 mln, na Bąkiewicza z mediami narodowymi +straż jakaś tam… ok. 5 mln, lux veritatis 220tys., klub ronina 202tys., radio wnet 107 tys., na Pietrzaka /STAO/ starego komucha 124tys., żydowska Hatikva 100tys., Czaruś trzepse 120tys……i duuuużo jeszcze tego

Do ostrowianki
5 miesięcy temu

Szanowna Pani…każdy może mieć swoje poglądy i trzeba to szanować ( choć pani tego raczej nie potrafi). Można być fanatykiem ślepym na rzeczywistość – nie pani jedyna..ale nawet fanatyzm nie usprawiedliwia pisania bzdur i kłamstw .Bardzo proszę o rozwinięcie tematu „ likwidacji szpitala po 1990 roku prze przez lewackie rządy”.. byłem w tym czasie pracownikiem tego szpitala i jakoś o tym nie słyszałem …A WIĘC ? Pani fanatyczko -ostrowianko – czekam na odp.

Smutny
5 miesięcy temu

Panie starosto jaki tort słucha pan pacjentów wymiana kadry i to szybko w szpitalu

Ostrowianka
5 miesięcy temu

Do Mati suweren krzyczał?nie ostrowskie bydło z korwinem wstyd

Ostrowianka
5 miesięcy temu

Czytając komentarze ręce opadają . Lewactwo pustostanem w głowie pluje jadem aby pluć , tak jak ich mocodawcy z antypolskiej grupy zwanej opozycją . Jakie pytania ? co wy macie mądrego do powiedzenia oprócz chamskich wrzasków ? PO 1990r szpital został likwidowany tak jak tysiące miejsc pracy przez lewackie rzady niszczące polska gospodarkę . Tusk i Kopacz żądali sprzedaży szpitali tak jak całej polskiej gospodarki a dzisiaj w czasie pandemii trupy na ulicach by leżały ku radości lewackiej hołoty . Wypad do swych panów na szparagi i kible czyścić sbeckie POkolenie .

Pacjent
5 miesięcy temu

Mury nie leczą. Leczą lekarze, pielęgniarki,ratownicy. Po prostu ludzie. A z tym w ostrowskim szpitalu jest nie najlepiej. I w to należy przede wszystkim inwestować.

Max
5 miesięcy temu

Do Janka – usUwała, nieuku…

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x