Prezydent Klimek utraciła większość

Do swoistego trzęsienia ziemi dochodzi w połowie drugiej kadencji. Z ugrupowań sprzyjającym prezydent Beacie Klimek odchodzi dwóch radnych.

Pierwszy to Mateusz Nycek, radny miejski. Złożył rezygnację z członkostwa w klubie Przyjazne Miasto. Drugi to Bartosz Ziółkowski pełniący mandat radnego w powiecie ostrowskim. Najbardziej dotkliwe dla prezydent Klimek może być odejście Nycka. W tym momencie utraciła większość w radzie miejskiej, co może utrudnić jej realizację zaplanowanych inwestycji.

Obie rezygnacje najprawdopodobniej mają związek z nieprzedłużeniem mozliwości sprawowania stanowiska prezesa w spółce CRK przez Bartosza Ziółkowskiego.

Wróbelki ćwierkają, że to nie ostatnia złożona rezygnacja, a kolejnej można spodziewać się już za kilka dni.

Języczkiem u wagi pozostają natomiast radni Milena Kowalska oraz Mariusz Leki, którzy tworzą osobny obóz w klubie Koalicji Obywatelskiej, co zarzucał im polityczny kolega.

Treść oświadczenia:
Szanowni Państwo,

Drodzy Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego, wobec pojawiających się w ostatnim czasie różnic dotyczących wizji, priorytetów i kierunków niektórych spraw w życiu publicznym, zachowując poczucie odpowiedzialności za zgodny i konsekwentny rozwój naszego miasta i powiatu – po przemyśleniach i refleksjach na półmetku obecnej kadencji samorządu rezygnujemy z członkostwa w Klubie Radnych „Przyjazne Miasto i Powiat”.

Jednocześnie zamierzamy w zgodzie i jak najszerszym porozumieniu na partnerskich i merytorycznych zasadach współpracować dla przyszłości naszej lokalnej wspólnoty, zarówno z Prezydent Miasta, Starostą Ostrowskim i Zarządem Powiatu Ostrowskiego, jak i wszystkimi Koleżankami i Kolegami z Rady Miejskiej i Rady Powiatu. Wspólnie uznajemy, że będzie to możliwe w nowej, bardziej optymalnej i partnerskiej formule szerokiego współdziałania.

Pozostając wierni naszym prawicowym i konserwatywnym wartościom jesteśmy gotowi nadal, ponad niektórymi naturalnymi różnicami, współdziałać razem koncentrując się przede wszystkim na lokalnych sprawach.

W zgodzie z naszymi wartościami i przekonaniami pozostajemy niezależnymi Radnymi Miasta Powiatu konsekwentnie preferującymi merytoryczne, branżowe i apolityczne podejście, stawiając za priorytet zgodną i twórczą współpracę, wspólne pozytywne inicjatywy i rzeczywistą pracę samorządową dla naszego Miasta – Ostrowa Wielkopolskiego i całego Powiatu Ostrowskiego oraz dobrej przyszłości Mieszkańców.

CZYTAJ  Nie żyje 38-latek. Siła uderzenia była spora

Z podziękowaniami za dotychczasową formułę współpracy, z pozytywną myślą o wzajemnym szacunku i kolejnych samorządowych wyzwaniach.

Mateusz Nycek, Bartosz Ziółkowski.

35 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
1 rok temu

a Banaszak sobie chwali

Wanda
1 rok temu

Środkowy!

mnpo
1 rok temu

banda pajaców na koszt spoleczenstwa

Ciepłownik
1 rok temu

Najpierw traci się cnotę, a potem większość. Jak to w polityce.

Last edited 1 rok temu by Ciepłownik
Ogurek
1 rok temu

PrzyjaznyOstrow swoim i ich rodzinom bo na pewno nie mieszkańcom Ostrowa

Nie mogę patrzeć na tych fałszywców
1 rok temu

Widać ,że ciepłe kluchy z dobrego domu. Życia nie znają i w doopie mają obywateli.

Janek K.
1 rok temu

Ważne to nie trwać w błędzie. Dobrze, że wreszcie podjęli taką decyzję zamiast swoim nazwiskiem firmować to, co się ostatnio w mieście wyrabia. A prezydent wciąż zachwycona cwaniakiem Kostką

TFU
1 rok temu

Największe osiągnięcie, tablica ku pamięci, Adamowicza. Niech żyją przekręty!!!!

wyborca
1 rok temu

Cycek czy jak tam ten łepek się nazywa to idealny kandydat na Ostrowianina roku , dzięki niemu nie będzie podwyzki smieci i podatku od nieruchomosci DZIĘKUJEMY CI CYCKU .

Suka
1 rok temu

Nie było innej foty? mdli mnie

35
0
Napisz co o tym sądziszx