Zabrali mu kluczyki, bo miał być pijany. Było zaskoczenie

Kierowca volkswagena został unieruchomiony przy rondzie koło zakładu Sklejka-Eko z powodu podejrzanej jazdy. Świadkowie jechali za nim i zauważyli, że volkswagen jedzie wężykiem, a na końcu wjechał w krawężnik. Kiedy zbliżał się do ronda, świadkowie podbiegli i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Wezwali policję, która zbadała mężczyznę na zawartość alkoholu.

Około 50-letni mężczyzna wydmuchał 0,00 promila. Na miejscu pasażera leżała kula wspomagająca chodzenie osób. Kierowca tłumaczył się, że jechał dziwnie, bo nie jest z Ostrowa. Tablice rejestracyjne wskazywały, że samochód jest zarejestrowany w powiecie konińskim.

Ponieważ samochód blokował pas ruchu, policjanci poprosili by przejechał 100 metrów i wjechał na pobliski plac. Mężczyzna z volkswagena ruszył bez świateł mijania. Policjanci podążali za nim. Zdziwili się, że nie skręcił w lewo tylko jechał cały czas prosto. Stróże prawa dali sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania, jednak samochód podejrzanego ślimaczym tempem podążał ulicą Wańkowicza. Dopiero po 300 metrach radiowóz zrównał się z volkswagenem i niemalże zmusił do zjechania.

Po sprawdzeniu kierowcy w systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną. Policjanci rozważali zatrzymanie uprawnień z uwagi na stan zdrowia mężczyzny. Delikwent trafił na komendę, a samochód został odholowany.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje młoda kobieta. Wypadek z udziałem BMW (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maly
2 lat temu

Do Michała dobre pytanie może naczelnik drogówki nam odpowie

LIKU
2 lat temu

do widz… nie złamali prawa ciołku, to było prawne obywatelskie zatrzymanie i do tego skuteczne jak widać. Nie znasz się to siedź cicho.

do widz
2 lat temu

do WIDZ
Spoko , jak ktoś będzie ciebie lał na ulicy , też ci nikt nie pomoże, bo przecież nie są od tego

13
0
Napisz co o tym sądziszx