Zabrali mu kluczyki, bo miał być pijany. Było zaskoczenie

Kierowca volkswagena został unieruchomiony przy rondzie koło zakładu Sklejka-Eko z powodu podejrzanej jazdy. Świadkowie jechali za nim i zauważyli, że volkswagen jedzie wężykiem, a na końcu wjechał w krawężnik. Kiedy zbliżał się do ronda, świadkowie podbiegli i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Wezwali policję, która zbadała mężczyznę na zawartość alkoholu.

Około 50-letni mężczyzna wydmuchał 0,00 promila. Na miejscu pasażera leżała kula wspomagająca chodzenie osób. Kierowca tłumaczył się, że jechał dziwnie, bo nie jest z Ostrowa. Tablice rejestracyjne wskazywały, że samochód jest zarejestrowany w powiecie konińskim.

Ponieważ samochód blokował pas ruchu, policjanci poprosili by przejechał 100 metrów i wjechał na pobliski plac. Mężczyzna z volkswagena ruszył bez świateł mijania. Policjanci podążali za nim. Zdziwili się, że nie skręcił w lewo tylko jechał cały czas prosto. Stróże prawa dali sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania, jednak samochód podejrzanego ślimaczym tempem podążał ulicą Wańkowicza. Dopiero po 300 metrach radiowóz zrównał się z volkswagenem i niemalże zmusił do zjechania.

Po sprawdzeniu kierowcy w systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną. Policjanci rozważali zatrzymanie uprawnień z uwagi na stan zdrowia mężczyzny. Delikwent trafił na komendę, a samochód został odholowany.

CZYTAJ  Wyjątkowe windy w ostrowskich wieżowcach (WIDEO)

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maly
1 rok temu

Do Michała dobre pytanie może naczelnik drogówki nam odpowie

LIKU
1 rok temu

do widz… nie złamali prawa ciołku, to było prawne obywatelskie zatrzymanie i do tego skuteczne jak widać. Nie znasz się to siedź cicho.

do widz
1 rok temu

do WIDZ
Spoko , jak ktoś będzie ciebie lał na ulicy , też ci nikt nie pomoże, bo przecież nie są od tego

Borys
1 rok temu

Widz, widzę, że życie Ci niemiłe – jeśli tak bardzo chcesz wylądować pod kołami człowieka, który nie umie jeździć, to umów się z nim na ustawkę.

007
1 rok temu

co za AKCJA 🙂

WIDZ
1 rok temu

a jaka kara dla świadków którzy zabawili sie w szeryfa zabierajac kierowcy kluczyki przecież nie są od tego a złamali prawo

O S W
1 rok temu

Jakie w ogóle mieli rozważania na temat zatrzymania uprawnień ?!
Zatrzymywać uprawnienia jak nie potrafi normlanie jeździć zanim zrobi komuś krzywdę, jeszcze dziad w głupa poleciał i nie chciał się Policji zatrzymać, żal …

Romur
1 rok temu

Ludzie proszę nie wypisujecie tych idiotyzmów bo ręce opadają

Przedahh
1 rok temu

Cygan

MICHAL
1 rok temu

A gdzie jest drogówka po 22 w mieście jak zaczynają ryczec motory pod oknami

13
0
Napisz co o tym sądziszx