Uratowali bocianka. W jego gardle był m. in. drut

Bocianie gniazdo w Przygodzicach ma grono zaangażowanych obserwatorów. Kiedy minęło południe internautka „Aria” zauważyła, że do gniazda przyleciała mama bocianków „Przygoda”. Zaczęła poić swoje potomstwo. Aria dostrzegła, że jeden z młodych ma problem z dziobem lub szyją. Nie potrafił ani jeść ani pić.

Swoimi spostrzeżeniami podzieliła się także internautka „AsiaK”, która również dostrzegła dziwne zachowanie jednego z bocianów.

„Nie wykonuje swobodnie ruchów szyją tak jak jego rodzeństwo. Poza tym jego szyja w stosunku do rodzeństwa, jak i dorosłego bociana jest pogrubiona. Może niepotrzebnie panikuje, ale martwi mnie to.”

Ok 15.15 Przylot dorosłego bociana i pojenie bocianków. Dwa bocianki dostały wodę. Widać było, że trzeci również był chętny ale nie był w stanie podnieś dzioba/szyi.

Około godziny 18 pod gniazdo dotarli strażacy z Ostrowa i Przygodzic, a także osoby zaangażowane w projekt obserwacji bocianiego gniazda. Za pomocą strażackiego podnośnika zwieziono wszystkie trzy bocianki na teren Urzędu Gminy w Przygodzicach. Tam dostrzeżono, że wokół dzioba bocianka znajduje się zawinięty drut, którego koniec znajdował się w przełyku. Po wyciągnięciu okazało się, że to kawał starej słoniny, którą ktoś wyrzucił. Niewykluczone, że dorosły bocian znalazł ją na składowisku odpadów. Młody bocian miał szczęście, że drut zaczepił się o dziób, bo gdyby go połknął, mógłby poranić jego układ pokarmowy.

Bocianom zmierzono dzioby, a następnie nakarmiono je jajkami.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Bieg Biznesu - fotorelacja
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anka
2 lat temu

Czy w tym Lewkowie tez tak brudno koło domostw, bo bociany nosza do gniazda .papiery worki sznurki , folie, i od tych brudów przynoszonych przez rodziców do gniazda gina maluchy juz sie ostal jeden bociek w Lewkowie

Żyd wszystkich panów
2 lat temu

Jak można słonine wywalić? Przecie to są same witaminy

Leszek
2 lat temu

Brawo dla Strażaków !

Ki
2 lat temu

jak widac nauka dla matołow co swoje smieci jak najdalej od ładnego domu. sznurek, drut , folia, plastikowa puszka z pozostalosciami jedzenia,zawsze moze byc w zainteresowaniu zwierza. Nieraz nie umyslnie ,nie pomyslimy – została słonina po zimie. wyrzucimy w pole OK. bociek, sroka ,lis maja kolacje ,ale … jak widzimy ale. Myslec matołki.

dssd
2 lat temu

Brawa dla obserwatorki, że zauważyła problem

miko
2 lat temu

Makabra jak ten Bociek sie męczył . Oglądam te Bocki z Katowic

Dzięki
2 lat temu

Wielkie dzięki za uratowanie bocianka . Biedak w ten upał się męczył ani jeść ani pić. A tak na marginesie jak już ludzie wyrzucali slonine po zimnie od karmienia sikorek to by ten drut mogli odczepic . Bociany coraz częściej żerują na śmieciach. Może teraz w ten upał . Mało żab i nie tylko.

7
0
Napisz co o tym sądziszx