OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Od 20 lat pomagają obcym dzieciom

20 lat temu zostali Rodziną zastępczą- instytucją, która daje azyl dzieciom zabranym w różnych okolicznościach z ich rodzinnych domów, która zaspakaja potrzebę wsparcia i opieki. Państwo Katarzyna i Wiesław Misiakowie z Ostrowa Wielkopolskiego w 2001 roku uzyskali potrzebny do działalności certyfikat- od tego czasu sprawują pieczę zastępczą a ponadto od 2008 roku nieprzerwanie pełnią funkcję Pogotowia Rodzinnego.

Dzięki ich ofiarności, wielkiemu sercu i poświęceniu z pomocy skorzystało do tej pory ok. 90-cioro dzieci. Obecnie w ich domu – pogotowiu przebywa dwoje dzieci, oczekujących na ustanowienie opieki prawnej. Ich praca trwa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, przez 12 miesięcy. W dniu 18 czerwca 2021 roku Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk złożył Państwu Misiakom serdeczne gratulacje, dziękując za 20-sto letnią pracę i służbę sprawozdania pieczy zastępczej nad dziećmi.

zdjecie

– Jesteście Państwo rodziną, która podjęła się trudnej misji opieki nad dziećmi, które dzięki Wam mają dom i wracają do społeczeństwa. Warto brać z Was przykład, który potem przyniesie sukces, bo rodzina jest najważniejsza. Życzę Wam, abyście wytrwali w tej inicjatywie. Jak najwięcej szczęśliwych dni, zdrowia i spełnienia w życiu osobistym i w tej niezwykłej pracy. Na pamiątkę spotkania przekazuję pamiątkowy obraz- niech czuwają nad Wami dobre Anioły.– powiedział Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk.

zdjecie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowie Wielkopolski, w tej chwili skupia ok 150 Rodzin Zastępczych, u których przebywa 200 dzieci, jednak Państwo Misiakowie jako jedyni prowadzą Pogotowie Rodzinne. Wiąże się to z dużym stresem i nieoczekiwanymi sytuacjami. Pogotowie rodzinne to miejsce pomiędzy domem dziecka a rodziną zastępczą. Przyjmuje dzieci w nagłych przypadkach w wyniku interwencji sądowych, policyjnych, pozostawienia w szpitalu przez matkę.

– Bywają bardzo pilne interwencje z których wracamy np. z czwórką nowych dzieci do domu. Trzeba się szybko nimi zająć. Często są w bardzo złym stanie, zdrowotnym lub psychicznym. Dzieci zabierane są z trudnych środowisk, zazwyczaj patologicznych, lub z rodzin z  poważnymi problemami. – powiedział Wiesław Misiak.

Trzeba pamiętać o tym, że te dzieci są bardzo często upośledzone, czekają na operacje, badania, mają wizyty cotygodniowe u specjalistów.

– Dzieci czasami mają wiele innych zaburzeń, nie umieją mówić, czasami chodzić. Dbamy o to, żeby były objęte specjalistyczną opieką  lekarską bądź rehabilitacyjną. Zależy nam na tym, żeby miały rzeczywiście lepiej, również w sferze psychicznej.– powiedziała Katarzyna Misiak.

Państwo Misiakowie nie ukrywają, że nie jest to łatwe zadanie, zdążyło się nawet, że w domu mieli nawet 13 dzieci ( w tym dwójkę swoich), ale jak powtarzają to zadanie bardzo satysfakcjonujące. Nie wyobrażają sobie teraz życia bez tych wszystkich wychowanków. Zdarzyło się, że jeden chłopiec przebywał u nich nawet 3 lata, więc przez ten czas można się bardzo przywiązać. Niektóre dzieci, teraz już dorosłe, do dziś utrzymują z nimi kontakt.

PCPR cały czas poszukuje osób chętnych do pełnienia takich funkcji nad potrzebującymi wsparcia dziećmi. Zapraszamy osoby zainteresowane do zapoznania się z kryteriami i zasadami funkcjonowania pieczy zastępczej. Szczegóły na stronie: https://pcpr.powiat-ostrowski.pl.

POLECANE NEWSY
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
No cóż
5 miesięcy temu

Drogi Panie, ilu jest ludzi, których rzekomo znamy, a oni w domowym zaciszu krzywdzą nawet swoje dzieci. Za ilu takich dałbyś sobie rękę uciąć, a potem zdziwienie, jak prawda wyjdzie na jaw. Uważam, że to największa podłość, kiedy ktoś opisuje swoje przeżycia, a kto inny wmawia mu, że kłamie. Jak więc takie dzieci mają czuć się bezpiecznie? Jak grożą im takie osoby, jak Pan, które rzucają hasla- ja ich znam, to niemożliwe. Otóż możliwe. Kilka lat temu, ktoś pokazał zdjęcia, jak te dzieci mają tam fantastycznie i mimo wycieku tej sytuacji nikt nic nie zrobił

Last edited 5 miesięcy temu by No cóż
Tomek
5 miesięcy temu

do no cóż – komentować każdy potrafi , Załóż taką rodzinę i działaj , Ja osobiście znam tych ludzi i jestem pełen podziwu i uznania dla NICH . KASIU i WIESŁAWIE BRAWA dla WAS i uznanie 🙂

No cóż
5 miesięcy temu

Polecam przeczytać komentarz na fejsie jednej z osób, która doświadczyła opieki tego Państwa. To jest nic innego jak sposób na życie. Te dzieciaki nie mają tam kolorowo, a to nie są cudowni ludzie, którzy pomagają.

Obywatel
5 miesięcy temu

Do komentujących . Czy Ja czy Ty jeden z drugim doprowadziłeś do tego że dzieci muszą trafić do rodziny zastępczej ? Pytam to po co piszecie bzdury . Był rząd Tuska ponoć złodzieje chociaż za tego rzadu nie było tylu idiotów , teraz rząd Kaczyńskiego tu dopiero pokazane jest jak się sprawuje rządy po co dali 500+ po to żeby rodzice mogli alkohol kupić bo jest . Obecny rząd doprowadził do jeszcze gorszej sytuacji wypiął się na dzieci chore które skazane są na wózek przez całe swoje życie nie maja nic tacy rodzice a wiem bo pracuje u mnie pan który ma dziecko z wadą wrodzoną tu nikt nie pomaga zdani są na siebie . Kiedy Starosta ufundował coś w postaci wózka inwalidzkiego dla takiego dziecka i pochwalił się publicznie nie pamietam jak ktoś wie niech się wypowie . Każdy który sprawuje władze publiczne pieniądze wydaje ma z tego profity , robi wszystko aby podkreślić swoją osobę i swój wizerunek . A na koniec jeśli dalej tak będzie wyglądało że państwo będzie dawało będzie więcej patologi a nasze MOPS – y będą tylko aby były bo nikt palcem na biedne dzieci nie kiwnie . Zastanówcie się nad tym co piszecie jeden że kasa jest na tym drugi że wspaniali ludzie . Kto powinien brać pełną odpowiedzialność za to ? Rząd , Państwo w którym żyje tysiące takich dzieci . Przyjrzyjcie się u naszych zachodnich sąsiadów czy maja problem z służba zdrowia czy opieką nad dziećmi chorymi czy też nad osobami starszymi którzy dziś żyją na skraju nędzy bo ZUS im emeryturę naliczył jak naliczył a taki cham jeden z drugim siedzi w rządzie jako emeryt i się z nich śmieje . Spójrzcie na to wszystko i się zastanówcie . Dziękuje

Serduszko
5 miesięcy temu

To na prawdę wspaniali ludzie! Przykro czyta się negatywne komentarze od ludzi, którzy nie znają tego środowiska. To naturalne, że otrzymują pieniądze, nie wyobrażam sobie jak mieli by wychowywać dzieci bez nich, zwłaszcza takie, które potrzebują ciągłej opieki specjalistów. Gdyby działo się tam tyle krzywdy, co niektórzy tu przedstawiają, pogotowie to nie funkcjonowało by już tyle lat. Dzieci, które tam trafiają dzięki opiece i miłości którą otrzymują potrafią się uśmiechać, bawić, ufać nowym ludziom, dzięki czemu łatwiej znaleźć im wymarzoną rodzinę. Wielki szacunek i gratulacje dla Państwa, którzy w całości oddali się opieką i dbaniem o maluchy, właśnie takich ludzi należy chwalić i podziwiać a na krytykę na prawdę nie zasłużyli! Dziękuję za to co Państwo robią, potrzebujemy więcej tak wspaniałych ludzi!❤

Anonim
5 miesięcy temu

A ty co do biznesu. To sobie otwórz bałwanie własny. No chyba że nie ma się mózgu 😂😂😂baanda kretynow jak to się mówi w Ostrowie nie brakuje😂😂

Anonim
5 miesięcy temu

Wy się ludzie zastanówcie co wy piszecie. A co na dole do tego komentarza co przechodzi co chwilę koło tego domu to coś musisz mieć na sumieniu. Zaopiekuj się 4 dzieci czy 5 to zobaczymy jak ty będziesz wygladac😂😂😂. Jak się nie ma piątej klepki to zejdź głową do ziemi albo udez się w czoło. Jak to się mówi leni nie brakuje że się przechodzi codziennie koło tej rodziny pewnie na browara 😂😂😂

Jeżyk
5 miesięcy temu

Podłość ludzka nie zna granic. Pan, który chodzi nasłuchiwać pod domem z pewnością zakłada szczudła, albo podgląda z okna pokoju z balkonem. Panie P-lski nadal żal …. ściska. Państwo Misiak robią kawał dobrej roboty i jest to praca 24h na dobę. Dzieciom krzywda się nie dzieje. Współczuję zawistnych sąsiadów. Zresztą w komentarzu „spacerowicza” tyle błędów ortograficznych, że trudno nie odnieść wrażenia, że to przedstawiciel patologii.

Przemek
5 miesięcy temu

Myśle że większość piszących opinie, nie ma pojacia z czym wiąże się opieka nad dziećmi wyrwanymi często z domów alkoholowych, narkotykowych, patologicznych.Dobrze wiem jak funkcjonuje ten dom i uważam, że Misiakowie robią wszystko co mogą, żeby zapewnić tym dzieciom normalność, spokój, dobre wzorce itd.Należy ich podziwiać i wspomagać.A jak ktoś zazdrości, to proponuje zglosić się jako rodzina zastępcza, czy pogotowie opiekuńcze i wtedy sam zobaczy jak jest różowo.

Konrad
5 miesięcy temu

Biznes-tu chodzi tylko o kasę

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x