Wybuch gazu w domku letniskowym

Kilka minut po 13 strażacy otrzymali informację o prawdopodobnym wybuchu gazu i pożarze budynku letniskowego w miejscowości Mamoty k. Pleszewa. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Pleszewie oraz ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Czermin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali dom letniskowy w całości objęty pożarem oraz osobę, która znajdowała się na zewnątrz z widocznymi poparzeniami. Działania straży pożarnej polegały na jednoczesnym udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz gaszeniu pożaru. Osoba poszkodowana została przekazana przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Kaliszu.

POLECANE NEWSY
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PostawSię
1 rok temu

Do „Gaśnica Twojego Starego”: i co sobie zrobisz taką popierdułą jak pizgnie gaz? Uczestniczyłem w gaszeniu pojazdu na drodze. Aby ugasić małe autko pod maską (dalej się nie rozprzestrzenił) potrzebne było 6 gaśnic samochodowych, jedna duża z 5kg proszkowa lub śniegowa, którą miał gośc w TIRze i z innego TIRa jeszcze przyleciał gość z jeszcze jedną taką dużą pianową. Akcja konkretna i udowadnia, że tymi gaśnicami to sobie można zgasić znicza najwyżej.

Gaśnica Twojego Starego
1 rok temu

Dlatego warto w domu mieć gaśnicę

2
0
Napisz co o tym sądziszx