OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wykupił wolność po tragicznym wypadku. Zaskakujący zwrot akcji

42-letni instruktor i współwłaściciel szkoły nauki jazdy w Kaliszu przekonał się na własnej skórze, że z wolnością wykupioną za pomocą kaucji trzeba szybko się cieszyć. Kolejny sędzia po zapoznaniu się z odwołaniem wniesionym przez prokuraturę zmienił zdanie i mężczyzna musi ponownie trafić do aresztu.

To ten mężczyzna spowodował wypadek 1 stycznia. Na ulicy Piłsudskiego w Kaliszu kierując BMW zderzył się czołowo z volkswagenem golfem, którym podróżowali mieszkańcy powiatu ostrowskiego. Okazało się, że instruktor jazdy znajduje się pod wpływem alkoholu i narkotyków. Feralnego dniach wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej.

W szpitalu zmarł 14-letni pasażer golfa. Biegli na etapie śledztwa ustalili, że BMW pędziło z prędkością około 160 kilometrów na godzinę. Rodzina zmarłego 14-latka tj. rodzice i brat odnieśli poważne obrażenia.

Duże kontrowersje wzbudziła decyzja kaliskiego sądu, który pozwolił sprawcy wypadku wpłacić 60 tysięcy złotych i cieszyć się wolnością przed zapadnięciem wyroku w sprawie karnej. Prokuratura odwołała się, a sędzia po zapoznaniu się z argumentacją zmienił poprzednią decyzję. Mateusz J. ma wrócić za kraty.

Sąd uznał, że w tej sprawie grozi oskarżonemu surowa kara. Biorąc to pod uwagę, mężczyzna może podejmować działania istotnie zakłócające prawidłowy tok postępowania celem umniejszenia grożącej mu odpowiedzialności i uniknięcia kary. Przesłanki są na tyle znaczące, że pierwsza decyzja o poręczeniu majątkowym mogła być niewystarczająca. Pieniądze zostaną mężczyźnie zwrócone.

Zmarł 14-latek po wczorajszym wypadku

 

POLECANE NEWSY
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jaca
5 miesięcy temu

sedziowie to łapówkarze tak jak prokurator jak masz kase zaplacisz sie wybronisz jak jestes biedny nie masz znajomości to niestety trzeba garować

sisi
5 miesięcy temu

Nie mogę się doczekać aż sędziów będą wywalać na zbity pysk z roboty !!! Też miałem nie raz w prostych sprawach z nimi pod górkę,,, jebana patologia sama w sobie nikogo się nie boją nie ma bata nad ich decyzje mimo że prawo jest w miarę czytelne. Musiało by być jak w stanach w rozprawach sądowych,, tak zwany PRECEDENS. A u nas ta sama sprawa identyczna i tak zapadną różne wyroki. Tylko dlatego że każdy z pacana prawo czyta sobie jak mu pasuje !!! Żaden adwokat w najprostrzej sprawie nie da ci gwarancji że wygrasz lub wygrasz w połowie. To sobie wyobraźcie jaki tam jest burdel. A kase mogą brać workami i hu.a kto kolwiek im udowodni, tak samo prokuratorom —to następna banda oszołomów, widzą coś czego nie ma i odwrotnie !!!!!!!!

Ptak
5 miesięcy temu

dlaczego bmw napisane jest wielkimi literami a volkswagen golf małymi?

EdekKredek
5 miesięcy temu

Ale gdy rzad chciał robić porządek z sądami to chodziliście i znicze paliliście…

Fdt
5 miesięcy temu

Ten morderca wolnosci kupił od sędziego za 60 tysięcy gdzie morderca i sędzia ma sumienie dziad zabił dziecko ma dziad i sędzia dzieci mają oni wyobraźnię co czują te rodzice sędzio zmień zawód .

Tomek
5 miesięcy temu

To się nadaje do telewizji ogólnokrajowej

Lola
5 miesięcy temu

Bardzo dobrze, zamknąć morderce

piotr
5 miesięcy temu

Polska sprawiedliwość ten dziad powinien zgnić w pierdlu czego mu życze

Andrzej
5 miesięcy temu

Pieniądze powinny zostać przekazane pokrzywdzonej rodzinie, a nie zwrócone temu ćp…..owi.

Slawo
5 miesięcy temu

I tego sędziego co go wypuścił razem z nim do celi.😖

12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x