OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Procesja Bożego Ciała 2021 – znamy szczegóły

Tradycyjna Procesja Bożego Ciała odbędzie się rok od wybuchu ogłoszonej pandemii. Prognoza pogody pokazuje słońce z lekkim zachmurzeniem, a temperatura będzie wynosić od 20 do 25 stopni.

Tradycyjna precesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy z udziałem wszystkich ostrowskich parafii wyruszy z naszego kościoła o godz. 11.00. Na zakończenie procesji w konkatedrze zostanie odprawiona Msza Święta.

Prosimy o przybranie domów przy ul. Raszkowskiej obrazami, kwiatami i flagami. Na uroczystą procesję i do udziału w Oktawie zapraszamy: asystę ze sztandarami, chorągwiami, wszystkie Grupy Duszpasterskie z Odpowiedzialnymi, Dzieci z ich Rodzicami. Dziewczynki do sypania kwiatków, Ministrantów Lektorów, Drogie Siostry Zakonne i wszystkich wiernych.

W 2019 roku przed ogłoszoną pandemią w procesji uczestniczył tłum ostrowian

Procesja Bożego Ciała 2019

POLECANE NEWSY
23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rozsądny
5 miesięcy temu

Idą jak te owce prowadzone na wypas….. A w sklepach 2 osoby w maseczkach bo covid. Jestem katolikiem, ale nie poszedłem na ten ścisk. Mam rozum.

Mądraliński
5 miesięcy temu

Ja pie…. A za tydzień covid od nowa.. Niedziela Moraw zrobili te luzowania pod procesje? Czy pod ślub pewnej panny… Od wakacji locdawn, bo covid będzie w natarciu, a i wyszczepionki zalegają w lodówach… Polaku nie widzisz? Masz bielmo na oczach…

Do WTF
5 miesięcy temu

A dlaczego obrażasz niewierzących? Za kogo się masz? Odmawiaj te swoje paciorki i podaruj sobie te złośliwe komentarze. Ja akurat jestem wierzący ale nie pozwalam sobie na pouczenie innych, ich wybór i mój też. Nam wielu przyjaciol ateistów, oni szanują mój wybór a ja szanuję ich wybór. Żyjemy w zgodzie tak już ponad 20 lat, ale do tego trzeba mieć kulturę a to z domu się wynosi. Miałem to szczęście że spotkałem w życiu mądrych , kulturalnych i bardzo tolerancyjnych ludzi. Od nich też nauczyłem się wiele mądrych rzeczy. Właśnie od tych niewierzących.

Do WTF?
5 miesięcy temu

Zgadza się, sąd ostateczny nadchodzi. Pioruny będą z nieba uderzać na nawiedzonych hipokrytow. I nadejdzie kres ciemnoty.

Misiol
5 miesięcy temu

Procecja, kościół i spodnie w kant, a po wszystkim obić żonę , skatować dziecko i spożyć dobrze schłodzony starannie wyselekcjonawany alkohol marki Amarena oczywiście w doborowym towarzystwie.

WTF?
5 miesięcy temu

Maj był zimny, czerwiec też jest chłodny a niewierne bałwany piszą głupoty w komentarzach. Czasy ostateczne zbliżają się wielkimi krokami albo nauka zdalna wychodzi bokiem…

Antykatol
5 miesięcy temu

Art. 53 konstytucji RP – wolność sumienia i wyboru religii… Niestety tego w Polsce nie widać skoro min. Czarnek wprowadza do kanonu lektur dzieła Jana Pawła II. Stajemy się państwem wyznaniowym, jak jeszcze w 90 latach pan Goryszewski z ZCHN powiedział „nieważne żeby Polska była bogata, ważne żeby była katolicka”.

Ciekawy
5 miesięcy temu

A który to jest „nasz kościół”?

Bocian
5 miesięcy temu

Powinno być procesja bezmózgiego ciała, ciekawe czy jak by im kazano iść na klęczkach to sądzę że by zapierniczali dookoła, fajnie polska e, ty przystrój dom ty rozsyp kwiaty ty tamto a mnie to powinni lektyka jak w Egipcie nięść.

Ostrowianin
5 miesięcy temu

Rydzyk to patologia, kościół to relikt nie chlubnej i obecnej organizacji obłudy. Tylko mocherowe berety i naiwniacy pójdą w tej paradzie obłudy.

23
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x