Zapowiedź – niedzielny spacer po rewitalizacji Śródmieścia

Udostępnij
Tweet
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy ostrowian na spacer traktem: Kolejowa, Wiosny Ludów, Plac Rowińskiego po zakończonej rewitalizacji. Początek spaceru o 13.30 w okolicach Mediateki.
Na mieszkańców miasta czekać tu będzie sporo atrakcji – występy wokalne (Bogna Kowalska, Autokorekta), taneczne (Gwiazda, Teatr Tańca Filipa Hylewicza), muzyczne (uliczne granie). Po drodze obejrzeć będzie można wystawy: 90. Rocznicy urodzin Krzysztofa Komedy, „Deptak dwóch epok” oraz tablice upamiętniające charakterystyczne miejsca tej części Ostrowa.

Mediateka zaprezentuje wspaniałe zdjęcia ulicy Kolejowej nadesłane na konkurs fotograficzny pn. „Ulica Kolejowa sercem Ostrowa”. Tego dnia autorzy zwycięskich prac zostaną nagrodzeni. Filia ostrowskiej biblioteki pochwali się również robotami zbudowanymi na organizowanych tu warsztatach.

Dla najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa. Będą bańki mydlane, klauni, maskotki i mnóstwo świetnej zabawy.

Cały trakt już udekorowany został proporcami w barwach miasta. Rozwieszane są też dekoracje.

– Serdecznie zapraszam ostrowian na niedzielny spacer po zmodernizowanym trakcie od  ul. Kolejowej i Sukienniczej poprzez Wiosny Ludów do Placu Rowińskiego. Pojawiło się tu bardzo dużo pięknej zieleni, nowe meble miejskie i nowe oświetlenie. Chcemy Wam ten trakt zaprezentować w całej okazałości. Na jego trasie czeka na Was wiele różnych atrakcji. Szczególnie zapraszam rodziny z dziećmi, ponieważ największa ich ilość przygotowana zostanie właśnie dla najmłodszych obywateli naszego miasta. Spotykamy się o 13.30 w okolicach Mediateki. Do zobaczenia w niedzielę! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy wyciągali z lodu
Subskrybuj
Powiadom o

43 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pytajnik
2 lat temu

co by jeszcze spieprzyć ?????

esteta
2 lat temu

ohyda i kicz

do Do senior
2 lat temu

Drogi kolego ! Nie krzyczłem na zjeździe,nie byłem w PZPR,ani później w Solidarności,bo byłem przekonany,że po komunie,będzie większy bajzel w Polsce i zmieniające się pazerne władze i partie ! Wrogość,kłótnie, hipokryzja i długi ! Macie teraz te same problemy i nie musi się Pan nakręcać. Ja komuny nie wybierałem,została mi narzucona . Samodzielne myślenie,trzeba było wlączyć przy wyborach.Bo kabaretem jest oburzenie i niezadowolenie z partii i rządów,które sami wynieśliście do władzy. Już na początku nieudana koalica PO – PiS, wieszczyła to, co teraz macie ! Ja za komuny nic nikomu nie ukradłem,nie dopuściłem się oszustw i przekrętów.Przepracowałem 38 lat i żyłem w takich warunkach i korzystałem z nich,jakie były w owym czasie legalne. A życie bez paszportów i nowoczesność,jak patrzę na nastroje społeczne – wcale się nie przekłada na entuzjazm Polaków. Pozdrawiam. Życzę w przyszłości trafnych wyborów rządzących. 😀!
Na moje spokojne,wesołe życie staruszka,nie narzekam !

43
0
Napisz co o tym sądziszx