OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Uciekły z Górecznika

W Ostrowie Wielkopolskim przebywają 3 bernikle kanadyjskie. Są to uciekinierki z mini zoo w Góreczniku. Gatunek ten jeśli przebywa na wolności w Polsce to najczęściej jest to spowodowane ucieczką z ogrodów zoologicznych czy innych parków.

Bernikle kanadyjskie żyją w Ameryce Północnej. Do Europy przewożono je do ogrodów czy parków. Pierwsze sztuki odnotowano w 1928 roku w Niemczech. Bardzo łatwo przystosowują się do nowych warunków środowiskowych i uznawane są za groźny gatunek inwazyjny.

Jak udało się nam ustalić, kilka sztuk uciekło z Górecznika. Po tym incydencie kolejnym ptakom podcięto skrzydła, uniemożliwiając im odloty.

Kilka tygodni temu były widziane na ostrowskich Piaskach, niemalże dając się pogłaskać. Jeśli jednak wyczują zamiar ich schwytania, robią się płochliwe.

POLECANE NEWSY
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Joaa
6 miesięcy temu

Nic takiego przecież to nie …tygrysy…

osdsw
6 miesięcy temu

jedz na stawy do łabedzi czy naszych gęsi -maja młode, zobaczysz prawdziwy inwazyjny atak. PRZYRODA-OPIEKA a nie inwazja. Tak ja z ludzmi – co kolorowi w RP zmienią politykę PIS ?
Nie- bedzie bardziej kolorowo -oby do wyborow

os
6 miesięcy temu

takie same inwazyjne jak bocki, kruki, sroki,sójki itp . niech sobie zyja. przyroda sama sie reguluje .co te gajory amerykanskie wyjedzą trawska naszym gęsiom ? bajki . Jeden zjada drugiego – nic sie nie stanie .

Max
6 miesięcy temu

Wczoraj wieczorem były na piaskach obok wiaduktu kolejowego

Mieszkaniec
6 miesięcy temu

Też widziałem przy zbiorniku Wysocka /sadowa

kefir
6 miesięcy temu

Opcjonalnie można dać kazarkę.

75thecrow
6 miesięcy temu

Powinna być kara dla nieogarniętych właścicieli i odstrzał gęsi, obce inwazyjne gatunki zagrażają naszej florze i faunie. To może teraz na wolności niech żyją w Polsce tygrysy,krokodyle, lamparty,cobry etc.etc

Jechowiec
6 miesięcy temu

Do gara z nimi.

Przedstaw się
6 miesięcy temu

I dobrze że uciekły miejsce dzikich zwierząt jest na wolności a nie w pseudo ogrodach dla Januszy

Lech
6 miesięcy temu

&Kefir. Na kucharza się nie nadajesz. Łatwiej byłoby zjeść podeszwę od buta niż przyrządzoną według tego przepisu dziką gęś!

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x