Uciekły z Górecznika

W Ostrowie Wielkopolskim przebywają 3 bernikle kanadyjskie. Są to uciekinierki z mini zoo w Góreczniku. Gatunek ten jeśli przebywa na wolności w Polsce to najczęściej jest to spowodowane ucieczką z ogrodów zoologicznych czy innych parków.

Bernikle kanadyjskie żyją w Ameryce Północnej. Do Europy przewożono je do ogrodów czy parków. Pierwsze sztuki odnotowano w 1928 roku w Niemczech. Bardzo łatwo przystosowują się do nowych warunków środowiskowych i uznawane są za groźny gatunek inwazyjny.

Jak udało się nam ustalić, kilka sztuk uciekło z Górecznika. Po tym incydencie kolejnym ptakom podcięto skrzydła, uniemożliwiając im odloty.

Kilka tygodni temu były widziane na ostrowskich Piaskach, niemalże dając się pogłaskać. Jeśli jednak wyczują zamiar ich schwytania, robią się płochliwe.

CZYTAJ  Przeżyli ze sobą 50 lat

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Joaa
1 rok temu

Nic takiego przecież to nie …tygrysy…

osdsw
1 rok temu

jedz na stawy do łabedzi czy naszych gęsi -maja młode, zobaczysz prawdziwy inwazyjny atak. PRZYRODA-OPIEKA a nie inwazja. Tak ja z ludzmi – co kolorowi w RP zmienią politykę PIS ?
Nie- bedzie bardziej kolorowo -oby do wyborow

os
1 rok temu

takie same inwazyjne jak bocki, kruki, sroki,sójki itp . niech sobie zyja. przyroda sama sie reguluje .co te gajory amerykanskie wyjedzą trawska naszym gęsiom ? bajki . Jeden zjada drugiego – nic sie nie stanie .

Max
1 rok temu

Wczoraj wieczorem były na piaskach obok wiaduktu kolejowego

Mieszkaniec
1 rok temu

Też widziałem przy zbiorniku Wysocka /sadowa

kefir
1 rok temu

Opcjonalnie można dać kazarkę.

75thecrow
1 rok temu

Powinna być kara dla nieogarniętych właścicieli i odstrzał gęsi, obce inwazyjne gatunki zagrażają naszej florze i faunie. To może teraz na wolności niech żyją w Polsce tygrysy,krokodyle, lamparty,cobry etc.etc

Jechowiec
1 rok temu

Do gara z nimi.

Przedstaw się
1 rok temu

I dobrze że uciekły miejsce dzikich zwierząt jest na wolności a nie w pseudo ogrodach dla Januszy

Lech
1 rok temu

&Kefir. Na kucharza się nie nadajesz. Łatwiej byłoby zjeść podeszwę od buta niż przyrządzoną według tego przepisu dziką gęś!

17
0
Napisz co o tym sądziszx