Mieszkańcy prosili o inwestora. Konkretna reakcja władz

Działki inwestycyjne o łącznej powierzchni kilkudziesięciu hektarów wystawia na sprzedaż Powiat Ostrowski. To kolejny krok w zagospodarowaniu Strefy Inwestycyjnej Powiatu Ostrowskiego, która znajduje siew Przygodzicach.

Jeszcze do niedawna Powiat Ostrowski dysponował w Przygodzicach 100 hektarami terenów inwestycyjnych. Obecnie na części z nich rozpoczęły działalność firmy, a zainteresowanie inwestorów tym obszarem zadecydowało o przeznaczeniu do sprzedaży kolejnych gruntów.

-,,Jest wiele atutów powiatowych terenów inwestycyjnych. Kluczowym jest fakt, że zostały one objęte planem zagospodarowania przestrzennego. Ten dokument określa precyzyjnie, co w danym miejscu może powstać i na jakich warunkach. Dla inwestora jest to więc czytelna sytuacja i skrócenie procedur planistycznych nawet do dwóch lat. Wykonaliśmy także projekty uzbrojenia technicznego w zakresie dróg i pozostałych mediów oraz pomiary i odwierty geologiczne gruntów. To ważne informacje dla każdego, kto w tym miejscu chce prowadzić działalność.’’ – przekonuje Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Pierwsza firma produkcyjna rozpoczęła działalność w ubiegłym roku. Jest to przedsiębiorstwa z dziedziny mechatroniki i budowy maszyn. Powstają także konstrukcje pod kolejne hale.
Dodatkowym magnesem przyciągającym inwestorów są drogi inwestycyjne. Powstał już pierwszy odcinek nowej drogi, ul. Inżynierskiej, która szerokością i towarzyszącą infrastrukturą dostosowana jest do potrzeb biznesu, transportu dużych i ciężkich pojazdów. Kolejny etap tej drogi planuje w tym roku zrealizować Gmina Przygodzice. Powiat planuje także wybudować drogę wewnętrzną, która otworzy działki znajdujące się w środku całego kompleksu.

Odpowiadając zapotrzebowaniu Powiat Ostrowski wystawia na sprzedaż działki o różnej powierzchni, od jednego do ok. dwudziestu hektarów. Szczegółowych informacji w sprawie sprzedaży terenów inwestycyjnych udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego tel. 62 737 84 55.

POLECANE NEWSY
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
UTU
11 miesięcy temu

Tylko to były ziemie pszenno-buraczane,które powinny być uprawiane, a inwestycje powinno się robić na piaskach, glebach VI klasy tylko urzędnicy mają to w d…e, byle na premie zarobić.

Skromny profesor
11 miesięcy temu

Jak zwykle w ostrowie… wielkie plany , projekty i wizualizacje za”miliony”za pieniądze podatników, premie za pomysł rewitalizacji ostrowskiich okolic na konta urzędników i na tym koniec. … smutne a jakze prawdziwe…
Marzę o tym aby nastał dzień kiedy kazdy urzędnik w tym państwie za swoje decyzje będzie odpowiadał swoim majątkiem. Może by wtedy inaczej rozporządzali pieniędzmi „chłopa pańszczyznianego”

Bartek
11 miesięcy temu

Dobrze że coś się zaczyna dziać ale szkoda że Kalisz znów nas wyprzedza. Panattoni buduje wielkie hale , InPost wybrał Kalisz na budowę swojego hubu logistycznego. Zarówno miasto Ostrów i powiat powinny zainteresować swoimi terenami dużych graczy którzy szukają gruntów pod magazyny bo teraz jest czas e-commerce

Tomek
11 miesięcy temu

Wiadukt w Przygodzicach podwyższyli więc mogą tiry przechodzić do obwodnicy blisko z drugiej strony od Jankowa też można dojechać

mieszkaniec
11 miesięcy temu

Ciekawe jaka cena była dobra cena można było warto kupić ziemia nie
stanieje

Brawo
11 miesięcy temu

Jak czytam jedna firma pod obiektyw kamer i…..
Bicie piany.

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x