Mieszkańcy prosili o inwestora. Konkretna reakcja władz

Udostępnij
Tweet

Działki inwestycyjne o łącznej powierzchni kilkudziesięciu hektarów wystawia na sprzedaż Powiat Ostrowski. To kolejny krok w zagospodarowaniu Strefy Inwestycyjnej Powiatu Ostrowskiego, która znajduje siew Przygodzicach.

Jeszcze do niedawna Powiat Ostrowski dysponował w Przygodzicach 100 hektarami terenów inwestycyjnych. Obecnie na części z nich rozpoczęły działalność firmy, a zainteresowanie inwestorów tym obszarem zadecydowało o przeznaczeniu do sprzedaży kolejnych gruntów.

-,,Jest wiele atutów powiatowych terenów inwestycyjnych. Kluczowym jest fakt, że zostały one objęte planem zagospodarowania przestrzennego. Ten dokument określa precyzyjnie, co w danym miejscu może powstać i na jakich warunkach. Dla inwestora jest to więc czytelna sytuacja i skrócenie procedur planistycznych nawet do dwóch lat. Wykonaliśmy także projekty uzbrojenia technicznego w zakresie dróg i pozostałych mediów oraz pomiary i odwierty geologiczne gruntów. To ważne informacje dla każdego, kto w tym miejscu chce prowadzić działalność.’’ – przekonuje Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Pierwsza firma produkcyjna rozpoczęła działalność w ubiegłym roku. Jest to przedsiębiorstwa z dziedziny mechatroniki i budowy maszyn. Powstają także konstrukcje pod kolejne hale.
Dodatkowym magnesem przyciągającym inwestorów są drogi inwestycyjne. Powstał już pierwszy odcinek nowej drogi, ul. Inżynierskiej, która szerokością i towarzyszącą infrastrukturą dostosowana jest do potrzeb biznesu, transportu dużych i ciężkich pojazdów. Kolejny etap tej drogi planuje w tym roku zrealizować Gmina Przygodzice. Powiat planuje także wybudować drogę wewnętrzną, która otworzy działki znajdujące się w środku całego kompleksu.

Odpowiadając zapotrzebowaniu Powiat Ostrowski wystawia na sprzedaż działki o różnej powierzchni, od jednego do ok. dwudziestu hektarów. Szczegółowych informacji w sprawie sprzedaży terenów inwestycyjnych udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego tel. 62 737 84 55.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ostrovia pogoniła Orła Łódź
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
UTU
3 lat temu

Tylko to były ziemie pszenno-buraczane,które powinny być uprawiane, a inwestycje powinno się robić na piaskach, glebach VI klasy tylko urzędnicy mają to w d…e, byle na premie zarobić.

Skromny profesor
3 lat temu

Jak zwykle w ostrowie… wielkie plany , projekty i wizualizacje za”miliony”za pieniądze podatników, premie za pomysł rewitalizacji ostrowskiich okolic na konta urzędników i na tym koniec. … smutne a jakze prawdziwe…
Marzę o tym aby nastał dzień kiedy kazdy urzędnik w tym państwie za swoje decyzje będzie odpowiadał swoim majątkiem. Może by wtedy inaczej rozporządzali pieniędzmi „chłopa pańszczyznianego”

Bartek
3 lat temu

Dobrze że coś się zaczyna dziać ale szkoda że Kalisz znów nas wyprzedza. Panattoni buduje wielkie hale , InPost wybrał Kalisz na budowę swojego hubu logistycznego. Zarówno miasto Ostrów i powiat powinny zainteresować swoimi terenami dużych graczy którzy szukają gruntów pod magazyny bo teraz jest czas e-commerce

Tomek
3 lat temu

Wiadukt w Przygodzicach podwyższyli więc mogą tiry przechodzić do obwodnicy blisko z drugiej strony od Jankowa też można dojechać

mieszkaniec
3 lat temu

Ciekawe jaka cena była dobra cena można było warto kupić ziemia nie
stanieje

Brawo
3 lat temu

Jak czytam jedna firma pod obiektyw kamer i…..
Bicie piany.

6
0
Napisz co o tym sądziszx