OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rusza loteria dla zaszczepionych

Rząd Prawa i Sprawiedliwości ogłosił start loterii dla zaszczepionych przeciwko COVID-19. Wśród głównych nagród są samochody, milion zł, 100 tys. zł czy 500 zł. Zwycięskie mogą zostać także gminy, których mieszkańcy dostatecznie licznie się zaszczepią. Udział w loterii mogą brać także dotychczas zaszczepieni. Ruszy ona 1 lipca.

Minister Dworczyk poinformował, że dziś zostanie osiągnięty poziom 50% zarejestrowanych na szczepienie osób pełnoletnich.

Minister Dworczyk: W grupach wiekowych poziom zaszczepienia wygląda następująco:

70+: 75%

60-69: 64%

50-59: 53%

40-49: 45%

30-39: 34%

18-29: 30%

Urzędnicy będą bezpośrednio kontaktować się z seniorami w wieku 70+ proponując im zaszczepienie się w domu.

  • Dworczyk: Dla 500 pierwszych gmin, które osiągną stopień zaszczepienia mieszkańców 75% przeznaczymy 100 tysięcy złotych na gminę, które mogą być wydane na dowolny cel.
  • Dworczyk: Milion złotych na dowolny cel dla gmin na terenie każdego z 49 byłych województw, które osiągną najwyższy wskaźnik zaszczepienia swoich mieszkańców.
  • Dworczyk: Dodatkowo dwa miliony złotych na dowolny cel dla gminy, która osiągnie najwyższy wskaźnik zaszczepienia w Polsce.
  • Dworczyk: Od 15 czerwca zobowiążemy wojewodów, by podczas wszystkich imprez o charakterze masowym był zabezpieczony mobilny punkt szczepień.
  • Dworczyk: Co 2000. osoba przystępująca do loterii wygrywa 500 złotych, a każdy uczestnik ma cztery szanse na wygraną.

  • Dworczyk: Co tydzień będą losowane nagrody po 50 tysięcy złotych, do tego nagrody rzeczowe: hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo. Co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tysięcy złotych + samochód hybrydowy. W finale dwa razy po milion złotych i również samochód hybrydowy.
  • Dworczyk: Wydamy ponad 140 milionów złotych. To są pieniądze przeznaczone na to, żebyśmy poradzili sobie z pandemią.

Czy możliwość wygrania takich nagród to dostatecznie przekonujący powód by się zaszczepić?

 

61 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
vo
22 dni temu

https://finanse.wp.pl/samochod-w-loterii-paragonowej-wygrala-kolezanka-bylej-wiceminister-finansow-6114297310607489a

Tak i też będzie tym razem ale Głupi naród się łudzi ze coś im za darmo ktoś da. Wszystko co teraz się odbywa My nie odczujemy ale kolejne pokolenia naszych dzieci i ich dzieci. Ale myśląc tak krótkowzrocznie jak nasz rząd to nie dziwie się ze jest tyle ludzi naiwnych. Najlepiej podatki popodnosić i więcej dawać

Obywatel
23 dni temu

Propaganda rezimowo – gebelsowska prześciga już w kłamstwie wiatr halny w pięknych Tatrach. Szkoda tylko mi naiwnych Polaków, którzy nie potrafią odróżnić plewow od ziarna.

jacek
23 dni temu

ale mamy sk****ały rzad chccą zdepopulować ludzii

kzamil
23 dni temu

juz nie wiedzą jak zachecic mistyfikacja covida tylko bydło sie szczepi ludzie obudzcie sie NWO

Obywatel
24 dni temu

Przyjdzie czas a zostaną rozliczeni przestępcy z Nowogrodzkiej. Mam nadzieję, że prawdziwa prawica zdobędzie władze i wprowadzi prawdziwą wolność i prawo.

Lll
24 dni temu

Pan Stanisław z Warszawy wygrał Maybacha ale zmarł.

dziadek
24 dni temu

i tak się znów wszystkim głąbami bawią ,a ubaw mają pewnie po pachy .

M.Bugaj
24 dni temu

Ja się zaszczepiłam trzecią dawką i jestem z tego dumna. Wezmę udział w loterii , może coś wygram.

kefir do p. Magdy
24 dni temu

Pani Magdo, wiadomo że jak zawsze z naszych. Rząd nie ma własnych pieniędzy, dysponuje tylko tym co nam zabierze. Jeśli rozdaje 500+ to logiczne że zabiera więcej, no to przecież elementarz jest. Pani to wie, ja to wiem, niestety kilka milionów wyborców PiS myśli że rząd posiada plantacje pieniędzy pod Łowiczem ukryte wśród sadów jabłoni. I jeśli tylko chce to może je rozdawać. PO z PSL nie rozdawali, wszystko dla siebie zostawiali chamy, a PiS hojnie, trochę sobie ale resztę dla narodu, dla społeczeństwa, dla biednych! Takie to dobrodzieje. Nie maja żadnych zahamowań w okradaniu Polaków, dramat.

J.
25 dni temu

Śmiech na sali 🙂 niech swoje pieniądze zaczną rozdawać

61
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x