OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Zatrzymany wandal, który pomalował ratusz

Zatrzymany wandal, który pomalował ratusz

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia. 23- latek na elewacji budynku Ratusza Miejskiego oraz na pamiątkowej tablicy upamiętniającej wyzwolenie miasta rozlał farbę i naniósł napisy. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

17 maja br., oficer dyżurny ostrowskiej Policji otrzymał informację o rozlaniu farby i naniesieniu napisów na budynku ostrowskiego ratusza. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 maja. Policjanci pracując na miejscu ustalali okoliczności wandalizmu. Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczył ślady. Zostało zabezpieczone też nagranie z monitoringu miejskiego.

Policjanci już następnego dnia dotarli do mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim 23- latek z Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna został zatrzymany.

Ostrowianin przyznał się do zarzucanych czynów i tłumaczył swoje zachowanie silnym wzburzeniem emocjonalnym.

Teraz, 23- latek odpowie za zniszczenie mienia, za co kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że zatrzymany to ostrowianin wcześniej notowany za podobne czyny.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Ukrainka nie zauważyła znaku STOP. W aucie było małe dziecko (ZDJĘCIA)
32 komentarzy
inż. dulak
5 lat temu

usypiac powinni

Skowyrna i dzika oraz uszczypliwa
5 lat temu

Szprejowiec narodowiec niszczy polskie budynki. Okalecza je ten wandal. Pomóżcie mu on musi się leczyć w przeciwnym razie pomaluje coś wielkiego.

Kamil
5 lat temu

Jak ma zaburzenia to do domku bez klamek z nim.

Mieszko
5 lat temu

„Wcześniej notowany za podobne czyny”… Gdyby kary były odpowiednie to nie było by powtórki.

Domino
5 lat temu

no i wystawić mu rachunek za powstałe zniszczenia, niech płaci wandal jeden…jak raz konkretnie zapłaci odechce mu się raz na zawsze…

abcde
5 lat temu

by namalował jakieś piękne graffiti gdzieś na scianie i by pasowało a nie gówna wypisuje

jkip
5 lat temu

Kara Mustafa panie Ferdku

Dentysta
5 lat temu

Przy tak mocno monitorowanym mieście dziwne by było gdyby nie ustalili kto to zrobił. Co innego jak Ci ktoś uderzy w auto na parkingu w Rynku…

dziadek
5 lat temu

oczywiście jak każdy bezkarny już znany Policji i wielokrotnie notowany .Więc skoro to taki dobry znajomy Policji niech go namówią do mycia grafiti .Jest tego syfu sporo do usunięcia w naszym mieście .Byłaby to niewątpliwa lekcja pokory dla pana ,, artysty ” bo kolejne notowanie i tak daje tyle co poprzednie .

Dzik
5 lat temu

Prądem chama, prądem

32
0
Napisz co o tym sądziszx
×