Poprawili oświetlenie przy ruchliwej ulicy

Ostrów Wielkopolski stawia na bezpieczeństwo mieszkańców i kontynuuje wymianę oświetlenia ulicznego w mieście. 41 jeden opraw oświetleniowych wymieniono przy ulicy Strzeleckiej 114 – 140 wokół terenu 13 bloków mieszkalnych Spółdzielni Mieszkaniowej. Stare oświetlenie zamieniono na nowoczesne LED-owe. Dziś nastąpił odbiór techniczny tego zadania.

– Zgodnie z programem prezydent Beaty Klimek tego rodzaju inwestycje w bezpieczeństwo mieszkańców, również w obrębie ostrowskich osiedli wielorodzinnych, są jednym z priorytetów władz miasta, systematycznie i konsekwentnie realizowanym już od kilku lat – podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Kompleksowa modernizacja oświetlenia ulicznego na Osiedlu Jana Pawła II nastąpiła w latach ‪2017-2018‬, a obecny fragment osiedlowej części ul. Strzeleckiej to dodatkowa inwestycja z miejskiego budżetu o wartości blisko 60 tysięcy złotych.

Dodatkowy zmodernizowano oświetlenie uliczne wokół terenu 13 bloków mieszkalnych Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Strzeleckiej ‪114-140‬.

– Realizacja tego przedsięwzięcia poprawi widoczność i bezpieczeństwo mieszkańców w porach wieczornych i nocnych, szczególnie w okresach jesienno-zimowych.

– Dotychczasowe stare oświetlenie sodowe zostało wymienione na nowoczesne i energooszczędne oprawy LED-owe, sterowane zdalnie poprzez nowoczesny system elektroniczny – zaznacza Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

Po przekazaniu odpowiednich środków finansowych z budżetu miasta realizatorem zadania była spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o.

Inicjatywa została zrealizowana przez Miasto również we współdziałaniu z Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej Strzelecka 118.

CZYTAJ  Choinka rozświetliła ostrowski Rynek (ZDJĘCIA)

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
inż. dulak
1 rok temu

ledy to wielka lipa

abc
1 rok temu

wjazd od strony Kalisza pod wzgledem oswietlenia tragiczny nikt o to nie dba moze slabe naciski na spolke owietlenie uliczne Kalisz o czasu wybudowania tego odcinka drogi tylko coraz gorzej sporadycznie wymieniali kilka zarowek przed zmiana czasu na zimowy dwa slupy bez lamp bo spadly to jest nasz najladniejszy wjazd do miasta powinna swiecic lampa w lampe ratunku zrobcie cosz tym blagam

Wojciech
1 rok temu

Umówmy się. Ta wspaniała wymiana lamp odbywa się kosztem jakości oświetlenia! Lampy sodowe może i więcej zużywają prądu, ale świecą przynajmniej 2-3 razy lepiej! Proszę się przejechać Piłsudskiego, aleją Słowackiego czy Grabowską i zobaczyć jak tam jest ciemno na chodnikach. Ledy świecą punktowo, a wokół ciemno jak w dupie u murzyna. Umówmy się. Jak Klimkowa chce mieć ,,taniej” niech wyłączy wszystkie lampy! To będzie prawdziwa oszczędność! Miasta już nie stać na porządne oświetlenie?

O S W
1 rok temu

Swoją drogą ta spółeczka „Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o.” to niezłe kwiatki, w Ostrowie co druga lampa nie świeci, a jak dzwonisz ze zgłoszeniem to zgłoszenie przyjęte, ale reakcji zero.
Najgorzej chyba jest na Strzeleckiej i Sadowej, tam praktycznie co druga latarnia nie świeci.

Kaziu.
1 rok temu

Do Eli. Kiedy lecisz na Marsa? Chętnie to zobaczę.

Romek
1 rok temu

Klimkowa na tych fotach zdaje się mówić:” Zobaczcie to ja, tymi rękami, za swoje pieniądze. Podziękujcie.”

Maria
1 rok temu

Zmienić oświetlenie pod mostem krotoszyńskim. Aż strach wieczorem iść.

Muszka
1 rok temu

Ulica Pułaskiego wymaga pilnego remontu

ZoR
1 rok temu

Niestety oświetlenie uliczne w naszym regionie to porażka. A stoi za tym cudowna spółka w Kaliszu. Sprawne i nie takie stare lampy sodowe wymienia się na ledowe a rtęciowe trupy z lat 80 wiszą i (nie)świecą np. Wenecja w Ostrowie. Oczywiście jestem za tym aby wymieniać oświetlenie ale powinno się zacząć od najstarszych a nie wymieniać dobre na dobre

Czytelnik
1 rok temu

Na ul. Kaliskiej i Alei Słowackiego większość lamp ulicznych nie świeci od dłuższego czasu na ul. Limanowskiego w stronę piasków lampy są świecą a jest ciemniej niż było jak były stare lampy i ciężko dostrzec pieszych i rowerzystów , nowa rama komunikacyjna ul. Serwańskiego od skrzyżowania z ul. Kaliską do ul. Grunwaldzkiej lampy są ale od początku oddania drogi do użytku nie świecą wcale i nikt się tym nie interesuje

14
0
Napisz co o tym sądziszx