Zastrzelonemu policjantowi oddali hołd (zdjęcia)

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, a także strażacy i przedstawiciele służby więziennictwa oddali hołd poległemu policjantowi z Raciborza. Zginął na służbie będąc śmiertelnie postrzelonym przez 40-letniego mężczyznę.

Do tragedii doszło w Raciborzu, gdzie 40-letni mężczyzna, według policji w stroju łudząco podobnym do policyjnego munduru, najpierw na stacji benzynowej wsiadł do samochodu po wypiciu piwa, a potem „kontrolował” auta na osiedlowej uliczce. Podczas legitymowania, zamiast dokumentów, miał wyciągnąć broń i trafić funkcjonariusza Kędzierskiego z Raciborza.

Syreny zawyły w południe w całej Polsce.

POLECANE NEWSY
25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obywatel
8 miesięcy temu

@karol3414. To Ty jesteś w błędzie. Ryzyko ich zawodu jest w pisane w kontrakt pracy podobnie jak żołnierza, górnika, kierowcy. Nikt ich nie zmusza do wyboru tego zawodu. Jak łamią prawo to milczy się o tym a wręcz ich chroni. Ostatnie miesiące pokazują to najlepiej.

karol3414
8 miesięcy temu

@Obywatel: Mylisz się, śmierć na służbie nie jest elementem ich pracy, jest ryzykiem które podejmują. Wspomniałeś ogórnikach i tu też się mijasz z prawdą, bo za każdym razem jest wrzawa. Owszem, w innych zawodach również jest ryzyko śmierci, najczęściej jednak wiążą się z własnymi zaniedbaniami i w prosty sposób można ich uniknąć wykonując swoją pracę. Praca policjanta, tak jak i np. strażaka polega jednak dosyć często na czynnościach które są ryzykowne, nawet jeśli nie wyglądają na takie. Policjant który zginął, przeprowadzał tylko kontrolę dokumentów, nie brał udziału w pościgu za uzbrojonym przestępcą.
@Rychu: po pierwsze – naucz się pisać, a po drugie: Ci Twoi pobici i gazowani bardzo często sami się proszą o kłopoty, bardzo często sami zachowują się agresywnie albo są blisko, a gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.

Rychu
8 miesięcy temu

A czy oddalli hołd,pobitym ludzion,i gazowanym?

Obywatel
8 miesięcy temu

Jak ginie w pracy górnik, kierowca, budowlaniec itp, to nie robi się z tego takiej wrzawy i popisu.
To, że łamią bezkarnie prawo za nasze podatki to cisza na ten temat. Zginął to element jego pracy i nic więcej.

karol3414
8 miesięcy temu

@Osw: oby na Ciebie przyszła szybko pora.

iiiiiiiiiiii
8 miesięcy temu

Zachowanie policjantów, strażaków, ”klawiszy” pokazuje jak się wzajemnie szanują i to jest godne naśladowania. Szkoda, że w polityce nie ma czegoś takiego tylko kłótnie, spory.

Osw
8 miesięcy temu

Czas na jakiegoś Ostrowskiego psa =) oby znalazł się jakiś inteligentny z bronią w ręku w chwili nielegalnej interwencji =)

Nevad
8 miesięcy temu

Niech wala do nich czy to z broni czy to kamieniami ubić te niebieskie bydło by wkoncu społeczeństwo mogło swobodnie chodzić po miastach =)

Nevad
8 miesięcy temu

Bardzo dobrze jeden debil mundurów odpadł… Oby dalej wybijali tych władców pisu haha. Wogole go nikomu nie żal jak i całej reszty niech zdychaja i są zabijanie kto mieczem macha sam od miecza ginie =) hwdp

Rambo
8 miesięcy temu

Do osw jesteś pajac i tyle

25
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x