OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Chłapowskiego wyremontowana

To już końcówka prac przy ulicy Chłapowskiego – dziś rozpoczęło się malowanie pasów do przejazdu rowerów. Są one wykonywane czerwoną masą chemoutwardzalną do trwałego oznakowania jezdni.

Gwarancja na taką masę to aż 3 lata od wykonania prac.

– Rowerzyści będą bezpiecznie mogli przejechać przez ulicę. Po pierwsze, do ich dyspozycji będą widoczne pasy wyznaczone specjalnie, by ułatwić przejazd. Po drugie, trasa rowerowa będzie mieć osobną sygnalizację świetlną – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Ciąg ulic Chłapowskiego – Wybickiego ma duże znaczenie komunikacyjne dla miasta, ponieważ częściowo wyprowadza ruch kołowy ze śródmieścia. Powstające w tym rejonie nowe domy, firmy i instytucje spowodowały zwiększenie ruchu samochodów. Każdego dnia korzysta z niego wiele pojazdów, tak indywidualnych, jak i komunikacji miejskiej. Część istniejących tu firm wykorzystuje transport towarowy.

– Stan drogi nie spełniał wymogów technicznych niezbędnych do przejazdu tak dużej ilości pojazdów. Remont był niezbędny. W ubiegłym roku pozyskaliśmy dofinansowanie zewnętrzne i rozpoczęliśmy prace. To blisko 1,5-kilometrowy odcinek tej ważnej arterii komunikacyjnej – wymienia prezydent Miasta.

 

Poza nową jezdnią, po obu jej stronach, powstał ciąg pieszo – rowerowy, a także indywidualne zjazdy do posesji. Jest też nowa sygnalizacja świetlna.

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
15 dni temu

Prezydentka Ostrowa ZAWSZE się LANSUJE i to jeszcze przed końcem roboty!

Pomalować Caryca RED
1 miesiąc temu

mogli caryce na czerwono też tą farbą przemalować i by był spokój , w końcu czerwona caryca jest , aż żal bierze co ta kobita robi i na czym się lansuje , niech jeszcze da któryś milion seniorom bo ich w Ostrówku akurat najwięcej przybywa

OSW
1 miesiąc temu

To chyba ta sama firma co “remontowała” kiedyś ulicę Staroprzygodzką i również dziw brał, że ktoś te zapadnięte studzienki burzowe odebrał …
Szkoda tylko, że świateł tak mało na takim długim odcinku spokojnie mogło by ich być z 5 no i przejazdy rowerowe z lewej do prawej co 100 m, tylko pogratulować komuś kto to projektował …

Ja
1 miesiąc temu

Porażka chodniki nierówne studzienki do spływu wody wyżej niż chodnik wjazdy na posesję nie równe krzywe ogólne chodniki tragedia slalom góra dół bubel za wiele kasy pani prezydent cieszy się z badziewia z którego dzielnica się śmieje . Skrzyżowanie Rejtana Chłapowskiego kolejny raz zrobione nie starannie dziurawe i nierówne . LIPA . Mieszkam na tej ulicy i twierdzę że firma i projektant dali tyłka .

Muszka
1 miesiąc temu

Kolejny bubel Carycy. Raz ścieżka rowerowa po lewej, raz po prawej. A asfalt wylewali pijani

Tom
1 miesiąc temu

Niech się biorą za kolejne ulice, bo stan ostrowskich dróg jest tragiczny!

emilka
1 miesiąc temu

Emilka
zrobić porządek z tymi handlarzami wystawiajacymi swoje kramy na scieżce rowerowej

NickiHilton
1 miesiąc temu

Przypominam, że droga miała być ukończona do końca 2020 roku…

Janek
1 miesiąc temu

Ciekawe ilu rowerzystów zginie na tych przejazdach. Przejazd dla rowerów to największe zło jakie może być. Piesi w większości nauczyli się, że mimo wszystko trzeba słuchać Pani z przedszkola i należy się rozejrzeć przed wejściem na pasy (tutaj selekcja naturalna eliminuje młodzież insta zombie). Rowerzyści teraz dostali przejazdy i korzystają z tego bez grama pomyślunku. Jest przejazd, a więc pełna pompa i do przodu. Nie jednemu karta rowerowa obrosła metrem kurzu.

king
1 miesiąc temu

dlaczego chodnik się kończy przy wjeździe do DLH?

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x