OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Antycovidowcy mieli rację? Premier zapowiada duże ograniczenia

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie udzielonym w telewizji Polsat odniósł się do możliwości korzystania z turystyki, restauracji czy gastronomii przez osoby niezaszczepione. Zapowiedział, że polski rząd dostosuje się do większości krajów w Unii Europejskiej i wdroży takie rozwiązania.

Redaktor powiedział, że jako Polacy jesteśmy pogodzeni z tym, że będzie on funkcjonował przy podróżach między krajami. Władze Unii Europejskiej mówią, że poszczególne kraje będą mogły go stosować na swoim terenie.

“Pojawiły się takie głosy w WIELU państwach Europy zachodniej i południowej, że PASZPORT będzie obowiązywał w BARDZO WIELU dziedzinach życia gospodarczego i społecznego. Nie będzie można swobodnie pojechać i skorzystać z usług gastronomicznych, hotelarskich, turystycznych czy wielu innych, wsiąść do samolotu, wsiąść do pociągu w krajach Europy zachodniej. O tym będziemy dyskutować w Brukseli”.

Redaktor dopytał czy premier Morawiecki będzie rekomendował wdrożenie takich ograniczeń swobód obywatelskich m.in. dla osób chcących iść do kina czy restauracji?

“Przyglądamy się najlepszym praktykom wypracowywanym na całym świecie i w Europie zachodniej. Jeśli będzie tak, że CAŁA Europa przyjmie takie praktyki, to my również będziemy starali się przyjąć we właściwym momencie te same praktyki”

Redaktor przytoczył słowa, z których wynika, że taki paszport szczepień dyskryminowałby osoby.

“Czy kierowca autobusu jadąc z pasażerami wjechałby pod prąd, to realizowałby swoje prawo do wolności, do niedyskryminacji? No raczej nie. Mamy przepisy o ruchu drogowym i każdy się ich trzymać musi. Do naszej wspólnej odpowiedzialności należy przestrzeganie obostrzeń i w czasie gdy pojawiły się szczepionki, które mogą w końcu tą nieszczęsną, okropną chorobę odłożyć w przeszłość, musimy wszyscy się szczepić”

Publicysta Łukasz Warzecha zauważył, że Morawiecki w końcu powiedział prawdę. Że polski rząd nie ma własnych pomysłów, tylko będziemy naśladować innych. Bez względu na to czy ich rozwiązania są sensowne czy bezsensowne. Zgodne z polskim prawem czy Konstytucją. To jest dosyć porażające jak na przywódcę rządu, która zanim przejęła władzę, to krytykowała Platformę Obywatelską za naśladowanie innych krajów i brak własnej wizji. Warzecha odniósł się do naciąganej analogii do kierowcy autobusu. Zawiera ono w sobie sprzeczność. Kodeks drogowym jest twardym prawem. Jeśli ulica jest jednokierunkowa, to nie można wjechać pod prąd. Przecież nie mamy przymusu szczepień. W tej sytuacji nie ma żadnego łamania zakazu wjazdu w taką ulicę.

Kilka dni temu, w zbliżonym do Polski kraju, na Węgrzech otworzono aquaparki, restauracje, kina, muzea czy lodowiska tylko dla osób zaszczepionych. Odnotowano tam 4 miliony osób, które przyjęły co najmniej jedną dawkę szczepionki spośród 9,7 mln wszystkich obywateli.

Sceptycy uważają, że paszporty szczepień to tylko pierwszy krok przed wdrożeniem systemu obowiązującego w Chinach. Tam obywatele otrzymują punkty za posłuszeństwo “system zaufania społecznego”.  W programie przyznawane lub odbierane są punkty. Odpowiedni poziom punktów umożliwia obywatelowi korzystania (lub nie) z kredytów, pożyczek, zakupu nieruchomości, wynajmu mieszkań i samochodów, latania samolotem, rezerwacji pokoi w prestiżowych hotelach lub kształcenia w prestiżowych szkołach, a także zniżkę za prąd czy pierwszeństwo w przyjęciu do szpitala. Chińczycy chcąc kupić telefon musieli wyrazić zgodę na zeskanowanie swojej twarzy.

Na wikipedii można również przeczytać, że system zaufania społecznego jest krytykowany za zbytnią ingerencję w prywatne życie obywateli i ograniczanie ich wolności. Wielokrotnie był tematem debat publicznych.

Mike Pence – wiceprezydent Stanów Zjednoczonych porównał go do systemu orwellowskiego. W styczniu 2019 roku George Soros skrytykował system, zarzucając mu totalną kontrolę obywateli. Na łamach magazynu Forbes system zaufania społecznego porównano do ziszczenia scenariusza przedstawionego w jednym z odcinków serialu „Czarne lustro” (ang. Black Mirror).

źródło wypowiedzi premiera Morawieckiego:
https://youtu.be/HnRctmQk4xA?t=1913

81 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kolaziuu
1 miesiąc temu

Co ma wisieć – nie utonie!

Zdzisław
1 miesiąc temu

Mam nadzieję że mówisz o rządzie Sorosa,Rockefellera,Rothschildów, ONZ,WHO Grupy Bildenberg.To w tym rządzie od kilkudziesięciu lat zapadają decyzje odnośnie ludzkości. Jest to robione w tak sprytny sposób aby ludzie z danego kraju myslelu że to wina ich krajowego rządu Pora naprawdę zadać sobie trudu i douczyć się uderzając w jakie dziedziny gospodarki,moglibyśmy im dać w kość jako indywdualni zjadacze.Inaczej nie damy im rady ponieważ maszyna poszła w ruch.Wszelkie decyzje które były ustalone są od lat wprowadzane ,tylko nasza czujność została uśpiona,ponieważ dali nam takie zabawki,portale,gry,nawet wykupili całe agencje informacyjne aby nas zająć czymś byśmy nie mieli czasu się nawet domyślać co sie dzieje naprawdę.Oni mając media i finanse oraz firmy z kategorii Energia,Paliwo,Zdrowie tak naprawdę mają Świat i Nas w garści

Last edited 1 miesiąc temu by Zdzisław
Damian
1 miesiąc temu

Chyba pora w końcu ten dziadowski rząd usunąć raz na zawsze.

Syla
1 miesiąc temu

Ja tylko chciałabym jedno od pana premiera usłyszeć. Czy da mi gwarancję że jak się zaszczepie tymi cudownymi szczepionkami to nie zachoruje na Covid?
Jeżeli dostanę takie potwierdzenie, to pierwsza stanę w kolejce!
Moim zdaniem na tą chwilę to jest ewidentna selekcja społeczeństwa która wzrasta z dnia na dzień.
Tak że czekam na potwierdzenie od pana premiera.

sam
1 miesiąc temu

czyli nic nie dają te szczepionki. ci co sie zaszczepili jak psy i tak maja ograniczenia he, he.

Zdzisław
1 miesiąc temu

Tak w sumie to Ci którzy się zaszczepili zostali zrobieni w bambuko,bo już śpiewają media że trzeba będzie przyjąć trzecią dawkę. Teraz będą barany ganiane od weterynarza do weterynarza i zbierać będą pieczątki w programie lojalnościowym pt.”Paszport covid”.No cóż a u nas niezaszczepionych życie toczy się normalnym torem.Dużo zdrowia życzę niezaszczepionym i wytrwałości w kolejkach po kolejne kody QR dla Nowobogackich .

Babka
1 miesiąc temu

Plan dopiero sie rozkręca. Lato/jesień bitwy uliczne i wojsko na ulicach.Walka między zaszczepieni i niezaszczepieni i kłótnie o dostęp do przestrzeni publicznej,sklepów itp..Zwroćcie uwagę jak sprytnie jest to zaplanowane.Cokolwiek by się w temacie covid nie zrobiiło i tak zawsze jest zaplanowane użycie siły. Na jesień będą w Europie i naszym kraju takke zamieszki jakich nie widzieliśmy dawno.Krok po kroku..Maseczka,test,szczepionka,paszport,wojsko policja na ulicach.

kropka
1 miesiąc temu

CZYLI TAK NA PRAWDĘ DOBROWOLNY PRZYMUS.

Sprzeciw
1 miesiąc temu

Do Adam
To wy się odczepcie od nas, tych co się nie wyszczepiają gównem

Do do Straszne
1 miesiąc temu

To po co warą klepiesz skoro nic to nie daje? Chcesz to się zaszczep i znikaj gdzie twoje miejsce czyli do rezerwatu a od normalnych się odp…….. i daj im spokojnie żyć. Bo do takich jak Ty nic już nie dotrze. To są przypadki chorych na syndrom sztokholmski.

81
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x