OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Niskie stany krwi. Pośrednio winna pandemia

Dyrektor krwiodawstwa z naszego terenu prosi o pomoc i oddawanie krwi lub rozpowszechnianie tego apelu. Ma to związek z przywracaniem zabiegów planowych w okolicznych szpitalach i tym samym potrzebie zabezpieczenia krwi.

Poniżej przedstawiamy całą treść apelu.

Wcześniej wprowadzane ograniczenia związane były z dynamicznie zmieniającym się zapotrzebowaniem na krew i jej składniki podczas pandemii. Aktualnie, w związku ze zmniejszającymi się wskaźnikami epidemiologicznymi oraz decyzjami o odblokowaniu zabiegów operacyjnych, istnieje ogromne zapotrzebowanie na koncentraty krwinek czerwonych, które pochodzą od dawców oddających krew pełną. Spodziewam się, że stan taki utrzyma się również przez cały okres wakacyjny.

Dlatego uprzejmie proszę o zaangażowanie w rozpowszechnieniu wśród krwiodawców informacji o bardzo niskich stanach magazynowych krwi oraz serdecznie proszę o pomoc w pozyskaniu potencjalnych krwiodawców w tym trudnym dla nas okresie. Niezmiernie ważna jest świadomość o konieczności wsparcia pacjentów i zapewnienie im leku, który może uratować nie tylko zdrowie, ale i życie. Jest to możliwe tylko i wyłącznie dzięki krwiodawcom.

 

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ela
17 dni temu

A może niech szpitale płacą za krew? Tyle kasy zaoszczędzili na poodwoływanych zabiegach. Teraz informują, że łaskawie przywracają. Ale składki to ku…rwa musieliśmy płacić!!!

Muszka
18 dni temu

O to chodzi rządzącej agenturze. Po to ta pandemia

Pankracy
18 dni temu

Do lekarza w tym samym budynku nie przyjmą…bo covid. Ale krew potrzebna to….zapraszamy. Ludzie, czy nie widzicie jak robią z nas debili?

Adam
18 dni temu

Tak niske zapasy krwi pierdoły piszą a w Kaliszu kolejki jak w PRL-u aby oddać krew tłum chętnych czeka na zewnątrz to widać gołym okiem.A w Ostrowie to samo byłem widziałem dużo więcej chętnych nie to co kiedyś, dwa dni wolnego swoje zrobiło 😂

konserwant
19 dni temu

Jak będą rozdawać skrzynkę wódki to będę oddawał krew co miesiąc superodkażoną

Ja
19 dni temu

Tymczasem z jakieś dwa miesiące temu : osoby które chcą oddać krew proszone są o nie oddawanie że względu na pandemię koronawirusa
Ludzie chociaż wy się ogarnicie bo albo można oddać albo nie

Krwiodawca
19 dni temu

Trochę dziwne że krwi brakuje. Niedawno jak ok. godz. 8 rano się rejestrowałem to wychodziłem po wszystkim ok. 12 tylu było chętnych do oddania. Zresztą od lutego za oddanie należą się dwa dni wolnego to ilość chętnych wzrosła. Z drugiej strony patrząc wstecz to złote czasy krwiodawstwa przeminęły, kiedyś bardziej dbano o krwiodawcow.

Adam
19 dni temu
  • Eh… kilka razy chciałem oddać krew. Brat z całkiem innej miejscowości także. Za każdym razem odsyłali nas bo 0.1 stopnia za dużo temperatury mimo że wcześniejsze 2 pomiary były ok.
8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x