OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Spłonął dom pod Ostrowem. Szukano lokatora

Przed godziną 3 w nocy zauważono pożar domu w Topoli Małej przy ulicy Leśnej. Na miejsce skierowano straż pożarną z Ostrowa i okolicznych jednostek OSP. Większa część domu była objęta pożarem. Jeden z sąsiadów podejrzewał, że wewnątrz może znajdować się lokator.

Dom był znany z publikacji medialnych nt. budowy statku, którym ostrowianin zamierzał pływać po polskich jeziorach czy nawet Europie. Konstrukcja nie została jeszcze ukończona i znajdowała się tuż obok objętego ogniem domu. Szczęśliwie wielomiesięczna praca nie zapaliła się. Podejrzewano, że w domu mógł spać konstruktor lub jego pomocnik.

Po wstępnym ugaszeniu ognia, zaczęto przeczesywać kolejne pomieszczenia. W zgliszczach jednak nie natrafiono na pozostałości zwęglonego ciała. Udało się dodzwonić do konstruktora, który pomógł odnaleźć śpiącego pomocnika w sąsiednim pustostanie. Policja rozpoczęła czynności sprawdzające jak mogło dojść do pożaru.

W budynku od długiego czasu nie ma podłączonego prądu, a w głównym pomieszczeniu stał piec. Pomocnik zaprzeczył jakoby bezpośrednio przed pożarem był w budynku objętym pożarem. Czy zatem ktoś inny przyszedł i podpalił dom?

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eco
18 dni temu

Potwierdzam kiedyś była to okazała posiadłość Sadowskiego , a teraz popadła w ruinę.

Ciepłownik
18 dni temu

Ten pan to specjalista od zadań niedokończonych.

BmW master
18 dni temu

No to teraz pewnie ruszy zbiórka jak należy, bo na pomysł samej łajby mało kto chciał wpłacać, ale widocznie ktoś wpadł na lepszy pomysł i teraz kasa będzie się zgadzać. Czy straż wystawi rachunek właścicielowi za akcję gaśniczą? Powód ?? Fatalny stan budynków….

sąsiad
19 dni temu

To był taki piękny dom w stylu amerykańskim. Żal patrzeć jak wszystko zostało zrujnowane i zniszczone. Jeszcze do tego ten pożar.

Kaziu
19 dni temu

Też mi się coś wydawało że w nocy wyły syreny w remizie, ale myślałem, że może to do jakiegoś wypadku, a to jednak do pożaru.

do Kruppa
19 dni temu

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Kto miał wyjechać za chlebem? Lokatorem był ten pomagier, co go znaleźli i jest na jednym ze zdjęć. Właściciel domu dawno już nie żyje…

Kruppa
19 dni temu

Straszna tragedia.
Być może, lokator wyjechał za chlebem do bauera, bo tu nie mógł znaleźć posady za godne wynagrodzenie.

gzyms
19 dni temu

Dom był znany z publikacji medialnych nt. budowy statku” Jest stocznia w Gdańsku, jest też stocznia w Topoli Małej 🙂

Maxsiu
19 dni temu

Ale penery

Edek
19 dni temu

Toż to pełna zagadek sprawa wymagająca wnikliwego i dokładnego śledztwa sam raz dla Różowej Pantery i detektywa Oczko

10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x