Jak oceniacie prace drogowe przy samolocie?

We wtorek, po dziewięciu godzinach prac drogowych, wznowiono w pełni ruch przez skrzyżowanie ulic Raszkowskiej, Al. Słowackiego, Krotoszyńskiej, Dworcowej w Ostrowie Wlkp. Jest to kompleksowa modernizacja jednego z bardziej obleganych skrzyżowań w naszym mieście.

Dziś wylewano asfalt na większej części skrzyżowania. Spowodowało to, że ruch był niemożliwy i dlatego wyznaczono objazdy przez lokalne ulice. To rozwiązanie znacząco podniosło natężenie ruchu na mniej uczęszczanych ulicach, ale na szczęście obyło się bez kolizji czy wypadków.

Po remoncie sygnalizatory zostały zbliżone do centrum skrzyżowania. Ma to zwiększyć przepustowość przejazdu przez to wąskie gardło. Wielu mieszkańców oczekiwało by w tym miejscu powstało rondo, ale koszt jego budowy byłby wielokrotnie większy. Kolejni mieszkańcy chcieliby dokończenia budowy północnej ramy komunikacyjnej, ale jak wiadomo, obecna prezydent Ostrowa nie chce narazić się działkowiczom. Wszystko przez to, że rama komunikacyjna przecinałaby ogródki działkowe relaks niemalże na pół.

Przejazd kolejowy zostanie utrzymany. W dalszym etapie prac zostanie wyfrezowany rowek pod koła pociągu, ponieważ firma Sklejka-Eko odnowiło licencje na przewóz tymi torami.

CZYTAJ  Budują niewymiarowy basen

45 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obywatel X
1 rok temu

PARTACTWO 1000%

Maciek
1 rok temu

Ciekawe jak to będzie w przypadku przejazdów służb ratowniczych ( straż , pogotowie) przy tak wysokich wysepkach przy dużej ilości pojazdów. Mimo dobrych chęci nie ma gdzie zjechać.

Maciej
1 rok temu

Jaka „władza” -takie remonty…dno moralne i logiczne

badblondi
1 rok temu

ha, ha, pseudoinźynierowie się wypowiadają o budowie ronda. Przecieź wy nie macie źadnego pojęcia o wymiarowaniu ulic, natęźeniu ruchu itp, a na tych torach to nawierzchnia się wykruszy bardzo szybko

Dario
1 rok temu

Błagamy o remont ulicy Reymonta dziura na dziurze łata na łacie jeździć się nie da obciach taka droga dojazdowa do zakładów pracy i ma piaski
Panie Wieruchowski pobudka!

Kruppa
1 rok temu

Mediana płac w Ostrowie coraz niższa.
Wkrótce nie zostanie tu nikt młody.
Zero inwestycji przemysłowych, które mogłyby poprawić konkurencję i podnieść płace do normalnych poziomów. Na tym skrzyżowaniu pojawi się coraz więcej rowerów i furmanek bo bieda w mieście aż piszczy. Fachowiec po 40- tu latach pracy zarabia tyle co kasjerka w Lidlu. To miasto ulega samozaoraniu.

Daro
1 rok temu

Byłem święcie przekonany że będzie rondo. Ruch był by płynny, i przepustowość o wiele większa. To co zrobili, to a kan dupy można roztrzaskać. Ostatni kretyn zatwierdził taką przebudowę, która w sumie nic ciekawego nie wnosi, w porównaniu z tym co było. Nie wspominając że kasa została wywalona w błoto.

Ig
1 rok temu

Ch…du.. i kamieni kupa.

sasquad
1 rok temu

Krawężniki trzeba było jeszcze wyższe zrobić, bo te są zdecydowanie za niskie. Takie na 50 cm byłyby idealne. Co za jełopy!

Radziu
1 rok temu

Te tory to zalepione na stałe czy nadal będą w użyciu? Generalnie bez wymiany podkładów i tak czuj je strzeli w rok czasu, a może szybciej. Skrzyżowanie zrobili ciasne i średnio mi się to widzi. Rondo na 2 pasy było by jak najbardziej OK. Ciekawi mnie czy nadal będą Janusze jadący w lewo z pasa na wprost od strony wiaduktu.

45
0
Napisz co o tym sądziszx