Ostrowianka utknęła w Indiach i opowiada o dramatycznej sytuacji

Kamila Rodrigues to ostrowianka, która najpierw zamieszkała w Dubaju. Stamtąd na rok postanowiła zamieszkać w Indiach, w rejonie Goa. Wtedy pojawiła się pandemia i zatrzymała ją na dłużej w tym kraju. W rozmowie z Polsat News opowiada o dramatycznej sytuacji na miejscu.

W Indiach zanotowano znaczący wzrost liczby zakażonych. W kraju liczącym 1,3 miliarda osób odnotowano dziś 350 tys. nowych zakażonych. Zgonów odnotowano 2812.

– Nie ma miejsc w szpitalach i brakuje tlenu. Ludzie się duszą, umierają w męczarniach – mówiła na antenie Polsat News Kamila Rodrigues, Polka mieszkająca w Indiach.

– Jeśli ktoś jest chory (na zupełnie inne schorzenie niż COVID-19 – red.) nie jest w stanie dostać się do szpitala – mówiła Kamila Rodrigues. – Oczywiście lokalni lekarze przyjmują nadal – dodała.

– Ludzie leżą na łóżkach po cztery osoby, dzielą jeden tlen. Na korytarzach są pacjenci, nie można dostać się do szpitala bez testu – relacjonowała. Testy są dostępne, ale „laboratoria nie nadążają”. Na wynik trzeba „bardzo długo czekać”. – Niektórzy są skazani na śmierć, ponieważ nie mogą się dostać bez tego testu do szpitala – tłumaczyła.

Rodziny chorych muszą dostarczać jedzenie do szpitali, lekarstwa, a nawet tlen. – Na ulicach rozgrywają się walki, każdy chce dostać te produkty – podkreśliła kobieta

– Wcześniej kremacje odbywały się w elektrycznych krematoriach. Teraz zostały wyłączone, ponieważ „się przegrzewają”.  – powiedziała Kamila Rodrigues. Jak  wyjaśniła, właściciele obawiają się, że sprzęt się zepsuje. – Niektóre części się topią – dodała.

Na końcu opowiada jak ludzie umierali kilka dni po otrzymaniu szczepionki.

Cały wywiad do obejrzenia tutaj:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-04-26/czegos-takiego-swiat-chyba-nie-widzial-polka-o-pandemii-covid-19-w-indiach/?ref=kafle

CZYTAJ  Najlepszy oddział dla kobiet

32 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Matematyka
1 rok temu

Kobieto ogarnij swój pusty łeb… Umiesz liczyć? czy przysłać ci dziecko z podstawówki? Wiesz ile Indie mają ludności?? Policz i porównaj z Polską

Bbbb
1 rok temu

Do lucas- tak w Indiach fachowcy są z pewnością lepsi i statystycy też

do do lucas
1 rok temu

jak i u nas wszyscy moi znajomi i ja przechorowaliśmy i jakoś nigdzie tego nie zgłaszaliśmy

do lucas
1 rok temu

Poczekaj kolego trochę a liczby gwałtownie będą wzrastać.Tam się o wiele póżniej zaczęło i kulminacja przed nimi. Ponadto w tak rozległym kraju o różnym poziomie cywilizacji – statystyki są na pewno niekompletne.

lucas
1 rok temu

Flisiak , „wybitny exprierdzie” wytłumacz mi jeden szczegół . Walczycie z Polakami pod sztandarem covida już 1,5 roku . Przez ten czas zaliczyliście do jego ofiar 66 000 Polaków z 36 mln populacji . W Indiach żyje 1,39 mld ludzi (1 390 000 000 ludzi) . Gdyby oni mieli wskaźnik umieralności taki jak w Polsce to ofiar byłoby 2 500 000 ( 2,5 mln ) . A w Indiach od początku tego cyrku zmarło 200 000 ludzi .CZYLI PONAD 12 RAZY MNIEJ ! Jakim ty jesteś fachowcem ? Jacy z was fachowcy zasiadający w tej Radzie ? Co to za nie/rząd opierający się na takich jak wy dzbanach ?

Smutne
1 rok temu

Chyba ŻADEN głąb ,nie przeczytał DO KOŃCA.

CO nam robią
1 rok temu

Cyt.”Na koncu opowaiada ,jak ludzie umieraja kilka dni po otrzymaniu szczepionki ” !!!!!!!!!!!!!!!!! Wyszczepiajcie sie .Powodzenia. Ruska ruletka TRWA.

Sebek
1 rok temu

nie wierze i nie ogladam TVP

Emil
1 rok temu

Peszek, po co tam do tego syfu w ogóle jechała ?!
Przecież nie od dziś wiadomo, że Indie to przysłowiowe: syf, kiła i mogiła.
Niech tam siedzi teraz, nie obchodzą mnie w ogóle tacy ludzie.

Serduszko
1 rok temu

Dubaj i wszystko jasne😂

32
0
Napisz co o tym sądziszx