Sprzątnęli masę śmieci. Kto tyle ich wyrzuca?

W ten weekend trwa akcja sprzątania miejsc zielonych. Ilość zebranych odpadów może świadczyć o tym, że pomimo sporej edukacji ekologicznej, ustawionych śmietników niemal na każdym rogu, wciąż trafiają się prymitywne osobniki w naszym społeczeństwie. 

Wydawać by się mogło, że zabranie z lasu butelki po napoju, który po drodze wypiliśmy powinno być dużo łatwiejsze. Są też niestety osobnicy traktujący przestrzeń publiczną jak jeden wielki śmietnik. Najbardziej rzucają się w oczy większe odpady, ale są także tysiące, miliony petów rzucanych gdzie bądź i to nawet przez tzw. elitę.

Na szczęście są jeszcze ludzie bezinteresownie sprzątający po flejtuchach, dzięki czemu spędzanie czasu na łonie natury jest dużo przyjemniejsze. Akcja odbywała się na ostrowskich osiedlach, Piaskach czy kozim Borku. Zorganizowali się także mieszkańcy okolicznych gmin.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  O co chodzi z tą kogeneracją?
Subskrybuj
Powiadom o

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nikola
2 lat temu

Naprawde ładnie ,że robicie tyle dla planety 🙂

Emil
2 lat temu

Macie święta rację, w tych PSZOKach to się absolutnie nie przepracowują – bardzo szanują swoją pracę, a COVID bardzo dobra wymówka w tych czasach praktycznie na wszystko także im służy.

Covid
2 lat temu

Kto wyrzuca śmieci byle gdzie? Śmierdzące polaczki niemyte.

Wierny
2 lat temu

O ironio teraz idoktrynują małe dzieci dla.wyzysku wmawiając im że są ekologiczni…a miliony rozchodzą się po kieszeniach tych co mają najwięcej śmieci w głowie

Miki
2 lat temu

no tak przydało by sie więcej śmietników ale są ludzie którzy mają śmietnik za las wiec powinni bardziej być uważni nasi policjanci na takie zachowania jak wyrzucanie śmieci do lasu worek śmieci leżał nawet w rowie na wylocie z ostrowa

OSW
2 lat temu

Śmietników faktycznie przydało by się więcej.

26
0
Napisz co o tym sądziszx