OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrowski Sąd szuka 124-latka! Czy żyje?

Ostrowski Sąd postanowił odnaleźć 124-letniego mężczyznę. W tym celu opublikowano w ogólnopolskiej prasie komunikat. Czym sobie zasłużył na takie zainteresowanie i czy jest szansa że żyje? 

Krewni nie mają kontaktu z mężczyzną od czasów II Wojny Światowej i nikt formalnie nie stwierdził jego śmierci. Dlatego zgodnie z procedurą Sąd stara się nawiązać z nim kontakt.

Józef Dybała urodził się jeszcze w XIX wieku, a dokładniej 23 stycznia 1897 roku, w miejscowości Łojewo (województwo kujawsko-pomorskie). Jego syn złożył wniosek o uznanie ojca za zmarłego.

„Po wybuchu II wojny światowej Józef Dybała, będący funkcjonariuszem Policji Państwowej, został internowany przez władze radzieckie. Jego ostatnia pisemna wiadomość skierowana do rodziny była datowana na 23 grudnia 1940 roku i pochodziła najprawdopodobniej z Moskwy”. Dalsze jego losy są nieznane.

Przeczucie to jedno, procedury drugie

– Choć mało prawdopodobne jest, że pan Józef jeszcze żyje, sąd ma obowiązek wezwać go do stawiennictwa, bo tak mówią przepisy. – Domniemywać, że zmarł, można, ale nie można się na tych przypuszczeniach opierać. Wezwanie do udziału w sprawie, nawet w przypadku postępowań o uznanie za zmarłego, jest obligatoryjne. Nie ma przy tym granicy wieku – tłumaczy Edyta Janiszewska, sędzia Sądu Okręgowego w Kaliszu dla TVN24.PL

„Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wzywa Józefa Dybałę, aby zgłosił się do tego Sądu w terminie trzech miesięcy, gdyż w przeciwnym razie może być uznany za zmarłego”.

Oprócz tego sąd wzywa też wszystkie osoby, które mogą mieć jakieś informacje o Józefie Dybale – być może ktoś go widział lub wie, gdzie żył. Taka wiadomość może też być wartościowa dla potomków przedwojennego policjanta.

POLECANE NEWSY
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jacek
7 miesięcy temu

A kto tu mówi o romansie…z tym potworem?

Armani
7 miesięcy temu

Twój komentarz Andrzeju pod tym artykułem o Twoim nieudanym romansie jest nie na miejscu. Mnie też baba stalkowała jak przestałem ją omiatać. Nie latam z tym do sądu i nie wylewam żali na sądy na tym wspaniałym portalu informacyjnym. Musisz ponieść konsekwencje swoich czynów Panie Andrzeju. Włożyłeś „kij” w mrowisko.

do Andrzej
7 miesięcy temu

Drogi Andrzeju trzeba było jej nie bzykać teraz do kogo masz żale do sądu??? Tylko nie do siebie. Dziewczyna zakochana jest. Nie wiem jak Cię nazwać brak słów…

Stop mafii sądowniczej
7 miesięcy temu

Stop mafii sądowniczej

Andrzej
7 miesięcy temu

Od 15 lat pewna niezrównoważona Pani z Ostrowa jest moim stalkerem.Sledzi mnie,wypisuje smsy,doprowadza na drogach do sytuacji zagrażających mojemu życiu itp. W sądzie na sprawach do wszystkiego sie zawsze przyznawała ale zawsze pozostaje bezkarna chociaż ostatnio zastosowano wobec niej śmieszną karę 400 zł.
Sama zasugerowała karę finansową bo jak to powiedziała-cytuję:

,,ja nie pójdę sprzątać ulic za karę bo teraz mam po mamie firmę i nie mam czasu”.

Rozumiem,że gdyby wymiar sprawiedliwości wszystkich ukarał sprawiedliwie i wyłapal wszystkich bandytów to przyczynił by się do własnego bezrobocia. Bandyci więc pozostają bezkarni a ofiary bezradne. Lepiej zająć się absurdami. Szkoda tylko,że później dochodzi do tragedii niewinnych ludzi.
Pytałem sędziego po jakim czasie od sprawy mogę ubiegać się o odpis wyroku-powiedział,że po 10 dniach. Zrobilem tak ale otrzymałem pismo że za późno bo powinienem to zrobić w ciągu 7 dni….
Miłej niedzieli życzę wszystkim pracownikom sądu w Ostrowie Wielkopolskim.

Rychu
7 miesięcy temu

szukają bo nie zgłosił sie po szczepionke. Statystyki muszą sie zgadzać.

Gimbo
7 miesięcy temu

Mam nadzieję że nie narobił Długów bo Lichwa nie odpuści

JAJ
7 miesięcy temu

Brakuje jeszcze żeby na wezwaniu dopisano „zgłosić proszę się w obecności rodziców”. 0

Maxxx
7 miesięcy temu

POLSKA i jego prawa absurdu 🤦‍♀️😂 ja już w sumie nie wiem czy mnie to bardziej śmieszy czy wprowadza w zazenowamie😂😒

Dyzma
7 miesięcy temu

Takie mamy sądy i tyle…

12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x