Wyrok Sądu – maseczki nadal nieobowiązkowe

Zapadł wyrok Sądu, który podważa zasadność nakładania obowiązku zakrywania nosa i ust, nawet na podstawie zmian w prawie, które miały to uprawomocnić. Tym samym policjanci z Ostrowa i okolicznych powiatów powinni zastanowić się nad zasadnością wystawiania mandatów za to rzekome wykroczenie, zwłaszcza w godzinach nocnych.

Wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim, gdzie przewodniczący Sędzia Maksymilian Zboina w dość długim uzasadnieniu wykazał bezprawność skierowanego wniosku o ukaranie wobec jednego z obywateli.

W największym skrócie: rozporządzenie nie powinno ograniczać wolności konstytucyjnych, a jeśli Rząd zamierza to robić to powinien wprowadzić jeden ze stanów nadzwyczajnych. Nie można też określić stanem zagrożenia epidemicznego całej Polski. Szczegóły poniżej.

Jeśli policja będzie chciała was obdarować mandatem za brak zakrycia nosa i ust za pomocą maseczki (najczęściej w wysokości 20 zł), możecie nie przyjąć mandatu. Policja skieruje do Sądu wniosek o ukaranie. Należy wtedy cierpliwie poczekać i na podstawie poniższych argumentów Sąd powinien samoistnie umorzyć postępowanie. W innym razie jeśli doszłoby do uznania winy, należy złożyć w terminie 7 dni „sprzeciw od wyroku”. Wtedy sprawa trafi w ramach normalnego trybu na wokandę i będziecie mogli przytoczyć argumenty z poniższego wyroku.

CZYTAJ  Muzeum zaprasza na ferie

43 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Albert
1 rok temu

Z prawnego punktu widzenia to postanowienie sądu jest w 100% trafne. Wykroczeniem może być tylko taki czyn, który został przewidziany w ustawie.

uuuuu
1 rok temu

zapewne napisał to bohaterski urobiony po łokcie i w dodatku w pampersie lekaż

obywatel
1 rok temu

Wspaniały Sędzia, widać że podczas studiów nie marnował czasu. Brawo!!!

Mix
1 rok temu

nie rozumiem sensu publikacji tego wyroku…żeby jutro połowa Ostrowa chodziła bez maseczek podpierając się tym durnym artykułem??…co piszący redaktorzyna chce pokazać…chyba tylko swoją tępote…

Xxx
1 rok temu

Niech obejrzą i wtedy pokrzykują zwolennicy koronazakazów: https://youtu.be/k6fbWemKaEs

NO RESPECT
1 rok temu

Przecież żaden sąd nie decyduje, czy maseczki są potrzebne i pomocne w walce z wirusem, czy nie. Decyduje co najwyżej o tym, że obowiązek ich noszenia wprowadzony został na podstawie wadliwych przepisów. Oczywiście można było, tak samo jak i inne obostrzenia, wprowadzić go niewadliwymi przepisami, ale uchwalono – wg wielu sądów – prawne gnioty, które nie mogą stanowić podstawy karania kogokolwiek. Na tej zasadzie niedługo pismem okólnym jakiś minister nakaże dziewczynom chodzenie latem bez majtek – no bo to przydatne, bo i dziewczynom będzie przewiewniej, i chłopy będą miały na co popatrzeć. I co, też będzie ok? No bo przecież uzasadnione zdrowotnie, a minister nakazał.

Stop mafii sądowniczej
1 rok temu

Po co takim ludziom maska… Bez maski, bez mózgu.

Rt
1 rok temu

Żeby ten sędzia jeszcze o respirator nie prosil.A jak czytam te mądrości na temat wirusa to tylko zycze byście go nie złapali.No bo co rzekniecie wtedy?Ze ściema i to angina?

Staruch
1 rok temu

Tylko pojedyncze przypadki widzę na mieście bez maseczek. Większość chodzi w maseczkach , nie raz słyszałem text , załóż Pan maseczkę , bo mandat 500zł grozi. Ludzie Wy ze strachu przed mandatem te szmaty nosicie nie ze strachu przed wirusem.

mgr inż.
1 rok temu

Siejąc kłamstwo o zakaźności wirusów zastraszacie ludzi a to ich szybciej zabija. Rozumiecie to? Choroba wirusowa jest chorobą zatruciową a nie zakaźną, ja mówiąc to innym ratuję wy tym strachem ich zabijacie!!! Maseczki zmniejszają dopływ tlenu i zwiększa się prawdopodobieństwo chorób sercowych, raka itd.

43
0
Napisz co o tym sądziszx