OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zmarł ksiądz Krzysztof Nojman

W ostrowskim szpitalu po trudnej walce z COVID-19 zmarł ksiądz proboszcz Krzysztof Nojman. Przez ostatnie 5 lat kierował ostrowską konkatedrą. Trwa ustalanie szczegółów dotyczących ceremonii pogrzebowej kapłana. Miał 55 lat. 

Krzysztof Nojman rok temu świętował 30-lecie święceń kapłańskich. Podczas uroczystości wypowiedziano następujące słowa:

– Święty Paweł powiedział: „Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana”. Czcigodny Księże Proboszczu, twój jubileusz 30 lat to właściwie umieranie dla Pana. Kiedy ponad 30 lat temu wstępowałeś do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu i kształciłeś się tam przez 6 lat umiałeś dla siebie. Umierałeś dla siebie po to, żeby żyć dla Pana. Całe twoje kapłaństwo to umieranie dla siebie, a życie dla Pana, poprzez posługę w Ostrzeszowie, potem w Ostrowie, potem, kiedy budowałeś parafię Matki Bożej Fatimskiej w Ostrowie to przecież nic innego jak życie dla Pana.

Ks. Krzysztof Nojman pochodził z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Śremie. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1990 r. w Poznaniu z rąk arcybiskupa Jerzego Stroby. W 1994 r. został wikariuszem w parafii konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim. W 1998 r. biskup kaliski Stanisław Napierała skierował go do tworzenia nowej parafii i budowy kościoła przy ul. Krętej w Ostrowie, gdzie został proboszczem. 1 lipca 2015 r. został ustanowiony proboszczem parafii konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostatnie dni leżał podłączony do respiratora. Miał zajęte oba płuca i zdiagnozowane COVID-19.

POLECANE NEWSY
74 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wierzaca
7 miesięcy temu

Harry Potter powiem tylko jedno zrzucić się z mostu bo rozumu już nie masz

Wierzaca
7 miesięcy temu

Ludzie co wy za bzdury wypisujecie znaliscie tego księdza bo chyba nie A ci co wypisują takie bzdury że rzuca się z mostu spoko mogę pomóż

Bóg nakazał nam żyć według Słowa Bożego
7 miesięcy temu

Najlepsza rada założyć samemu Kościół oparty na prawdziwej Ewangelii Chrystusowej a nie przekłamaniach. Ciekawe czy ktoś by do mnie przyszedł , skoro kościół katolicki im nie pasuje?

***** ***
7 miesięcy temu

Do ,,Jeżu Ufam Tobie ,, Jestem katolikiem nawet udało mi się przeżyć ponad pięćdziesiąt lat na tym świecie i uważam że księża i to co robią to czyste okłamywanie . Oczywiście nie wszyscy . Ale daleko nie szukając Janiak , Rydzyk dalej nie ma sensu przytaczać najgorszych złodziei . Owineli głupi rząd wokół palca i opowiadają bzdury a te osły im wierzą . Czas skończyć z zabobonami i zacząć żyć w normalnym świecie . Coraz więcej osób odsuwa się od kościoła przez zachowanie lewaków . Moim zdaniem Bóg jest wszędzie i to widzi . Ja nawet w samochodzie a się pomodlę jak mam potrzebę nie muszę lecieć do kościoła jak to robią inni . Cały tydzień w grzechu bo po rozwodach a w niedziele do kościoła bo co ludzie powiedzą . Szkoda opowiadać bo książkę by napisał .

Bolek
7 miesięcy temu

JEST TAKA ZASADA, ŻE O ZMARŁYCH NIE MÓWI SIĘ ŹLE- SĄDZĄC PO NIEKTÓRYCH KOMENTARZACH NIEKTÓRZY NIE WIEDZĄ O TYM, A SZKODA….

Parafianka
7 miesięcy temu

Wieczny odpoczynek racz mu dać panie O grób księdza Majorka powinna zadbać Parafia Piotra iPawla

Co z Wami?
7 miesięcy temu

Ksiądz Proboszcz coś dobrego robił, a Wy co robicie? Jak spędzacie ten krótki czas, który Bóg Wam dał? Hejtujecie? Obgadujecie? Zlorzeczycie? Podkladacie innym kłody pod nogi? I nastawiacie człowieka przeciwko człowiekowi? Obudzcie się ludzie, z każdej darowanej minuty będziecie zdawać przed Bogiem rachunek! A wynik wpłynie na całą wieczność…

HARY POTER
7 miesięcy temu

Ciekawe ile babuszek wyspowiadał na wieczny odpoczynek

Osw
7 miesięcy temu

Kolejnego pedofila mniej haha oby jak najszypciej wyzdychali

Raz sierpem raz młotem czerwoną
7 miesięcy temu

Po wpisach Ostrowskiego lewactwa widać że zanik mózgu jest groźniejszy od covida.

74
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x