Siepomaga ufundowało karetkę. Skąd ta życzliwość?

Fundacja Siepomaga przekaże szpitalowi w Ostrzeszowie specjalistyczną karetkę reanimacyjną. Będzie to już dziewiąta karetka, jaką na przestrzeni kilku ostatnich lat Fundacja Siepomaga przekazała polskim szpitalom i jednostkom pogotowia ratunkowego.

Siepomaga.pl przekaże do Ostrzeszowa ambulans typu “S”, czyli karetkę reanimacyjną, która jest używana w stanach zagrożenia życia. W porównaniu do innych typów ambulansów stosowanych w ratownictwie medycznym wyposażenie karetki tego typu jest najbardziej rozbudowane oraz złożone z najbardziej zaawansowanej aparatury medycznej. Dodatkowo ostrzeszowska karetka od Siepomaga.pl wyposażona będzie w nowoczesne urządzenie do dezynfekcji umożliwiające ochronę ambulansu i medyków m.in. przed zagrożeniem SARS-CoV-2.

Samochód został już zamówiony u producenta. Aktualnie we współpracy z medykami konfigurowane jest wyposażenia medyczne pojazdu. Do Ostrzeszowa ambulans powinien być dostarczony do 30 września br. (termin dostępności pojazdu u producenta). Zakup pojazdu wraz z aparaturą medyczną zostanie w całości sfinansowany ze środków uzyskanych przez Fundację Siepomaga z akcji 1% podatku. Środki, które są obecnie zbierane przez ratowników medycznych i Szpital w Ostrzeszowie na zbiórce https://www.siepomaga.pl/karetka-ostrzeszow będą więc mogły być przeznaczone na inne potrzeby ostrzeszowskiego pogotowia ratunkowego i medyków. Zebrane od początku akcji raptem 6 tysięcy z ponad 800 pożądanych. Pół roku temu pisaliśmy o współzałożycielu Siepomaga, który pochodzi właśnie spod Ostrzeszowa.

Skromny milioner z naszego regionu, który lubi pomagać

Siepomaga.pl od blisko 10 lat skutecznie łączy ludzi chcących po

magać z potrzebującymi. Jest największa polską platformą charytatywną, która umożliwia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej zbiórkę środków na finansowanie leczenia lub rehabilitacji. Portal jest prowadzony przez organizację pożytku publicznego Fundację Siepomaga, która skutecznie pomaga nie tylko swoim podopiecznym, ale również wielu polskim placówkom medycznym (m.in. zobacz https://www.siepomaga.pl/blog/10 )

POLECANE NEWSY

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
prawdomówny
1 rok temu

Wiadomości mega na temat Ostrowa, proponuje tez wypisywać wiadomości z innych miejscowości może Kraków, Zakopane, Szczecin może kogoś to zainteresuje co dzieje się w innym miejscu kraju poza powiatem Ostrowskim. Ta strona z dnia na dzień schodzi na tzw psy

Wertyy
1 rok temu

Tak jest jak w polsce rządzi kler i kasa idzie na kościoły a dla zwykłego ludu nie ma

Rysiu
1 rok temu

A ta karetka to w pakiecie z lekarzem?

Czytelnik
1 rok temu

Wstyd żeby ludzie dobrego serca musieli kupować karetki a państwo nic nie robi ale dobrze że są ludzie dobrego serca którzy zawsze chętnie pomogą w potrzebie i tak trzymać

ostrow
1 rok temu

TAKIE REALIA POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA

Rimac deweloper
1 rok temu

Ładnie

6
0
Napisz co o tym sądziszx